Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Je také možné, že v těch lístcích nebudou všichni. Mám případ člověka, který měl padnout v Rusku. Jeho lístem tam není, ale na webu https://www.volksbund.de/erinnern-gedenken/graebersuche-online je uveden, že padnul a je pohřben v Polsku.
Díky moc za kontrolu, kloním se k tomu, že padl nebo byl prohlášen za mrtvého jen Franz v Rusku
Fritzů je tam 20, ale ani jeden neodpovídá. Nejstarší 1.8.1908 Steuberwitz/Leobschütz.
Ancestry karty padlých německých vojáků 2. s.v. - prosím o info
Dobrý den, není tam náhodou také bratr Fritz Anders narozen buďto 21.5.1907, či 13.11.1906(na každém sčítání má jiné datum) místo narození Bukowina osada Huntířova(Güntersdorf)-(uvádí se jako místo narození obojí, samostatně) tím by se mi vyloučila ta druhá možnost , že tím námořníkem byl Betřich nebo-li Fritz. Ještě jednou díky za kontrolu. https://www.ancestry.com/search/collections/61641/?name=Fritz_Anders&birth=1907_G%C3%BCntersdorf
 
Já měl taky historku, že bratr pradědy padl jako námořník u Řecka, tuto historku vyprávělo více příbuzných, já měl za to, že to je ten Franz, co jste našel ty 2 lístky. Děda říkal, že se možná jmenoval Fritz.
A ještě jedna dnešní historka. Už dlouho pátrám po části naší rodiny (bratr pradědy), která byla po válce odsunuta. Podařilo se a paní mi poslala krabici plnou starých fotek i z archivu mi zdarma zaslali jejich registrační listy i s fotkami. U posledního mailu, ale doplnili informaci, že ještě v jednom fondu jsou 2 spisy, ale nejsou digitalizovány, a tak musím vyplnit objednávku reprodukce a zaplatit poplatek. V žádosti bylo 0,5 €/stránku, vyplnil jsem, odeslal s požadavkem, že neznám celkový rozsah, tak aby mi nejdříve poslali celkovou částku. Dnes mi přišla faktura na 125,50 €. Tak na to jim prdim...
 
Pro mě by ještě bylo akceptovatelných těch 20 €, pokud by všechny tři sourozence šlo zadat do jedné objednávky a měl jsem jistotu, že nějaké průkazy zemřelých vojáků (Wehrpass...) se vůbec archivovaly. Na tyto dotazy však vůbec neodpovídají. Jak kdyby na druhé straně byl robot, který na všechno odpoví "zašlete objednávku a kopii občanky". Tak se bojím, aby mi pak nepřišla faktura na 60 €, já to zaplatil a dostal zprávu, že nic nenašli nebo našli maximálně čísla regimentů, která jsou na těch úmrtních lístcích.
na to forum jsem se přihlásil, prohlédl si ty přílohy co tam dali , jeden člověk tam hledal někoho, kdo padl ve stejný den na stejném místě, mám tam i bojový deník pluku pro ten den, pak si to přeložím.Nejspíš i pro den následující.
jen tak pro zajímavost na základě toho lístku co jste stáhl z ancestry jsem našel forum, kde probírají ten pluk a i zmiňují tu oblast jeho úmrtí https://www.forum-der-wehrmacht.de/index.php?thread/66409-kriegstageb%C3%BCcher-vom-infanterieregiment-426/
Dobrý den, u toho strýce mi to stačí, rodinná legenda byla pravdivá jen z části. Já se v neděli bavil s jedním co dělá vojenskou historii a zajímá se o 2. světovou, taky povídal, že se dost lidí u nás ve městě snažilo získat informace o osvobozování města či fotografie a nepochodili, i když tam toho mají kvanta. A když už se tam dostane státní historik, tak za tu dobu co má na studium to stihne pouze prolistovat. Požadavek na pradědu jsem zasílal také,psal jsem o tom i na taby a dopadl tak jak Vy, ty částky jsou pro mne vysoké.(mám nápad, jak by to šlo obejít) Snad ty osobní karty od nich koupí ancestry
Facebook alias ksichtokniha.
Možná bych zkusil Bundesarchiv, tam by o něm mohli mít více. Ale nevím, co přesně od toho čekat. Také mám několik prastrýců, kteří padli ve 2. sv. v., Bundesarchiv jsem kontaktoval a po půl roce mi přišla odpověď, že mám vyplnit pro každou osobu objednávkový list, naskenovat svojí občanku a zadat maximální částku, kterou jsem ochoten zaplatit. Dál jsem se zatím nedostal. Nejvíce mě zajímá, zda mohou mít archivované jejích průkazy s fotkami, ale konkrétní otázky mi vůbec neodpověděli.
"..Zajímavá kniha, to je nějaký seznam vojáků v pluku ke konkrétnímu datu? Že nejsou řazeni abecedně..." podle digitální knihovny se jedná o periodikum , Hlavní název: Verordnungsblatt für das k. u. k. Heer Podnázev: Personalangelegenheiten
Na Facebooku jsem našel několik fotek pěšího pluku č.88, tzv. Berounské děti, ale nevím, jestli mezi nimi je a asi bych ho tam ani nepoznal. Také mohl být v jiné kumpanii než je na fotce. Bohužel už ale nezjistím v které. Právě mi z VÚH odpověděli, že ročníky 1887-1900 byly zkartovány :-(

Pěší pluk č.88 měl bojovat v Haliči a na italskou frontu se přesunout až koncem roku 1917. Jestli byl v Haliči i můj praděda, to už tedy nezjistím. Patrně žádné dokumenty nejsou. V domě, kde bydlel, po něm zůstal pouze křestní list vydaný ke svatbě roku 1922, a pak ty dvě fotky v uniformě, které ale budou až pozdější cca 1920.
Zajímavá kniha, to je nějaký seznam vojáků v pluku ke konkrétnímu datu? Že nejsou řazeni abecedně. Můj praděda se narodil 1899 a na té Piavě bojoval snad jen 1917-1918, musel bych se doma podívat na pohledy. Z italské fronty mám ještě nějaké jiné lístky (malované uniformy), jiný příbuzný tam nějak přešel do legií. V 88. pluku mám také prastrýce. Tam by mě nějaké seznamy (nikoliv seznamy ztrát, ty jsem prošel) celkem zajímaly. Nějaké deníky jsou také na netu, jen mít ten čas...
Tohle bude dost o ničem, jednak skartovali jako šílení a jednak si tam nechali hlavně důstojníky (potažmo společensky významné jedince), nikoliv vojíny. Já jsem nakonec nejvíce uspěl v rodině, to byste nevěřili, co měli příbuzní doma a celý život se o tom nezmínili. Např. lístky z fronty, řešení jména na pomník padlým s dotyčnou obcí, matka žádající o důchod za dva padlé syny atd. Co jsem nestihl zachránit, skončilo v popelnici (!).
Já jsem takhle fotil čp. 34 v Lázních Bělohradě (ještě 1921 správný dům) a nakonec mi bylo sděleno, že dnes to má čp. 124 a současné čp. 34 je nějaký jiný barák. Aby si člověk předem vše pečlivě ověřoval.
To je bezva, já jsem několikrát narazil na přečíslování, třeba ještě po válce. Takový Chomutov, tam je všechno jinak 1920 - 2020.
Co to znamená "knizexicht"?
Můj praděda tam byl taky a vůbec o tom nemluvil, což mě trochu štve. Ale mám někde pohlednici těch vojáků. Pluk se myslím zjistit dá, prostě kam byl příslušný, tam ho verbovali. Já mám problém s vojenskými fotkami z 1. sv. v., mám jich dost a oni se vždy fotili s nějakou cedulkou, kde byla písmena, někdy to byla marškumpanie jindy asi jiný útvar, vůbec se v tom nevyznám. Seznamy ztrát jsou pro mě o ničem, přežil a nebyl těžce raněn.