Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

99,9 % nádherná. Ty Trachemysky jsou všude, lidi jsou debili. Už se u nás bohužel i množí :/
DadB jsem zralý na šrotovné 
Aha, tak asi nádherná. Nikoliv vzhledem, to nejsem schopen posoudit, ale je to tedy asi pravděpodobnější. Ale minimálně nějakých 20 cm měly.
Reakce na | Vlákno  
Lorandel pochybné individuum 
taktéž se mohlo jednat o želvy cizokrajné, nezodpovědným chovatelem vypuštěné, případně od něho uprchlé. Stává se leckde po světě, například na Floridě s krajtama, anakondama nebo jinýma hadicema (teď si nevzpomenu co je to tam invazní druh v bažinách).
xxl idealistický pesimista... a tak 
O výskytu želvy bahenní nevím, ale nemohla to být řeba želva nádherná, ta se v ČR také vyskytuje a prý celkem hojně.
DadB jsem zralý na šrotovné 
Dotaz - želvy (asi bahenní)
wiki píše (cit.): V Česku je chráněna jako kriticky ohrožený druh a její výskyt je zaznamenáván pouze náhodně.

Byly to tedy želvy bahenní, které jsem před několika dny viděl, jak si v pohodě plavou ve stojaté a úplně zelené vodě bývalé požární nádrže uprostřed velkého městského sídliště? Nebo to mohl být nějaký jiný druh? A jak vzácně se vlastně želvy vyskytují ve volné přírodě (či městských aglomeracích) v ČR?

Otázky, samé otázky. Dík!