Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábavaNové

Spravují:

lenadol,
SUVR_2,
Styvi,
TARJANReklamaRetro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase. Bavme se vším, co bylo. Především obyčejným životem obyčejných lidí. Ve svém vzpomínacím povídání uvádějte období, o kterém píšete. Protože každé desetiletí bylo trochu jiné.
Vykecávky ála chat budou smazány.
SKOK NA ZAČÁTEK
Klub má být zábavný, proto sem netahejte politiku, vulgarity a osobní invektivy.

Může se vám hodit: MP-uploader
Spřízněné kluby: STARÁ PRAHA --- HAVÍŘOV---Tady je Hujerovo
Vaše tipy:
NEJNOVĚJŠÍ --> kill:Srovnávací fotky měst a obcí
marin72: Vyjdou neupravené filmy průkopníka Jana Kříženeckého
Schizzy: "Tuny citlivě kolorovaných starých fotografií".
Rionka: Archiv Šechtl a Voseček (1850-1920+)
Schizzy: Linky na TV retro znělky
Dupinozka: Databáze ilustrátorů dětských časopisů (1) a Databáze IDČ (2)
panDura: Retroweb Bejvávalo
zardoz: Archiv digitalizovaných novin a časopisů

Ty bambule byly prostě k nakousnutí:) Než je spolužáci oškubali...
1964 a 67. V těch časech se na děti šilo a pletlo běžně a stejně tak i věci mohly pocházet třeba od sousedky. Neprodávaly se, ale darovaly. Třeba kočárek - moje holka byla čtvrtá, kdo se v něm vozil. Pravda, už začínaly být moderní vyšší kola a tzv. vaničky kočárků dost, ale do hor naprosto nevhodné. Takže jsme měli už trochou out osmipérák, ale vyplatil se. Spěchala jsem do poradny, vymydlený miminko, našňořené peřinky (plymo) a zavinovačka, spěchám se stráně, podjely mi nohy , bác. Kočárek jsem nechtíc strhla držadlem k zemi, nedělňátko katapultováno do bahna. Padlo sice bez úrazu do síťky, co byla na držadle, ale vesnické drbny měly na středisku nač zírat :-)).

kill bflmpsvz 
vypadá to, že tvoje děti budu stejně starý jako já :)
kill bflmpsvz 
jakožto jedináček nevím teda po kom sem to zdědil :)
Nebyla to vápenná voda, ale vodní sklo, tehdy běžný způsob konzervace. Docela to smrdělo.
škubali jste bambule, abyste měli co škvařit :))))
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Tyhle materiály byly neštěstí při nehodě - všecko obyč se dalo strhnout, udusit,, tohle se okamžitě veškvařilo do kůže ...
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
A široko daleko žádná perníková chaloupka. :-)
jo, to bylo umele vlakno z kapronu nebo chemlonu. Krasne se to skvarilo nad plamenem svicky
TARJAN Nech brouka žít. 
Matka je vyhnala z domu a ještě je nutila sáňkovat, tak co by se veselily, že.
S tím oblečením se mi vybavila fotka mých dětí z roku 1969. V předškolním věku jsem na ně hodně šila a pletla. zrovna na téhle fotce mají kupované jen tepláky a punčocháče. Jo a ta klukova čepice , co jí říkal kuklice, byla taky z krámu. Taková kukla, zapínací na knoflík, byla praktická, protože na rozdíl od všech rohaček a kulichů mu z toho nelezly uši. Akorát se nepamatuju, proč byli oba tak naštvaní :-). Tak sem šoupnu ještě jednu fotku, která je veselá.


Díky za ten letopočet a samozřejmě za fotku. Asi to byl stpro akryl. ten by v zubech pěkně vrzal. Ale proč jste probůh, do toho kousali? :-)
Fotka rozkošná! Mamka prostě podléhala módnímu trendu. I když - mohl to být jen způsob, jak obléct většího kulicha na malou hlavu. Buď jsi ho zdědil po bráchovi/sestře, nebo Ti měl vydržet na víc roků, no .. voni Ti plandaly i tepláky a rukávy, tak hádám spíš na to dědictví:-). Víš, co je větší děs? Můj případ, kdy mladí něco nechtějí vyhodit a dávaj to roky babičce, že to unosí. Jelikož jsem hubená, dědím nejen po dceři, ale už i po vnučce. Snášela jsem to pár let, ale začalo mě štvát, že nemám v šatníku nic novýho, tak teď to nosím do kontejneru charitu.
U nás "na vsi" (1970) některé holky nosily vycpanou čepici, aby stála. Maminky šly asi s módou:) Čepice byly z takové zvláštní uměliny, když se to zmáčklo, chroustalo to, z bambulí jsme si vytahávali (naschvál) nitě, teda vlny. A když se do bambule kouslo, bylo to pěkně hnusný na zuby. Image and video hosting by TinyPic Něco podobného, bambule je značně prořídlá.
kill bflmpsvz 
tady to není tak vidět, ale je tam bambule a vevnitř hedvábný šátek (ano jsem to já:))
kill bflmpsvz 
ano, tu zhovadilost jsem musel nosit na hlavě (a nebyl jsem sám) :)
Ale joo, slušet může všem, já neříkám, že není hezká. ale ať Háma nelže. Resp. ať mu to nepředepisujou.
No a proč by je pak nenakládala do vápna, že jo. Vo ňákej terminus technicus vůbec nejde.
Jak se to veme. Dozvuky šedesátek ( natupírovaná velká hlava) se promítaly do vycpanejch ručně pletenejch čepic, ale spíš dámských, což vlastně nebyl kulich - jakého měl např. Marvan v Andělovi na horách. Jestli někdo vycpával i kulicha s s bambulí, tak to už byla téměř zhovadilost :-)). My se uchechtávali rekreantům často. Když měli na křusky pěkně navrch vyložené manžety bílých ponožek - ty navlhly krásně zmrzly. Úžasné byly Němky v pohorkách a sukni. Takovýho vycpanýho kulicha jistě měla vondráčková, to jo. Měla hráškově zelená fiat 600 a světle fialovou kombinézu, nosila se jako hovno na voleji.
olympijska cepice s kulichem sice neni prava raskovka, ale Ester Ledecke moc slusela