Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Trojčata pro chris
Trojčata Stuchlých vlevo nahoře https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8223/57
 
Odpovědět "Omlouvám se, ale ještě jsem se k tomu nedostala" zabere asi tak 10s... Mě taky štvou tihle co dělaj mrtvý brouky. I když tady to ještě netrvá tak dlouho.
jacana i kocouři pláčou a mne je jen půl 
tak každej taky nemá na práci zrovna jen rodokmenování
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
Protože něco skutečně udělat je řádově těžší než to jen slíbit.
Tak se zdá, že pokus kontaktovat vzdálené odsunuté příbuzné dopadl podobně, jak tu kdysi někdo zmiňoval. Paní slíbila, pod týdnu si mě ona i její manžel přidali na FB do přátel, na nový rok poslala do zpráv novoroční přání celé mé rodině a tím to skončilo. Když jsem se po 14 dnech připomněl a poslal jí část společného rodokmenu, tak si zprávu sice přečetla, ale reakce žádná. Tohle jednání nechápu, pokud nemá zájem, tak proč vůbec nejdřív slibovala?
Díky za zprávu, něco podobného jsem už slyšel. Nedávno jsem pátral po jednom trestním spisu z roku 1960 a soudy a archivy si mě přehazovaly jako horký brambor. Nakonec jsem zjistil, že jej asi zničila povodeň v roce 2002 a proběhla mimořádná skartace. Kauzu z let 1912-1920 jsem ještě vydoloval z jednoho SOkA, jinak bída. A dost se skartovalo např. v archivu Českých drah. Můj praděda byl strojvůdce a sloužil u Státních drah 40 let (v období 1920-1960) a nemají tam k němu vůbec nic.
Jj, ne, že bych si stěžoval, protože z ABS toho mám dost, ale člověka to zarazí...čte si třeba o živých lidech.
To bude ta nesmyslná mánie skrývat všechno co je mladší 110 let, asi to donutili udělat i je.
Kdy že to mají spouštět? Mimochodem třeba sčítání z Jihlavy nebo Blansko mají u mormonů, ale obráky zobrazit nejdou, jen tam je vidět, že to mají, ale nezobrazí se to: https://www.familysearch.org/search/catalog/3369981?availability=Family%20History%20Library
Možná už jsem to tu psal... taky by mě tyto věci zajímaly. Teď už to nevím přesně, ale starší věci (před cca 1945) snad leží v nějakých depozitářích bez inventarizace a bez šance cokoli vyhledat, z novějších spisů se prý vybírá několik typických nebo velkých případů tvořících jednotky procent fondu a zbytek se skartuje. Procházel jsem snad i nějaké registrační knihy, ale informace tam jsou prakticky k ničemu (jméno a jednací číslo).
Přebral Nechceš, aby mě to  zajímalo.
Ochrana osobních údajů se nevztahuje také na Archiv bezpečnostních složek. Pokud se o někoho zajímala StB nebo na něj byl veden vyšetřovací spis, bývají tam i rodinné poměry. Ale bývá to fragmentární kvůli skartacím (aspoň u StB a VB je zas míň zpracovaná).
Taky mám dojem, že když jsem hledal něco ve fondech po KSČ v Příbrami, byly tam třeba kádrové materiály žadatelů o vstup do partaje.
A to je pěkný objev :-)
Já teda objevil příbuzným polovičního bratra, ale to bylo DNA testem a znaly ho už před tím, jen si myslely, že je to jejich bratranec :)
Já díky tomu objevil, že můj děda měl ještě dalšího syna, o kterém nikdo nevěděl a že mám ještě bratrance. V tom rejstříku byl totiž naskenovaný jeho oddací list :-)
Jj, tohle mě fascinovalo už kdysi. Ten úřad na jednu stranu brání zveřejnit blbé sto let staré sčítání lidu kde je nula nula prd, a na druhou se z insolvenčního rejstříku dozvím např. aktuální kompletní vybavení bytu sousedů, co byli v insolvenci...
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Tak aspoň že tak.
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
Ano, je to takový virtuální pranýř jako trest za to že zbankrotovali.
Také insolvenční rejstřík je prvotřídním zdrojem informací. Ale musím říci, že se mi to nelíbí a absolutně nechápu, jak je možné ty dlužníky takto veřejně ponižovat. Máte zde celé jméno, rodné číslo, stav, zdravotní věci (!), finanční poměry, partnerské záležitosti. Tito chudáci jsou na internetu zcela nazí. Zákon na ochranu osobních údajů se na to asi nevztahuje nebo co.
Trestní záležitosti
Přátelé, chtěl bych se vás jen zeptat, jelikož s tím nemám žádné zkušenosti. Kde hledat různé trestní a soudní záležitosti, ve kterých figurovali předci? Např. mám tady muže, který tragicky zahynul a já jsem díky tomu na světě. Byl to první manžel mé prababičky. Docela rád bych si přečetl vyšetřovací spis, nebo výpovědi svědků atd. Stalo se to v roce 1930 v Praze na Vinohdradech. 1579180029.png

Pak mám ještě jiného předka (z Drahobudic na Kolínsku), který spadl ze skály a zabil se (kolem r.1900) následkem toho, že ho pronásledoval rozzlobený myslivec. Také se to vyšetřovalo a proběhl soud.

 
Jiffy Moravia 
Ano, budou spouštět letos.
Že dělají novou verzi portálu bez Flashe už říkali někdy dávno, tak čekám, že by letos jako už konečně mohli spustit...