Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Když jsem začínala sestavovat rodokmen já, tak jsem si napřed napsala (vložila do genealogického programu) ty osoby, které jsem znala osobně, z vyprávění rodičů/prarodičů, v archívu jsem hledala ve sčítacích operátech, na obecních úřadech jsem dohledávala v matrkách. Zkušenější genealogové jistě poradí více.
Ahoj, jsem genealog naprostý začátečník, ale zatím mě to baví. :-) Všechno úvodní materiály jsem poctivě pročetl a začínám pomalu, ale jistě tvořit vlastní vývod. Jenom z babičiných skladovaných úředních papírů už se mi povedlo z jedný čtvrtiny dostat do 5. generace. Bohužel bez dat narozeních. Mám dva dotazy. 1/ Jak tvoříte rozrod (tj. jak zjišťujete sourezence a ostatní děti)? Přes pozůstalé v matrikách zemřelých? Nebo se hledají jen tak nahodile další potomci v matrikách narození v místě bydliště předka v jeho odhadované "reprodukční" roky? 2/ Máte někdo zkušenosti s židovskými předky? Tj. hledání v židovských matrikách? Mám podezření, že se mi v jedný větvi okolo Josefova někdo takový objeví. Díky za odpovědi :)
 
radamec Staňte se členy  FRA
No co s tím, vzít na vědomí, že Woppawa, Wopava, Vopava a Opava je jedno jediné příjmení.
trop "beru" všechny Opavy, Vopavy, Wopavy a j 
Mám stejný problém. Jedna rodina a postupně se z Woppawy stává Wopava a pak postupně až do současného Opavu. Jenže v jiném případě se Woppava postupně změnil na současného Vopavu. A teď co s tím :-).
ad MZA: a taky ze Žďárska - už aby tam byla Velká Losenice... :o)
MZA - nové matriky
Dne 4.9.2009 přidány na stránkách MZA nové matriky - převážně okolí Znojma.
 
radamec Staňte se členy  FRA
Imageshack ne. Ten po masivním využívání v minulosti zakázal linkování z Okouna, takže se místo obrázku objeví jen žlutá žába. Na Okouna lze linkovat např. z photobucket.com.
 
Zdravim, dobry napad, ale nesnasim zmeny a vymetani nekolika serveru. :-)
 
Bursica: celkem jistě se jedná o stejné rodině, podobné proměny příjmení začínajících na Vo- jsou naprosto běžné, dost často se mi stává, že se mi mění i opačně, ze staršího Ondráček na novější Vondráček a podobně.
bursica.d  
Změna příjmení
V matrice narození se mi v průběhu asi 10 let objevují dvě varianty příjmení matky; jinak souhlasí číslo domu, jméno a příjmení otce dětí, křestní jméno otce matky - jen se mi mění příjmení ze staršího "Wondrin-Wondra" na mladší "Ondrin-Ondra".Souhlasí i časový rozdíl mezi narozením dětí. Může se jednat o jedny a tytéž rodiče ? PS Svůj obrázek jsem si včera pracně nastavovala - a ono ni.c Dnes ráno je již vše jak má být.
 
Tnayr: Milevsko spadá pod SOA Třeboň, který rozsáhle digitalizuje, takže to bude chtít ponořit se do matrik a hledat ve farnostech kolem Milevska. Sýkora je bohužel poměrně obvyklé příjmení, takže to asi bude boj...
Hledám Martina Sýkoru, z okolí Milevska z konce 18. století Dík za informaci
 
Radamec: vida, Votice mě nenapadly, mohly by to být ony.
Obrázky: Fungují tu, stejně jako na mageu, html tagy - takže přes img src v ostrých závorkách. Jen je sem není možné umístit (nebo o tom aspoň nevím), takže doporučuji využít stránky imageshack.us
Reakce na | Vlákno  
Milým "mageákům"
FOR: Claricia - díky za tento klub! ALL: Navrhovala bych (přestože jsem na Mageu byla vždy jen pouhým čtenářem rodopisného auditoria), aby byl zachován zvyk psát i reakce jako nový příspěvek - ona vlákna "odpovědět na" nepovažuji za příliš šťastná. Ale je to na vás. Moc se těším, že ti zas o vás budu moct čerpat poznatky i poučení, jako na Mageu.
 
VAN Nejde to, nechme to na.... 
Já jsem někde viděl takto psát Aujezd , Újezd
radamec Staňte se členy  FRA
Claricia: Není to z Otic jako hyperkorektně zapsaných Votic?
radamec Staňte se členy  FRA
Já jsem tady byl první!

(A upřímně řečeno jsem jistou zvědavostí čekal, zda se tu tento klub objeví.)

 
VAN Nejde to, nechme to na.... 
Claricia : Děkuji, hned jsem se přihlásil. Zrovna si lámu hlavu na jedním jménem. Jak sem dostnu obrázek? Prosím.
 
rádi bychom nechali tento klub jako oddělený, protože se jedná o náhradu klubu na mageu a nechceme ho míchat s dalšími kluby a fóry (jinak bychom bývali zůstali např. na genealogie.phorum.cz a podobných)