Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

DRAKKAR arbor genealogica 
Božím křtěním se skutečně chápe 6. leden případně též celá oktáva Tří králů. Ještě k těm berním rulám: těch 800,- za BR Prácheňska (za kus!) je skutečně hříšný a nesmyslný peníz
 
DRAKKAR arbor genealogica 
V Národním archivu Prácheňsko mají, ale bohužel již několik let jen II. díl.
 
ad ELIOMYS: Proč to nekoupit tady http://www.nacr.cz/E-publ/prod.aspx , když je to za zlomek ceny a myslím, že ta nabídka stále platí.
BR Prácheňsko
Možná by někoho mohlo zajímat, že cca před 2 týdny (před dovolenou) jsem viděl oba díly BR Prácheňsko a ještě jeden (tuším Podbrdsko) k mání v antíku v Praze na Smíchově, roh ulic Plzeňská a Stroupežnického. Cena 800 Kč za kus mi vyrazila dech a pobavila. Takže pokud má někdo zájem ... :-)
 
MILAVS: v sobotu před sv. Matoušem léta 1539 - sv. Matouš je 21.9., v roce 1539 vycházel na čtvrtek, takže sobota před sv. Matoušem vychází na 16.9.

Boží křtění by mělo být 6. ledna (aspoň doufám), v roce 1540 připadalo na sobotu, takže další sobota bylo 13.1.
Kdo mi pomůže určit datum. " .... v sobotu před sv. Matoušem léta 1539." a " ... v sobotu po Božím křtění léta 1540".Díky
 
Pilnáček - Občanské znaky
Ještě bych chtěl dodat ke svému včerejšímu přspěvku, že knihu "Pilnáček Josef - Občanské znaky" lze zakoupit pouze přímo u mne (nebude distribuováno přes knihkupce).
 
Po delší době vás všechny zdravím a zejména pak Claricii. Díky též Cizinci za kontakt. Karel
 
ZEL (8.září 2009 11:47:54) > Díky, podívám se na to!
 
Díky moc za Vaše názory na příjmení.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
Jména a příjmení by se měla zapsat tak, jak jsou v matrikách. To je problém i u rodopisců, co mají předky z německého prostředí a předkyně je napsána Christina Wild (a ne Wildová). Já tedy ty ženy, co se narodily na území dnešní Čr píšu s přechýlením (snad se neobracejí v hrobech), ale pokud by to byly cizinky a žily v USA, napsal bych je tak, jak jsou zapsány tam v matrice.
 
Mechyn: díky moc, radnický = Radnice v okrese Rokycany.
Ty, kteří odešli bych psal muže Zajíček - manželku rodným jménem s přechýlením a dcery Zajíčková, ale ty co se narodili už v USA tak, jak jsou napsáni v tamních matrikách, každopádně u žen bez přechýlení. Předpokládám, že si změnili příjmení na Zaycek, nebo tak nějak.
Claricia: ...(nade?)psané Summy 400 kop, závdavku složiti měl 20 kop, nyní složil 12 kop, které k ruce obci vzali, rest k ruce obci 253 kop, ostatní osum kop po Nanebevstoupení a radnickém(?) jarmarce složiti má. Od actum jak(?) v roce pořád zběhlém do vyjití nadepsané .... (Summy)
 
Prosím o váš názor.Potřebuji dát na www stránky další lidi , ale nevím jakým způsobem napsat jméno. Odešli do USA. Napsat Zajíček- Zajíčková nebo Zajicek- Zajicek-ová. Děkuji.
 
Z Mageo.sk : CXX [2009/9/8-14:08] takže poslední zprávy - akorát mi volal zpátky Draken, který mi prve nebral telefon. místo pozdravu říká "pracuje se na tom". máme ještě dva tři dny vydržet.
 
Mageo už mělo šlapat , podle vyjádření p. Průši, už před týdnem, takže jestli bude v pondělí, to je jenom další ze slibů. Ale pokud by bylo, tak uvidíme v jakém stavu to přežilo,ale i tak by asi bylo lepší se vrátit tam, připadalo mi komfortnější na obsluhu a ta reklama uvnitř příspěvků mi docela vadí.
Chtěla bych poprosit o pomoc se čtením pozemkovky - tohle písmo nějak nedávám... Co přečtu:
psani summj 400 kop zawdanku slozitj
mel 20 kop ninj slozil 12 kop kteri ___
obczi? nejaki? Rest? _____ obczj? 253 kop ostatnj
osum kopy po nanebiwstaupenj a radnicz-
kem garmarczi slozitj ma. od ____ gak w
______ przed ______ do wigitj nadepsanj

 
DRAKKAR arbor genealogica 
Tak mně by ani nevadilo zůstat tady, když už jsme si tu udělali doupě. :-)
 
tak mageo by prý mělo ožít příští týden v pondělí. Psala jsem mail a dostaa hned dvě odpovědi v rozmezí několika dní, tak snad se už blýská na lepší časy :)