Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábavaNové

Spravují:

lenadol,
SUVR_2,
Styvi,
TARJANReklamaRetro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase. Bavme se vším, co bylo. Především obyčejným životem obyčejných lidí. Ve svém vzpomínacím povídání uvádějte období, o kterém píšete. Protože každé desetiletí bylo trochu jiné.
Vykecávky ála chat budou smazány.
SKOK NA ZAČÁTEK
Klub má být zábavný, proto sem netahejte politiku, vulgarity a osobní invektivy.

Může se vám hodit: MP-uploader
Spřízněné kluby: STARÁ PRAHA --- HAVÍŘOV---Tady je Hujerovo
Vaše tipy:
NEJNOVĚJŠÍ --> kill:Srovnávací fotky měst a obcí
marin72: Vyjdou neupravené filmy průkopníka Jana Kříženeckého
Schizzy: "Tuny citlivě kolorovaných starých fotografií".
Rionka: Archiv Šechtl a Voseček (1850-1920+)
Schizzy: Linky na TV retro znělky
Dupinozka: Databáze ilustrátorů dětských časopisů (1) a Databáze IDČ (2)
panDura: Retroweb Bejvávalo
zardoz: Archiv digitalizovaných novin a časopisů

na tom prece neni nic spatneho, krome toho caje. Jinak Turci si oblibili instantni jalecny "caj" v prasku s jabkovou prichuti - cista chemie, ale je to docela osvezujici, servirovane horke ve vedru, pijou to tam vsude
frank_booth  
Vy pijete instantní čaj?
Jak se to vezme. Nedá se říct, že by nebyly na trhu skleničky a přesto skoro každá druhá domácnost měla "hořčičný servis". Stejně tak dnes si můžu koupit x druhů kořenek, ale mám nastřádané skleničky od kafe, rýži, krupici, kroupy atd. mám v pixlách od instantního čaje ... :-) Prostě si myslím, že dřív hospodyňky skákaly pro pírko přes plot častěji, aby nějakou tu kačku ušetřily na něco potřebnějšího. Neříkám, že to bylo lepší, nebo horší. Jistě by ledaskdo stejné krabičky od čaje schovával i dnes, kdyby se ten čaj prodával. Což by už jistě z nouze ctnost nebyla.
K těm krabičkám - to byla z nouze ctnost. Prázdné krabičky a další úložné elementy prostě neexistovaly. A ty krabičky od čaje byly velice šikovné.
Anebo se hrubě mýlím a jezdí za ním na Bahamy :-)))
Hezkýýý! Možná HV neinvestovala, ale zcela jistě si tu reklamu nechala dobře zaplatit.
I Viktora třeba oprášit.
To nemá chybu!
Ty kráso!
kill bflmpsvz 
 
Letos to bylo 60 let, kdy na naše silnice vyjely v ostrém provozu speciálně upravené autobusy automobilových pošt, které fungovaly na stejném principu jako vlakové pošty. Během jízdy autobusu byly zpracovávány přijaté zásilky a dále vypravovány. Automobilové pošty díky své operativnosti navazovaly na síť letadlových pošt. První díl série o automobilových poštách, který naleznete v aktuálním čísle, je logickým pokračováním seriálu o poštách letadlových.
(Petr Študent - šéfredaktor, kurátor člen Asociace muzeí a galerií ČR Muzeum vlakové pošty vydavatel časopisu "Československá vlaková pošta" Vídeňská 275/66 639 00 Brno tel. 607 154 162 www.muzeumvlakoveposty.cz facebook.com/Vlakovaposta )

 
Jo, to je dalsi dnes vcelku zabavny (najma pre tie deti) faktor...
Hlavne hodne lidi nebaziruje na vecech ale zijou aktivni ligu, nechteji vlastni byt, bydli co dva roky jinde, maji veci v jedne papirove krabici a nemaji ani do te krabicky od caje co dat. Lonsky obleceni vyhodi apod. Kamarad tak cestuje, ze se mu nevyplati drzet byt, bydli u kamaradu nebo v hotelu nebo v lete v privesu, dela pro cestovku je 300 dnu mimo domov. Tady mame prumyslovou zonu a vsichni ti lidi co tam delaji jsou v garsonce a chodi tam jenom prespat a muzou se stehovat do hodiny. Starsi rocniky na to nejsou absolutne zvykli.
 
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Jéžišmarjá! Opravuji: "nevyvine".
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Nebudu házet klacky.

foto J. Čejka
 
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Nejen reflexy. Mamičky, zvláště prvorodičky 30+ chovají děcka v takové sterilitě, že se se těm děckám nevivine dostatečná imunita.
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
foto Jaromír Čejka
 
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Koupí si speciální nádobku. :-) Všecko se dá koupit, proč by měla být šetrná, když na to má, že? Už mlčím ...
Len sa obavam, ze tym padom sa im nevypestuju urcite reflexy...
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Velmi se snažím to brát pozitivně, jakože jsou dnešní děti vystavovány většímu nebezpečí. Přesvědčuji sebe samu, že si na ty přilbičky musí zvykat od útlého věku, aby jim byly samozřejmé, až budou řádit v terénu na horských kolech. Jsem nenapravitelná idealistka, jak to říká můj muž.