Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyO jídle, vaření a gurmánstvíNové

Spravují:

Lucifer,
marin72,
DGBReklamaAudit pro kvalitnější polovinu Magea... ;-)
Gastro silný jako Fidel Castro. Zajímá mě cos jed, cos pil a jaký to tam bylo.

 
Nasinci ale také masove houbari. Btw. tento tyden mají mit houbove speciality na Vinohradech U Tri Prasátek. Vic ale nevim.
a to Kubera prorokoval temnou budoucnost po zavedeni nekuřáckých :-).
cibulku zesklovatet, houby, nechat to chvili podusit, do toho vejce
george_killer  
Jsou lide, co houby pred smazenim predvaruji. Co vy? A davate vejce?
 
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
za první republiky to bylo tak polovina. Halt nebyly televize:-D Jinak ještě k typicky českýmu jídlu. Co smaženice? Houby v našem podání jsou celkem unikát. Ještě možná Poláci a Rusové to provozujou podobně.
DGB od stopky, qwertz, nh 
Dneska sem si přečet v novinách, že podle nějakýho průzkumu vychází v Čechách na jednu hospodu 265 lidí. Imo solidně malý číslo...
Máme tu nouzi vo leccos - vo kvalitní potraviny i vo slušný vychování. Ale hospody nám nechyběj ;-)
 
DGB od stopky, qwertz, nh 
Vidíš Pičmo, si na to káp (nebo jů-v-gat-e-pojnt, chceš-li). Chlebíček, daleko lepší belegtovaných broetchenů...
Ale zcela beze srandy se ptám, kde jsou webovky chlebicek.com, kde je státní podpora, proč o tom Ondřej Gregor Brzobohatý ještě nesložil píseň?!! Jako ano, jí se to vesměs nahovno, mám od toho poničených pár kravat (když se ještě na mejdany nosily) a zdravá strava to nebude anyway... Ale možná to má pořád víc wow potenciálu než lokální růžový víno z hroznů made in Italy... (teď fakt nevim jestli dát spíš smutnýho nebo spíš haha smajlíka...)
foneticky ano, znakama to je odlisne :-). Lidozrouti ale spis pouzivaji pro tu alkosake zdvorile obdivne "osake" (vysloveno kratce). coz je vlastne jakykoliv alkohol obecne. A nebo nihonšu.
Reakce na | Vlákno  
 
DGB od stopky, qwertz, nh 
Ono to přece jenom bude asi to pivo. Udělal jsem si malou rešerši po svých známých expatech a získal coby fídbek dva prý pro nás signifikantní bizáry: - pivo levnější než limonáda a kapří jatka o Vánocích ;-)
DGB od stopky, qwertz, nh 
Víš jak to je Pičmo... můj nevelký mentální obzor mi nedovolí víc než mediteránskou pózu se sklenkou striktně vinného moštu. Možná ještě mé středoevropské já občas zaprahne po tupláku piva plzeňského stylu. Neuměl bych poznat ani dobré a ani špatné. Vlastně jsem si nebyl jistý ani rodem (střední vs. ženský), tak jsem musel použít tetu Wiki a tohle mě rozsekalo: Přestože je dnes saké s dlouhým é součástí oficiálních Pravidel českého pravopisu, má tento tvar v japonštině význam "losos" a může tak způsobit nedorozumění v japonské restauraci.
Mají pravdu, ti wikipedisté?
Berto - vyzva pro nejakeho vinare?!
 
Wiwianka Krasavica ynteligentni 
No jasne, ale to neni takove to “narodni jidlo”, ze si to kazdy spoji s CR.
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
já myslim, že český budou nějaký šoulety, kuby a takový ty jídla, co už se moc nejedi. Na druhou stran vzhledem ke kulturnímu vývoji Česka je otázka, co je české, co německé (rakouské), polské, ale zajímavý je, že jsem četl vzpomínky nějaké neodsunuté Sudeťandy a ta psala, že po odsunu šla jejich rodina do vnitrozemí a že si nemohla zvyknout na stravu, která mi teda přišla o dost bohatší než horalské "chleba, brambory, tvaroh, mlíko..."
Wiwianka Krasavica ynteligentni 
Me taky napadly jen sladke veci, ale cokoliv jineho na slano ne.
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
tak prej se to dělalo v Maďarsku a v Szekelyfold. Btw. když si chcete dát v Maďarsku segedín, tak to neznaj jako segedín, ale jako szekelykaposta, nebo tak nějak. Halt kulinářské centrum východní Evropy:-)
ale tutove z Banatu, ne :-) Na Okinawe ho delaj pod madarskym jmenem ...
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Někde jsem čet, že typiš čechiš jsou švestkové knedlíy s mákem. Za mě dobrý. A tradiční staročeskej trdelník, přestože se dělá z vánočkového těsta (tvrdí Láďa Hruška), tak je prej import z Rumunska starej cca 15 let:-D
Reakce na | Vlákno  
Staci se podivat na halasne oznamovane a prave probihajici 100. vyroci csl. statnosti, které skončilo tim, ze Gott, Bures a Belobradek spustili TGM bradku?!