Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

davesadeReklamaJak to vsechno zacalo?
Projekt DOL je celozivotnim snem meho otce, stareho vodniho skauta a nositele vsech moznych titulu. Vetsinu sveho zivota zasvetil jeho realizaci - samotny projekt, detaily financovani, navratovost, rozbory dopadu na ekologii mista, spolupraci prilehlych statu a celkova rentabilita pro nasi republiku. Bohuzel, s nastupem jisteho Ing. na prezidentsky stolec se na projekt nalepilo spousta balastu a nesmyslnych navrhu na realizaci, coz z DOL udelalo papalasky projekt "kazdy svuj Batuv kanal" za 600 mld. CZK.

Klub jsem zalozil proto, ze mne velice mrzi, kdyz vidim tatuv sen rozcupovanej novinarema a i jinak rozumne smyslejicimi autoritami, na bazi naprosto falesnych argumentu a zamerne zkreslenych informaci.

Zavazuji se, ze budu pravdive tlumocit nazory sveho otce, ktereho se milerad v pripade zajmu zeptam na technicke detaily a zverejnim vhodnou dokumentaci. Roky jsem tatovi pomahal s podporou skrz technicke konference, cili jsem okrajove do cele veci namocen - v pripade, ze placnu nejaky technicky nesmysl (nejsem vodohospodar ani inzenyr), tak je to pouze moje blbost. Nebojte se mne upozornit a ja se zeptam taty na spravna data.

Tata jiz zodpovedel spousty vasich dotazu, no je to ve forme dlouheho psani, nebot tema je skutecne komplexni. Stahnete si PDF:
Odpovedi 1 - Odpovedi 2 - Odpovedi 3 - Odpovedi 4 - Prohlaseni signataru - Informace pro signatare - Re: odpar vody - Re: Skalicky

pokud vím, pan otec si už kvůli DOLu nadělal hodně nepřátel. Není důvod, pro by si měl přidělávat další. :-)
Jo, poprosim nejprve projit klub od zacatku, tak dlouhy neni. Zejmena v zahlavi jsou obsahlejsi elaboraty ke cteni.

Tatovi bude za chvili 90 a udelal si za svou karieru tolik nepratel (nekdy pravem), ze ho uz nezvou nikam, kde by jeho projev kohokoliv zajimal.
Tata je zdroj na odborne informace ohledne DOL na zaklade jeho poslednich sedesati let zivota, to ano. A ano, policie uz vysetruje jednu zakazku psanou na miru nekomu jinemu, ale to je tak vsechno, co k aktualnim kauzam mohu rici.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
až bude čas, pročtu historii klubu. Takže se zeptám na něco, co už jste možná probírali. Nemohl by s tím názorem na náklady vystoupit veřejně?
(tedy jestli je podložený něčím jiným než nadšením pro věc)
Dál cokoli, co tě napadne. Co napíšeš je zajmavé, páč jsi u zdroje.
Protoze jsou to naprosti magori, kteri doufaji, ze to Mlhos protlaci. Nevim, dal.
Soukromého taky. Tam je to ještě horší.
Chukcha nezcestovalý, opovrhující 
Tohle je taknějak definice veřejného financování čehokoli.
To je mi jasné.

Ale proč to zvedají teď, když ještě žádnej beton neteče? U dálnic bývalo běžné, že první plánované ceny byly asi třetinové oproti tomu, na kolik to pak reálně vyšlo.
Protoze kde tece beton, neasi. Kazdej se na tom chce napakovat tak akorat. Nikomu z tech lidi v realu nezalezi na potencialnim uzitku pro nasi republiku. Chtej si jen urvat co nejvic z rozpoctu.
Proč to kamarádíčkové odhadovali nahoru? Bych čekal, že budou naopak odhady dělat nízké, aby neodrazovala cena, lidi si na tu myšlenku zvykli, a pak teprve by se cena začala navyšovat.
Ta kombinace je dobře nebo špatně?
Zhruba tretina az polovina z tech 600 mld. Ale problem neni jen ve financovani, ale v celkove strategii vystavby, resp. celkova vize (tj. kombinace zadrzovani vody s precerpavacimi elektrarnami atd). V tom je nejvetsi kamen urazu.
Jo? A má představu, jaký by byl poctivý odhad ceny, kdyby to nedělali kamarádíčkové?
O vikendu jsem byl u nasich a tata si opet postezoval na ty zmanipulovane a predrazene studie a zakazky na miru kamaradickum. Nic noveho... ale takhle ten kanal FAKT nevybudujeme.
 
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Schvalne, jestli prijdes na to, kde je tvoje logika chybna.
novej průplav přes Bospor léta vypadal taky jako fantasmagorie. A už se staví.
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Uz tech fantasmagorii nech.
Ano, Váš názor názor mne taky zajímá, ale důležitější je, že průplav bude.

To znamená, že budou moct plout záoceánské lodi až do Constanty. A z Ostravy do čínských přístavů s jedním přeložením, až bude DOL. Mnohem lepší, než vlakem do Hamburku a odtud kolem celé Evropy

Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Ano, v Turecku maji taky jednoho megalomanskyho blba.