Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

TanakiReklama
pantau už tu žiju třista roků  
dík. prostuduju si to.
musíš brát člověka jako psychosomatickou jednotku, ty dvě složky na sebe navazují.
pantau už tu žiju třista roků  
těmi dispozicemi jsou myšleny fyzické dispozice? např. když se někdo narodí fyzicky poněkud slabý má tendenci k tomu být ustrašený či zbabělý?
ty výzkumy nejsou průkazné a musel bys mít dvojčata, která vyrůstala v odlišném prostředí, i taková jsou, v literatuře jsemčetl odvou, ale stejně nelze vyloučit sociální vlivy.
spíš ne, možná nějak dispozice, které se vlivem prostředí nějak rozvíjejí. neexistuje na to shoda, googli Nature vs nurture.
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Na druhou stranu ty vrozené dispozice jsou podle mě významné. Nevím jak velký podíl může ovlivnit třeba výchova. Určitě ale byly nějaké výzkumy, třeba na jednovaječných dvojčatech a tak podobně.
 
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Podle mě to, jak se jedinec chová, bude dáno souhrou všech možných vlivů. Gen pro nějakou konkrétní neřest nebo ctnost, jako třeba pravdomluvnost nejspíš není.
 
pantau už tu žiju třista roků  
v návaznosti na to, o čem se teď mluví v neperspektivních láskách jsem tu chtěl zeptat, jak je to vlastně s dědičností lidských ctností a nectností? je pravdomluvnost nebo lhavost, odvaha nebo zbabělost, pracovitost nebo lenost dáno geneticky nebo výchovou či tím v jakém žijem společenském a kulturním prostředí? můj názor je, že zřejmě co se týče temperamentu, tak něco dědíme po svých předcích, ale co se týče ctností, tak IMHO jsme ovlivněni výchovou a kulturním prostředím. zkoušel jsem si k tomu něco dohledat a moc jsem k tomu nenašel.
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Nebyl. Ale po listopadu 89 u nás začalo vycházet dost všelijakých memoárů. Z války horké i studené. Kdo měl zájem, mohl číst co hrdlo ráčilo.
asym Hier bin ich Barsch,   hier darf ich's sein
Ne, ale doufá, že bude;)
vy jste byl u tajných služeb? :-O
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Ano, pomluva je skutečně ten nejdůležitější nástroj. I tajné služby se bez něj neobejdou, o ostatním nemluvě. A Japok by to měl dobře vědět. A pokud to neví, pak je to obyčejné ukecané pako.
pantau čáry máry fuk 
to určují IMHO sami lidi. v 15 stol. někdo řekl, že je dotyčný kacíř a už se lidi od něj odtahovali (samozřejmě že ne všichni, ale většina ano). pomluva byla ten nejdůležitější nástroj. a funguje to i dnes.
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Těch náhodných magorů stále přibývá. Akorát se o tom moc nemluví.
teď ještě jak lidi přijdou na to, která skupina je pozitivní a která negativní
FiS there being no objections offered, I res 
Tak Zimbardo tady příští léto bude, můžete se ho zeptat:) Ale jinak o tom myslím bylo napsáno dost a má to i celkem podrobnej popis na Wiki. I Zimbardo říká, že je to spíš demonstrace než "experiment".
 
a vzhledem k provařenosti toho experimentu, by skupina, která o něm nikdy neslyšela, byla specificky posunutá oproti random populaci a výsledky by nebyly validní:)
pantau čáry máry fuk 
především by to ale museli být lidé, kteří o tom Zimbardově experimentu nic nevědí. jinak by si dávali pozor. což je právě otázka jestli v tom experimentu BBC Prise Study byli lidé, kteří do toho Zimbardova experimentu byli zasvěceni.
pantau čáry máry fuk 
díky. ale asi spíš na podzim. ted v létě se mi do toho moc nechce.
Precti si tu knihu, je to tam dost dobre rozepsany :)