Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

TanakiReklama
Zo svojej skúsenosti z reklamiek si myslím, že sa to nijako zvlášť "psychologicky" nepremýšľa. Esá v obore to možno robia, ale u nás sa napríklad takto manipulatívne neuvažovalo, proste sme chceli vymyslieť dobrý a chytľavý slogan.
nečetl jsem to tu celé, ale vysvětlím vám, jak to je
(ta šukana mageáků)

skrze vymezení se vůči jinakosti definuje jedinec svou vlastni identitu. je to celkem běžný jev, který zde nabývá na viditelnosti tím, že cizince lze jednoduše olejblovat přídomkem "mageák", příslušník snadno definovatelné významné menšiny a stává se tak "tokenem", tedy nositelem všech špatných vlastností, vůči nimž se chceme vymezit.
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  smrt
Nemohu potvrdit. Parlamentní listy sleduji, nějaké reklamy na mne pochopitelně vybafnou, ovšem já je nesleduji. Ohledně nákupů sleduji třeba kupi.cz apod. A to ještě mám problémy zvednout prdel z pohovky a obtěžovat se vůbec do daného obchodu. Jsem líný jak veš.
o128 Svět je založen na paradoxu 

Tohle je něco jiného než ta reklama parlamentních listů.

Jde o podvědomé spojení výrobku s něčím pozitivním. V přemíře reklamního spamu to spekuluje s tím, že vědomí ty reklamy zapomene. Pak se dotyčný dostane do situace: stojí mezi regály se spoustou stejného zboží od různých výrobců, a koupí si to co se mu podvědomě zafixovalo s nějakým pozitivním pocitem, přesto že tu konkrétní reklamu už vědomí zapomnělo.

U parlamentních listů jde o pocit "já chápu běh světa", který sám o sobě vyvolává pocit spokojenosti. Společnost se nevyvinula tak jak si představoval, a hlavně jak volil. Sebereflexe vyvolává nepříjemné pocity. Když mu někdo pofouká bolístku tvrzeními jako: může za to EU, neomarxisté, pře byrokratizovaný, přerostlý stát, a tak podobně. To je struna na kterou hrají PL a podobné strany a tiskoviny.

U normálního člověka to je nesmyslné tvrzení, všichni novináři přece jsou nezávislí, z podstaty.
Viz Společnost
Pokud se pletu, tak se omlouvám.
Možná si to blbě pamatuji, ale myslel jsem, žes byl jeden z těch, komu se nelíbil pohled na uprchlickou vlnu jako na potřebnou čerstvou krev pro Evropu.
Tuhle poznámku jsem čekal, ale ne od tebe. Nejspíš mě máš špatně zaškatulkovaného.
TL: Trochu čerstvé krve se vždy hodí.

Překvapuje mne, že tohle slyším zrovna od Tebe.

von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Mě by hlavně zajímalo, jestli ta tvorba nesmyslných nebo nesouvisejících vět aby se obešel vědomý cenzor a racionální myšlení je záměrná nebo je to jen náhoda.

Protože jen málokterá reklama říká přímo "Kupujte cikorku od Vávry, je nejlepší!" jako to dělávaly reklamy za první republiky. Místo jsou to slogany jako: "Harmassan. Žiješ jen jednou.", "Jed na krysy Maryša - pro lepší život", "Samopaly Krupp - protože lepší je radostnější".
 
Radgost Pravda vyděsí. 
Osobně mi přijde, že podvědomí bude extrahovat spíše úderné "zakázat názor". Parlamentní listy se na to budou nabalovat jako nositel této informace.
Radgost Pravda vyděsí. 
Ano, už dlouho jej šacuju na asperga.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Já si keosana pamatuju ještě z Lopuchu a myslím, že to je akorát autista.
Radgost Pravda vyděsí. 
sry, to bylo z mobilu...
Radgost Pravda vyděsí. 
V Keovi se stale mýlíte. To je prostě naprosto specifická entita, kterou musite sledovat roky, aby jste ji porozumneli.
Mně to přijde na stejné úrovni, jako když v nějakém klubu probíhá nějaký zábavný (pro jeho účastníky) flejm a pak přijde moderátor a často zcela zbytečně to utne. (Byť někdy je hranice mezi flejmem a kompostováním dost tenká).

(Jinak jsem za mageáky rád. Trochu čerstvé krve se vždy hodí.)

No, já kupříkladu pořádně nevím, kdo je z Magea. Mezi Mageáky bývají jmenováni např. Niwin a Suvr2, o kterých se domnívám, že jsem je na Okounu vídal už dlouhá léta.

Spíš se mi stává, že vidím, že někdo kompostuje nějaký z mých klubů, tak ho promažu neřeše, odkud je, a teprve potom slyším výkřiky "ty mě mažeš, protože jsem z Magea".

a rozhodně v místní kultuře nevidím nic, co by příchozí z Magea nějak ohrožovali, naopak, posilují to
Jenomže tady mluvíme o hnízdě, kde v sobě budí odpor i včely z jednoho hnízda vzájemně.
Rozdíl je jen v tom, že zatímco mezi sebou máme postoj "Chcípni debile", k vetřelcům máme postoj "Chcípni, debile z Magea"
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Jak to že ne? A co všechny ty okouňácké hlášky, charakteristické postavičky, letité vzájemné vztahy, ololy, oprásky a kartinky na které jsme všichni hrdí? A rytné rydlo? To je vosk?

Vědomě ne, vetřelec budí podvědomý odpor, jako když se do včelího hnízda dostane včela z jiného hnízda.