Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Po delší době vás všechny zdravím a zejména pak Claricii. Díky též Cizinci za kontakt. Karel
 
ZEL (8.září 2009 11:47:54) > Díky, podívám se na to!
 
Díky moc za Vaše názory na příjmení.
 
DRAKKAR arbor genealogica 
Jména a příjmení by se měla zapsat tak, jak jsou v matrikách. To je problém i u rodopisců, co mají předky z německého prostředí a předkyně je napsána Christina Wild (a ne Wildová). Já tedy ty ženy, co se narodily na území dnešní Čr píšu s přechýlením (snad se neobracejí v hrobech), ale pokud by to byly cizinky a žily v USA, napsal bych je tak, jak jsou zapsány tam v matrice.
 
Mechyn: díky moc, radnický = Radnice v okrese Rokycany.
Ty, kteří odešli bych psal muže Zajíček - manželku rodným jménem s přechýlením a dcery Zajíčková, ale ty co se narodili už v USA tak, jak jsou napsáni v tamních matrikách, každopádně u žen bez přechýlení. Předpokládám, že si změnili příjmení na Zaycek, nebo tak nějak.
Claricia: ...(nade?)psané Summy 400 kop, závdavku složiti měl 20 kop, nyní složil 12 kop, které k ruce obci vzali, rest k ruce obci 253 kop, ostatní osum kop po Nanebevstoupení a radnickém(?) jarmarce složiti má. Od actum jak(?) v roce pořád zběhlém do vyjití nadepsané .... (Summy)
 
Prosím o váš názor.Potřebuji dát na www stránky další lidi , ale nevím jakým způsobem napsat jméno. Odešli do USA. Napsat Zajíček- Zajíčková nebo Zajicek- Zajicek-ová. Děkuji.
 
Z Mageo.sk : CXX [2009/9/8-14:08] takže poslední zprávy - akorát mi volal zpátky Draken, který mi prve nebral telefon. místo pozdravu říká "pracuje se na tom". máme ještě dva tři dny vydržet.
 
Mageo už mělo šlapat , podle vyjádření p. Průši, už před týdnem, takže jestli bude v pondělí, to je jenom další ze slibů. Ale pokud by bylo, tak uvidíme v jakém stavu to přežilo,ale i tak by asi bylo lepší se vrátit tam, připadalo mi komfortnější na obsluhu a ta reklama uvnitř příspěvků mi docela vadí.
Chtěla bych poprosit o pomoc se čtením pozemkovky - tohle písmo nějak nedávám... Co přečtu:
psani summj 400 kop zawdanku slozitj
mel 20 kop ninj slozil 12 kop kteri ___
obczi? nejaki? Rest? _____ obczj? 253 kop ostatnj
osum kopy po nanebiwstaupenj a radnicz-
kem garmarczi slozitj ma. od ____ gak w
______ przed ______ do wigitj nadepsanj

 
DRAKKAR arbor genealogica 
Tak mně by ani nevadilo zůstat tady, když už jsme si tu udělali doupě. :-)
 
tak mageo by prý mělo ožít příští týden v pondělí. Psala jsem mail a dostaa hned dvě odpovědi v rozmezí několika dní, tak snad se už blýská na lepší časy :)
 
Zdravím všechny "sirotky" z MAGEA - díky ZEL jsem vás našla! Už jsem měla pořádný absťák:-))
 
Eliomys: No jo, jsou... Ale snad se brzy dočkáme. :o) Ad IE a Firefox: zkoušela jsem hned FF, protože ho běžně používám, snad nebude těch problémů s vkládáním příspěvků moc. :o(
Muscardinus  
Díky ZEL se mi konečně podařilo sem vložit zprávu. Přes IE mi to nejde. Už mi vaše názory hodně chyběly, jsem rád, že jsem zde. Vaše příspěvky čtu pravidelně. V této skupině je dost lidí, kteří mi velmi pomohli a nic za to nechtěli, ač někdy se sehnáním materiálu pro mne měli sami výdaje. To je úžasné! Děkuji Cizincovi, že si na mě vzpomněl.
 
Písek a Prachatice jsou velké a navíc je doba dovolených ... :-)
Přes IE se mi nedařilo vložit příspěvek, zabral až Firefox.
 
Připojuji se k těm, kteří nečekaně objevili svoji závislost :-).
NIMO: Pokud jste přispíval na auditorium Genetika a genealogie, tak to má na Genebázi zálohu i s ikonkami. Jen je třeba změnit příponu jpeg na jpg, jinak to Okoun nevezme.
 
Připojuji se k poděkování pro Claricii .Vlastně bych jí měla poděkovat ještě jednou. Právě díky ní a její pomoci s překladem zápisu Pur.knihy jsem po 15 letech konečně našla spojovací článek všech Zajíčků v jedné vesnici.Všichni říkali že jsou to jiné rodiny a nevím proč já tvrdila od začátku opak. Dokonce se mi podařilo napojit i kus rodiny v Nebrasce o kterých vím cca 5let. To vše díky jednomu zápisu.Ještě jednou moc díky.