Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

ehm, tak aspoň ten řád jsem trefil, no...
ziasystems Šváb nebýt brouk. Pavouk nebýt hmyz.  BioLib!
Myslím, že to je tohle Anisotoma humeralis
jj, nesedí tak úplně ani tykadla
FarsaiD They have to go back 
Myslím, že přímo tenhle to není (mj. ta mezírka mezi štítem a krovkami neodpovídá), ale sám taky nevím. A to jsem prolistoval všechny tabule v Kabourkovi s asi 1200 brouky odpředu a zase zpátky. Nemá ho tam.

Každopádně houboví brouci jsou poslední dobou moji oblíbení. Existuje jich bezpočet čeledí a je zajímavé, jak často se napříč čeleděmi vyskytuje patern s tmavými podkladem krovek a žluto/oranžovo/červenými skvrnami.
Reakce na | Vlákno  
Rotfleckiger Faulholzkäfer!
Reakce na | Vlákno  
jj, tyhle broučíčti znám, bývají např. v pýchavkách a jiných choroších... imho by to mohl být tady pán (ale v téhle drobotině aby se někdojiný vyznal)
A hmotu máte pěknou, nechte ji fruktifikovat!
Co je totok za broučky?
Ze starého dřeva na řezné ploše vyhřezla hmota konzistence žužu (chuť netestována). Umístění - les v blízkosti říčky. Po žužu i dřevě se rojilo větší množství takovýchto broučků (klik pro plachtu):