Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

TanakiReklama
Coz o to, ja jsem pro dobre provedenou reformu taky, jenze z toho, co jsem zatim videl a slysel od lidi, co to pripravuji (nebo se na to pripravuji) nejak nevidim moc duvodu k radosti. Jenze ja mam skvelou cvokarku a do ustavu jdu az v okamziku, kdy jsem na dne. A potom nevim, jestli mi bude stacit strop 90 dni pobytu, o kterem se proslycha.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Nevím jestli v Brně hodlají něco rušit, klinika v Bohunicích staví pěkný nový pavilon. Ale asi bude podle těch tzv. moderních standardů, takže třeba nebude mít v oknech sítě a mříže, a bude tam víc nějakých mysl uvolňujících činností než se kopat do zadku a chodit sem a tam k výdeji čaje.
Reformu péče chtějí mnozí už dlouho, jen se jako obvykle nedá úplně shodnout jak a kdo to zaplatí.
Co chtějí zrušit jsou koncepty velkých masových ústavů.
"Co nejvíc věcí řešit ambulantně" nerovná se totéž jako lůžovou péči zrušit. Znamená to, že by se měl o lidi starat taky někdo jiný než jen přetížený doktor, co mu napíše prášky a nebo mu nabídne hospitalizaci. Akorát stát to úplně nezaplatí, takže pak jde jen o to koordinovat to s neziskovkama, co už dávno fungují, pro závislé, pro ty "čerstvě venku" pro mentálně postižené, atd.
sam_hofgins  
Já jsem pro a zároveň proti. Hodně věcí se dá řešit stacionárně, koneckonců různé třetí generace medikamentů jsou prý účinnější a šetrnější, ale úplně zrušit lůžkovou péči, je holý nerozum.
Nijak potěšující zprávy :(. Díky za info.
Takzvanou Reformu psychiatricke pece ma pod palcem Hoschl s Protopopovou a zatim se jim podarilo predevsim nabalit na pacose nejruznejsi neziskovky a "neziskovky," udelat hromadu propagacnich prednasek/debat a pokouseji se (alespon v Brne, jinde nevim) de facto zlikvidovat obe cvokarny, aby uz je nikdo nemohl pouzit. Uz tak nedostatkovy personal v Cernovicich se jeste ztencuje a ma cim dal vic prace s magorama, co za zdi nepreziji. Predpokladam kvaletni tunel a zlepseni pece do americkeho standardu.
dotaz
Před nějakou dobou jsem získal informaci, že Adam Vojtěch se snažil, v rámci svého působení jako ministr zdravotnictví, o reformu psychiatrické péče podle modelu, jak je tomu v Belgii, to znamená co nejméně lůžek a co nejvíce věcí řešit ambulantně (a myslím, že i pomocí denních stacionářů, ale to si nejsem jistý). Máte někdo info o tom, jak je tomu teď? Možná je to příliš brzo, ale byl tento projekt dán k ledu, nebo se naopak rozvíjí? Díky. Pozoroval jsem, že u nás v Brně se kvůli tomuto zcela překopala psychiatrická klinika v nemocnici v Bohunicích.