Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

Calvin_Baxter být či nebýt? jde o byt!  
to je teda úlovek!
!!
Tyjo!
graham Hiplin fungly tee diptox so toofuzz. 
Fotky, jsou dost hrozný, ale kolpík bílý! Kosteliska, 7. května. 
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
A jste si jist svou příslušností k lidskému druhu?
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Aha, já si vždycky myslel, že to jsou jen nevinní přátelští broučci, kteří akorát lezou po betonu. Do mě se nikdy nedaly.
Sametky žerou lidi? Tak proto jich bývá tolik na hřbitovech!
 
no nevím, u příbuzných se zrovna ty lidožravé drží na velmi suchém a teplém pozemku a v létě jim řádně znepříjemňují pobyt venku
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Vida, sametky, díky. Pogooglil jsem a to asi nebude sametka podzimní, která žere lidi? Ta by snad měla být spíš na vlhčích místech a ne na rozpáleném kameni.
graham Hiplin fungly tee diptox so toofuzz. 
pardon, to měla být reakce na xid
graham Hiplin fungly tee diptox so toofuzz. 
Pokud naleznete kroužkovaného ptáka, případně samotný kroužek:

- přesně opište identifikační číslo kroužku (pokud informaci zasíláte poštou, je nejlepší celý kroužek narovnat na plocho a vložit do obálky)
- uveďte následující důležité údaje (pokud je to možné): datum, místo a okolnosti nálezu (zda byl pták nalezen mrtev, střelen, zabit o dráty, usmrcen dopravním prostředkem apod.), případně o který druh ptáka šlo
- nezapomeňte uvést Vaši adresu nebo e-mail - můžete se tak dozvědět zajímavosti o nalezeném ptáku
- informace zašlete na email krouzkovaci.stanice@nm.cz, nebo poštou na adresu Hornoměcholupská 34, Praha 10 - Hostivař, 102 00

Pozor na chovatelské kroužky
Zatímco ornitologické kroužky lze vždy rozevřít, chovatelské kroužky jsou celistvé válečky s ražbou ven, některé jsou potaženy umělou hmotou. Evidenci těchto kroužků kroužkovací stanice nevede, je zapotřebí se obrátit na nejbližší pobočku Českého svazu chovatelů, popř. přímo na ústředí.
Otec Chura  
Otakárek ovocný a sametky
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Byl jsem u rybníka
Nějaký otakárek sosá vodu, ale nevím jaký - mám tušení, že fenyklový to nebude.
Záhadní mikrobrouci dělají záhadné věci na rozpáleném kameni. Mám pro ně slabost, pozoruju je už od dětství.
 
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Před chvílí mi vletěl do bytu úplně obří pučmeloun. Dalo to dost práci ho přesvědčit, aby zase vyletěl ven. Co ho to napadlo, do pátého patra činžáku v Praze, zeleň nikde žádná... je pravda, že mám závěsy s květinovým vzorem, ale stejně...
 
Díky, našlo mi to i majitele. Holub se zaletěl od Trenčína.
jestli je to celistvý neotvíratelný kroužek, bude asi z poštovního holuba.potom možno hlásit zde.
Ondatry jsem vídával na labském ostrově v Brandýse n.L. - plovaly v klidnějším rameni spolu s kachnami. Bobr ohlodává např. v Křešicích u Litoměřic stromy přímo v obci. Jednou jsem ho viděl z vlaku hlodat za bílého dne a poli mezi zelím (ocas nezaměnitelný).
Moje žena má od dětského kousnutí nutrií dodnes jizvu. Chovali je, prý jsou to agresivní zviřátka šikanující slabší kolegy a kanibalové.
Našli jsme v kompostu ptačí kroužek s kůstkou. Předpokládám, že to má dotyčný za sebou. Údaj jsou 0605 SK19 146. Kam hlásit a kde se dá zjistit z čeho budou naše rostliny čerpat živiny?
 
Nejdřív musím zjistit, kde hnízdí. Včera bylo něco většího v dálce ve stejném směru, možná to byl zase on, bude to nějaký místňák.