Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

Luca_Brasi,
eweliyi

Může vás zajímatReklamaExistuje mnoho terapeutických škol, tento klub je tu od toho, aby jste se o nich bavili. Je to klub pro lidi z oboru i pro lidi, kteří o tomto oboru mnoho nevědí a chtějí informace. Takže směle do diskuze.

Šnek tu vůbec  není
Einy: Vskutku guláš. Ještě jsi neřekl ten protipříklad, kde moje tvrzení neplatí o vědomí.

(Navíc bych doporučil Tvé pozornosti, že se nacházíš v klubu Psychoterapie, ne v klubu Magie.)

einy ...do you love me  ?
Mysl a vedomi je jen setkani na krizovatce, jsou to dve ruzny veci. Vedomi je, neni ani subjektivni ani objektivni. Odrazi svoje okoli, at uz vnejsi nebo vnitrni. Dostanes informaci skrze vedomi samo a ta je naprosto objektivni a presna.

(Dalsi informace ovsem dostanes skrze smysly at uz fyzicky, astralni nebo duchovni, ty jsou (v idealnim pripade) naprosto objektivni a s odchylkou mereni.
Do toho informace ze systemu jako hlad, nedostatek spanku, bolest.
Pak nejaky ty zakladni motivy natvrdo dany jako reflexy - nejaky ty "tri zakony", podle toho, co jsi za rasu.)


Pak mas urcity cile, coz je taky informace, kterou vedomi zna. Vedomi se cilu snazi dosahnout, je to jeho vlastnost, vedomi samo o sobe se citi byt soucasti proudu a dokaze se v nem pohybovat. Kdyz uz ma telo a to lidsky, tak si ho udrzuje jako zdvorily host. Ponevadz je tam teplo a ten komp, na kterym se da upocitat celej vesmir.

Do toho ovsem existuji ruzne bordely a paraziti, vetsinou se tomu mistu rika duse. To vycistit je prakticky vzato nametem tohoto klubu, kudy se ubiraji cesty poutniku pak, patri jim.
No a tahlencta slavna mysl je jenom jedna z tech malejch svini, tedy radne vyzrana. Taky chce zit na hostiteli, ale ma vlastni zajmy. Telo jako jednotka v proudu informaci ji nezajima, chce ho pro sebe. Takze se postupne prokouse k rizeni a zacne korumpovat vedomi a delat z nej svuj nastroj. Vetsina pacientu nachazi se pak ve stadiu, kdy vedomi je uz natolik zotroceno mysli, ze nedokaze ulecit system. Nutno vedet, ze zatimco vedomi ma bod pohodlnosti v tom, udrzovat telo a tim sebe v co nejlepsim stavu, mysl se snazi vyzdimat maximum pro sebe vzdy a za vsech okolnosti. Coz neznamena, ze mysl je automaticky spatna a vedomi dobre, libovolna soucast systemu jmenem lidsky jedinec muze ochoret nebo se rozbit. Mysl to ma blby, protoze magie (dosad svoji oblibenou metodu kontroly, zuslechtovani a povznaseni mysli) se nesmela a na mnoha mistech porad nesmi provozovat a kdyz uz, tak ne poradne anebo jsou lidi nauceny, ze to nefunguje. A doktori/terapeuti bud maji vlastni zkusenost s vedomim (takovy to, jak rikaji buddhisti utisit mysl, nebo alkoholicka jasna chvilka, jo presne to mam ted na mysli), tak se tam snazi pacienta privest, nebo to nemaji a v tom pripade leci mysl jako soucast vedomi, nez aby posilovali vedomi, aby mysl sfackovalo do late. (A to za priznivych okolnosti dokaze udelat velmi rychle.) Takze mysl vesele buji, zatimco system chradne.

Nezamenovat mysl s myslenim, mysleni je taky celkem nevinna zalezitost, proste jen operuje s informacemi na zaklade nauceneho nebo vlastnorucne ustrikovaneho klice (upleteneho, ale libi se mi to napsany, tak to tam necham) klice, metody, programu, kodu, mysleni je to jedno, proste chrousta, co ma. Mysl dodava motivy a v nekterych pripadech koriguje proces mysleni podle svych zajmu.
Kdyz se to same deje na urovni emoci, rika se tem parazitum city. I tady plati, ze s trochou prace se daji vychovat, i tady plati, ze zit a jednat v souladu se svymi city je prapodivnou to udajne lidskou spolecnosti nahlizeno divne. I tady plati, ze osetrujici (vcetne pacienta samotneho) bud maji poneti a zameri se na hercnu driv nez na leben, nebo smula a prasky, protoze musime podle svatych otcu cvokariny lecit mysl jako soucast vedomi.

Choroby, paraziti, jedy, uhranuti, lektvary a kouzla funguji na vsech urovnich, nektery napadaji smysly, jiny motoriku, latkovou vymenu, jsou takovy, co napadaji vedomi a zpusobuji viru (to neni jenom pocit, ze jehovisti jsou nemocny), vetsina pripadu posedlosti zacina sice otevrenou, ale nechranenou mysli.

OK? Nebo mam pokracovat?
Šnek tu vůbec  není
Einy: Tedy ukaž aspoň jeden protipříklad, kde to o vědomí neplatí.

(A při té příležitosti napiš, jak si definuješ "mysl", protože většina autorů bere vědomí jako součást mysli, což Ty očividně nikoliv.)

einy ...do you love me  ?
Tvrzeni toto ale o vedomi prave neplati. Plati plus minus o mysli, neplati o vedomi.
A jestli se chces ohanet blaboly, podivej se napred poradne, nestojis-li pred zrcadlem.
Šnek tu vůbec  není
Einy: Já chápu, co chceš říci, jen dodávám, že mě vůbec nezajímá, že se mnou nesouhlasíš, a upozorňuji ostatní čtenáře, že v tom máš očividný guláš. Tvrzení, které jsem před deseti lety napsal o vědomí, platí pouze o vědomí, a pokud si "mysl" nezadefinuješ jako podmnožinu vědomí, tak to prostě na mysl obecně přenést nejde.
einy ...do you love me  ?
Muj souhlas taky nemas. "Souhlasim" pouze s tvrzenim, ze ... a záměnou vědomí a mysli by se z nich staly nesmysly.
Šnek tu vůbec  není
Tvůj souhlas nepotřebuji, píši jen kvůli ostatním čtenářům, které by Tvoje bláboly mohly zmást.
einy ...do you love me  ?
Bez toho kondicionalu pls, pak souhlas.
Šnek tu vůbec  není
Jednak jsem sem naposledy psal před těmi deseti lety, jednak nepletu. Má tehdejší vyjádření jsou exaktní, a záměnou vědomí a mysli by se z nich staly nesmysly.
einy ...do you love me  ?
Jo tak, Snek si plete vedomi a mysl. Koukam, ze nektere veci se nezmeni ani za deset let.
 
Shake krmte troly! 
Prázdný a semletý kokot, navíc zrazený a ještě se zbytečně modlil. Podívejte se pane Mundzo, takhle byste se na to neměl koukat. Tady pan Nazgul to intuitivně vyjádřil prostým závěrem podle kolegy Freuda. Klidně to ze sebe dostaňte, určitě to pomůže.
 
Nazgul Nejsou to tvoje slova,  čí vlastně jsou?
Jsi kokot.
pROČ JSEM BYL ZRAZEN. cELOU NOC JSEM SE MODLIL, ALE BYLO TO K NIČEMU, HŮŘ UŽ TO DOPADNOU NEMOHLO. jEN ZKÁZA A ZMAR. bREČEL BYCH KDYBYCH V SOBĚ NAŠEL JEŠTĚ ZBYTEK CITU. tEĎ JSEM PRÁZDNÝ A SEMLETÝ.

PSZCHOTERAPIE NIKDZ NIKOMU NEPOMOHLA. V3e je jen o naději, která žádná neexistuje. Jen UTRPENÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nEKONEČNÉ UTRPENÍ, STÁE TRPĚT KVŮLI ŠPATNÉ VÝCHOVĚ A NARUŠENÉ OSOBNOSTI. tEĎ MOHU JEN ZASEDNOUT K MÉMU pc A POKUSIT SE TO ZE SEBE DOSTAT.

Ale pomůže to? Proč jsem teď předchvílí řekl co jsme řekl???
 
iwo povolání:POKUŠITEL 
Myslímže kokot by byl, a to pořádnej, kdyby z tebe doloval další moudra.
Pan_Azathoth jako Fénix povstal z popela  a opět bude rozdávat radost.
Ahoj. Já mám takovou hypotézu – zakládá se na tom, že jak mezi duševně zdravými tak i mezi duševně nemocnými lidmi jsou (pro zjednodušení jen dva) základní typy: normální a kokoti. Duševně zdravý člověk může být normální, a může být kokot. Stejně tak duševně nemocný člověk zákonitě může být buď normální, nebo kokot. Tedy nejen duševně nemocný, ale zároveň i kokot. Psychoterapie pak může pomoci s léčením duševních poruch a nemocí, ale nedokáže kokota zbavit kokotství. Někdy dokonce když je někdo velký kokot, brání mu jeho kokotství v úspěšné terapii. A ty, Gasto, jsi secsakra veliký kokot.
Kdybys měl ještě zájem o mé poznatky a zkušenosti, dej vědět.
Shake krmte troly! 
KBT je jenom jedna
Gasta http://jihocech.bloger.cz/ http://sfob  Můj blogísek
Ahoj. Já jsem prošel dvěma KBT terapiemi, obě selhali. Máš ještě zájem o mé zkušenosti?
Ahoj, jsem studentka psychologie a píšu bakalářskou práci na téma Kognitivně behaviorální terapie ( KBT ). Na výzkum v rámci práce hledám lidi, kteří prošli terapii KBT a byli by ochotní si se mnou o tom popovídat, říct svůj názor na ni, jestli jim pomohla nebo ne. Budu moc ráda, když se mi ozvete jitka.tausova@gmail.com Díky, Jitka
 
Jehneci langoš odlož  pospěš dcero
uz je to zmeneno jen na arteterapii ;) prave z tohoto duvodu :D
 
trebleclef ..že umíš správně napsat 'myslivec' 
ročníkovou práci? podle názvu je to tak na knihu - shrnující přelet na cca 450 stran ;-)