Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábavaNové

Spravují:

lenadol,
SUVR_2,
Styvi,
TARJANReklamaRetro znamená něco minulého, tedy cokoliv zpět v čase. Co bylo dobré, to přetrvalo. Bavme se vším, co bylo.
Může se vám hodit: OP-uploader
Maxisbírka pivních etiket.
Srovnávací fotky měst a obcí

Vkládání: kulaté závorky nahraďte špičatými!
Vložení obrázku: (img src="něco.jpg")
Vložení klikacího obrázku: (a href="adresa odkazu")(img src="adresa obrázku")(/a)
Vložení linku na text: (a href="url")Tohle uvidíte aktivní (/a) Barva písma: (font color="green")bla bla(/font) - příp. jiná

tehdy jeste normalizace nebyla, raketa liker pochazi ze zacatku 60. let
kill bflmpsvz 
tady někdo testoval nějakou zapomenutou flašku

Raketa likér
Alkohol: 35 %
Barva: něco mezi tyrkysovou a šmoulí modří
Velikost: 3 velmi decentní ucucnutí (více mi pud sebezáchovy nedovolil) z miniatura o objemu 0,04 l s korkovým uzávěrem a pouze malou ztrátou objemu
Aroma: Příjemná ginová svěžest. Nasládlé citrusy (mandarinky a pomeranče).
Chuť: Likérově sladká, lehký náznak pomerančů, ale cukr vše přebíjí. Nepatrný podkres kardamomem.
Dozvuk: Jde hodně do sladka.
Shrnutí: Tlamolep. Naslepo bych tipoval přeslazený ginový likér. Ve své době to asi nebylo úplně špatný pití a věřím, že dokázalo vystřelit nejednoho nebožáka z normalizační šedi do barevného vesmíru. Pokud se náhodou objeví reinkarnace tohoto nápoje v některé retro nabídce obchodních řetězců, určitě nezakoupím.
kill bflmpsvz 
SOLO Lipník
Paráda! Právě jsem doskenovala manželovu jinošskou sbírku (z přelomu 50. - 60. let), tak sem občas něco přidám. Ale měl to splácaný (sirky, žiletky, sýry, ankahol ...). Nicméně něco mu dal otec, čili v tom jsou i prvorep. zajímavosti.
ne, běžná láhev jako třeba slivovice, meruňkovice apod, jen jiná barva a nálepka. Tu jsem na netu hledala marně. Jak jsi našel ten obr., do toho plast obalu šlo vložit cokoliv, já sama jsem to neznala.
Náš lokální favorit .)
Ok, dík. Takže flaška "okeny", co se jmenovala Raketa. Žádné dekorativní lahve/obaly ve tvaru rakety, nebo tak něco?
Chlast - slast
Raketa byla novinka zač. 60. let, pití (destilát) bleděmodré barvy. Výroba ve Vizovicích (Jelínek), alkohol cca 35%. Připomínalo to Iron nebo Okenu. Každý to koupil ze zvědavosti, podruhé už málokdo. Takže se to vyrábělo jen několik let.

Pisatel jistě nemíchal obal s borovičkou, proto se logicky ptáš. Ten "úžasný" dekorativní prvek byl výtvorem v období plastománie (Pelíšky), inspirovaný slávou Gagarina.
Co byla raketa?
"miesal som s vinom borovicku raketu aj jakamarus"
Našel jsem něco takového:
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Kdysi jsem z ČK četla Sextánka Věra, ale nijak jsem to neprožívala.
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Krásná pohlednice, z pdf ji kradu do sbírky.
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Četla jsem, bavilomě to, ale film jsem neviděla žádný.
TARJAN Nech brouka žít. 
na téma "Chlast - slast"


TARJAN Nech brouka žít. 
Emila jsem četl (obrázek je z r. 1966), bavilo mě, jak odhalili zloděje díky dírkám v bankovkách :-). Vyšlo po ixté 2018.
TARJAN Nech brouka žít. 
Přečteno. takže jsou vlastně docela mladé.
inzerát 1930


Ještě o 30 let později byly tyhle knížky k mání, konkrétně na okraj Prahy (dnes Evropská třída), zajížděla každý čtvrtek pojízdná knihovna hl. m. Prahy. Byl to červený autobus bez oken s dokonalým barevným znakem Prahy, který mě coby děcko docela fscinoval. Čtenářský průkaz byla sice knížečka, ale připomínala spíš tramvajenku. Jednou za rok se tam nalepila známka za 5 korun. Knihovna na obrázku (Škoda RTO) už vypadá moc obyčejně.
Dík za ty linky, víc se mi nechtělo dohledávat. Já bych snad ani nesrovnávala, každá dramaturgie do toho vložila něco své doby. Knížka se mi rozhodně líbila víc, než červená knihovna, kterou dobře charakterizuje wikipedie (text kurzívou). Ostatně takový škváry žijí i dnes, třeba Rosamunde Pilcher v TV.
Charakteristika červené knihovny. Díla zařazovaná do žánru červené knihovny bývají sentimentální, podbízivé a až k slzám dojímající konvenční milostné příběhy, jejichž hlavním smyslem je konečný šťastný konec. Děj bývá často umístěn do atraktivního prostředí (šlechtické zámky, prostředí bohatých rodin i cizokrajné země). Postavy jsou zredukované na citovou složku a procházejí trnitou cestou strastí a utrpení k závěrečnému štěstí. K základním schématům červené knihovny patří zmatky dívčích srdcí, láska setkávající se s nástrahami a šťastný konec, když jsou nástrahy překonány.
To jsem asi nikdy neviděl, ale vtipný je ten úpadek.

Originál z 1950 - 78%
https://www.csfd.cz/film/140170-luisa-a-lotka/prehled/

Past na rodiče - 75%
https://www.csfd.cz/film/20798-past-na-rodice/prehled/

Verze z 2017 - 55%
https://www.csfd.cz/film/502284-luisa-a-lotka/prehled/

Té americké verzi bych dal asi šanci. Originál z 1950 je moc starý. Tyhle filmy jsou už z dnešního pohledu takové divné a ta poslední německá verze bude zase asi slušný odpad s tímhle hodnocením.