Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábavaNové

Spravují:

lenadol,
SUVR_2,
Styvi,
TARJANReklamaRetro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase. Co bylo dobré, to přetrvalo. Bavme se vším, co bylo. Především obyčejným životem obyčejných lidí. Ve svém vzpomínacím povídání uvádějte období, o kterém píšete. Protože každé desetiletí bylo trochu jiné.
Vykecávky ála chat budou smazány.
SKOK NA ZAČÁTEK
Klub má být zábavný, proto sem netahejte politiku, vulgarity a osobní invektivy.

Může se vám hodit: MP-uploader
Spřízněné kluby: STARÁ PRAHA --- HAVÍŘOV---Tady je Hujerovo
Vaše tipy:
horký-kafe: Socialistické osvětové a jiné plakátky (filumenie)
kill:Srovnávací fotky měst a obcí
marin72: Vyjdou neupravené filmy průkopníka Jana Kříženeckého
Schizzy: "Tuny citlivě kolorovaných starých fotografií".
Rionka: Archiv Šechtl a Voseček (1850-1920+)
Schizzy: Linky na TV retro znělky
Dupinozka: Databáze ilustrátorů dětských časopisů (1) a Databáze IDČ (2)
panDura: Retroweb Bejvávalo
zardoz: Archiv digitalizovaných novin a časopisů

můžete kdyžtak pro tuhu podélně rozštípnout obyč tužku
No to je socialni inzenyrstvi I. tridy. "Chtěl kousnout do kožíšku nějakou myš." je spatne, clovek pak srazi autem srnu a decka se psychicky slozi na tyden, protoze si mysli, ze kocka si s mysi vyklada. Jinak je pravda, ze decka jsou manipulovatelne, co je ale neuchopitelne, je hranice, ktera se asi neda vysledovat - hranice, kdy s to otoci. Nekdy okolo 5-6 tridy (asi), bylo vsechno "socialisticko-komunisticke" absurdni a k smichu. Vsichni chteli zapadni zvykacky, teplaky, igelitky. Vsichni vedeli ze je "tiger" nejlepsi tank a treba u nas na dedine to uz bylo ve stavu, ze znicenej sedlak, co se nemusel prestehovat na druhy konec republiky (kupodivu - asi nebyl obr kulak), jenom mu vsechno sebrali a musel se prestehovat do sve byvale stodoly i s 12 clenou rodinou, tak nekdy po 20 letech, (tedy tak 1955 sebrali, 1975 cca) se dostal na puvodni uroven, kdy jeho puvodni nemovitosti v majezku JZD byly skoro na demolici, strojovy park kaput a on mel postavene dve moderni kostky s 15 mistostma, syn a vnuk jezdili mistrovstvi sveta v motokrosu, meli dilnu na servis motorek, deda jezdil s konma na pole, pujcovali si od druzstva techniku a postupne kupovali ruzne sady, zahrady a pole, sice toho meli asi mala % z velikosti obdelavane plochy druzstva, ale KAZDY TO VIDEL, vsichni u toho byli v roce 1955 a i v tech osmdesatkach, ta rodina makala 12 hodin/den. Tady pak nejaka propaganda nefunguje. A nejvic se stydel a chlastal prvni predseda JZD z sousedni dediny, musel chodit kanalama. A to byly osedmdesatky, ne devadesatky.
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Ono to nebylo tu a tam změněné, ony byly celé dlouhé pasáže nějak jinak. (ty úpravy Honzíkovy cesty jsou opravdu moc fajn, další, kdo si myslel, že když u nás proběhla násilná kolektivizace, tak že družstva jsou komunistický výmysl.)
Úlovek. Heč;) Image and video hosting by TinyPic
Známý mi nedávno vyprávěl, jak někdy loni jeho otec dostal pokutu, že jel v noci v obci cca 70km/h.
"Asi jsem tolik je, no a co?! Však už bylo po 23 hodině!"
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Kdysi - odhaduju to tak na třetí třídu ZŠ - jsme ve škole četli Malého Bobše. Každý si měl tu knihu někde sehnat. Někde doma se nám válelo nějaké staré vydání, tak jsem ho přinesl. Když jsme z toho začali číst, rychle se ukázalo, že novější vydání, které měli ti ostatní, se od toho mého docela liší ...
Byla to otrava :-), mně to doma rovnala babička, což se úča nedozvěděla.
Pár řádek a jak mnoho vypovídají. Nepedagogická pedagožka. Dítě má doma příležitost (!) poslouchat a dokonce se naučit (!) pochod z Aidy. Patrně gramo. To nejsou ovčáci, čtveráci. Dítě se těší, že ve škole předvede a ono jen trpké zklamání. No se fakt vryje.
:-D
Já měl TOLIK poznámek "opět nemá srovnaná písmenka" :D
S podobným nástrojem (trochu sofistikovanějším, mělo to normální stupnici + půltóny) mám jednu z nejstarších vzponínek, to bylo snad v první třídě, kdy jsme si měli na hudebku pořídit flétnu. Já to nějak špatně interpretoval a přinesl jsem si tohle. To, že jsem na to už uměl zahrát mj. pochod z Aidy tu s odpuštěním píču učitelku nezajímalo a před celou třídou mě ztrapňovala ve stylu "když říkám flétnu, tak flétnu, to snad není možné, to sis rovnou mohl přinést šlapací buben!" Fakt si to pamatuju dodnes. Možná to myslela jinak, ale mám to zasuté mezi "nepříjemné vzpomínky z děství".
Dneska jsem neodolal a koupil s v Tescu Strážnické brambůrky. Nostalgicky jsem na to dostal chuť. Kdysi to sice nemělo ten přívlastek strážnické, ale vypadalo to víceméně stejně. Prodávalo se to balené v celofánu v ... "budkách" podobně jako např knedlíky a další potraviny často z produkce zdejší velké restaurace.
Když tak nad tím přemýšlím, tak ani nevím, co ty "budky" vlastně byly. Byl to takový trošku větší stánek než PNS, co zahušťoval už tak hustou síť samoobsluh. Ale jestli to byl Pramen, Jednota, nebo nějaký provozovatel té restaurace, to už netuším.
Ten obal je ovšem současný.
Ha! Melodica.
TARJAN Nech brouka žít. 
Verzatilku mám dodnes a píšu s ní, snad bude tuha k dostání , až mi dojde.
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO