Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystems



Reklama



Na světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

Akú to má nutričnú hodnotu? Že by som zvážil kontrolu názvoslovia.
Je to tak!

" Autor sa tu snažil všetkým druhom z územia Čiech dať české názvy, ktoré u mnohých druhov vychádzali aj zo zaužívaných mien, inokedy však boli umelé až násilné. Aj napriek tejto skutočnosti treba túto obrovskú prácu Josefa Klimenta v svojej dobe oceniť i pre územie Slovenska, lebo slúžila ako určovacia príručka i pre slovenských entomológov. "

Jakpak se asi řekne kulošítník beraní po slovensky?
deight About eleven,  sir.
Za to může Kliment. A prof. Obenberger mu za to po právu vyčinil.
No ten po tom kousku hajzlpapíru (vata nenalezena) nasáklém cukrovou vodou šel jak husa po flusu!
zas tak krátkověcí nejsou - taky jsem toho názoru. Zvlášť když je venku chladno, to stárnou pomaleji.
FarsaiD They have to go back 
Když o tom uvažuju, kvůli pár dnům není třeba zpomalovat v chladničce, zas tak krátkověcí nejsou.

Takže zavřít, nabídnout něco k jídlu (možná i přezrálé ovoce by mohlo mít úspěch, ale spíš nebude mít úspěch nic) a vypustit.
Reakce na | Vlákno  
jé, toho znám od vidění. Ale jméno "kulošítník beraní" jsem v životě neslyšel. Ti půristé, co v 19. století vymýšleli české názvy hmyzu, museli být pod vlivem.
Reakce na | Vlákno  
čili - uložit do chladničky (asi k zelenině) - jak dlouho to snese? dva dny, nebo aspoň přes noc? - a potom nechat ohřát a dát kousek vatičky napuštěné cukrovou vodou? (s kapkami cukrové vody bez nosiče mám špatné zkušenosti, oni jak jančí, tak se blbečci celí upatlají)
FarsaiD They have to go back 
Vypustil bych i tak. Asi přežije, ale zřejmě byl oproti plně outdoorovým kuloštítníkům urychlen, takže se s nimi nepotká.

Můžeš se pokusit ho opět zpomalit v chladničce a nabídnout mu cukrovou vodu.
Reakce na | Vlákno  
matka z balkónu (zaskleného) halasí - jé vosa -... no, tak batesovské mimikri minimálně na matku fungují, byť ne tak, jak se to plánovalo, naštěstí jsem doběhl včas: on to kuloštítník beraní var. ňuňu; odchycen, však co teď s ním? Vypustit do vánice se mi ho nechce :-( Jak případně udržet naživu do víkendu, kdy se má oteplit?
(asi se vylíhl z těch pár kousků porůznu zpuchřelého a jiného zajímavého dřeva, co tam mám dlouhodobě uskladněného pro výtvarné účely, výletový otvor ovšem zatím nelokalizován)