Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

tesařík je holt lepší poměr cena/výkon
Kupodivu do trámů samých moc nejdou. Tam zase řádí tesaříci.
no, jak se to jednou rozjede...
Simiolus  
Naše obytné prostory navazují na starou roubenku, kde je boj s červotoči marný... v přízemí sežrali i násady lopat a vidlí, rozpadaly se jako perník.
No právě.
Strudelwurm Neúnavně vlci vyli, nejvíc vyl však Džug 
Neměl byste k zapůjčení kobaltový zářič?
jestli to máte jak vyhřát v celém objemu nad 40 °C, postačí i metody fyzikální... (mně se červotoči pustili do hoblice a přilehlého dřeva v garáži... bohužel málo frekventované, takže jsem si toho dlouho nevšiml, jen mi bylo divné, co tam všichni ti pavouci, kterých bylo neurekom, žerou. No, zjevně ty červotoče. Impregnoval jsem nakonec lignofixem, hoblice ovšem dávno na jedné straně nabyla konzistence perníku, a kam se všude rozlezli, bůh suď... btw žerou i překližku)
Strudelwurm Neúnavně vlci vyli, nejvíc vyl však Džug 
Hm, že bych červotočí populaci vyhubil biologickými metodami?
imho jo
To je takto fonendoskopom počuť aj žravé larvy? O vábení dospelcov ktoré tiká ako umrlčie hodiny viem.
Máte fonendoskop? (ale jinak slípky by jistě ocenily čerstvě vylíhlá šťavnatá červotočí imaga)
FarsaiD They have to go back 
Ano. Použij tradiční entomologickoumetodu: Kus napadených dveří umísti do terária a obhlížej nekolikrát týdně, jestli se nějací nevylíhli. Jestli se nic nevyklube ani za tři roky, prohlásil bych červotoče za neaktivní.
Strudelwurm Neúnavně vlci vyli, nejvíc vyl však Džug 
Dá se nějak zjistit, zda jsou červotoči ve dřevě aktivní? Dostal jsem staré dírkované dveře od sousedů a chci je použít na kurník. Nevím, jestli by slípky docenily řádnou koupel červostopem.