Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

FarsaiD They have to go back 
Odjíždím na brouky do exotických krajin, vy beznadějní birdwatcheři. Několik dní se budu setkávat s kolosálními roháči, rohatými koprofágy, smutnily višňovými, gigantickými střevlíky, s mandelíky hajními a podobnými pelikány. Au revoir!
 
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Zrovna nedávno jsem uvažoval, jestli to co zpívá v keři, je slavík, nebo normální kos...
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
(mám zasunuto, že patří mezi ty kreativnější imitátory, proto pochybuji...)
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Jak moc dobří imitátoři jsou kosi? Mám tu pár odposlechnutých ptáků (Merlin App), kdy je podezírám. Jmenovitě si zvlášť nejsem jist slavíkem obecným a drozdem zpěvným.
 
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
A co ta moje kněžice? Taková pěkná, červená, chce být identifikována...
 
ehm, tak aspoň ten řád jsem trefil, no...
ziasystems Šváb nebýt brouk. Pavouk nebýt hmyz.  BioLib!
Myslím, že to je tohle Anisotoma humeralis
hygiena tlustozobákových, asi kerblík lesní, kněžice mramorovaná na pěnišníku japonském, strnad šedokápý, davidie listenová anébrž kapesníkovec, devětsil japonský

 
diky, vicemene nahoda... teda cely to trvalo tak ctyricet vterin, zacali se kockovat tak dveste metru od nas a koncili primo nad nama, mit nasazenej nejakej modernejsi objektiv, tak mam mnohem vic fotek, takhle sem mel desitky abstraktnich veci a tyhle pouzitelny tri ctyri... jenze modernejsi objektiv je v opravne a ma velmi nejisty osud... a vrany a lunaci na tomhle miste zijou vedle sebe furt, tak pocitam, ze takovejhle vyjevu bude probihat vicero asi furt
george_killer  
Jo. Mate pravdu, smazal jsem se.
V úvodu k fotkám se píše vrána tlustozobá.
!!!

Tu vránu jste tam poslal cvičenou, to jinak není možný, takhle to vyfotit.

von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Co ta moje kněžice? To je asi kněžice chlupatá? Nebo obecná?
 
jj, nesedí tak úplně ani tykadla
FarsaiD They have to go back 
Myslím, že přímo tenhle to není (mj. ta mezírka mezi štítem a krovkami neodpovídá), ale sám taky nevím. A to jsem prolistoval všechny tabule v Kabourkovi s asi 1200 brouky odpředu a zase zpátky. Nemá ho tam.

Každopádně houboví brouci jsou poslední dobou moji oblíbení. Existuje jich bezpočet čeledí a je zajímavé, jak často se napříč čeleděmi vyskytuje patern s tmavými podkladem krovek a žluto/oranžovo/červenými skvrnami.
Reakce na | Vlákno  
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Luňák je takovéhle megazvíře? Nevímproč jsem si ho vždycky představoval menšího. Každopádně záběry souboje spektakulární!
včela medonosná, lejsek nádherný x 3, lejsek modrobílý (na toho si eště musím políčit, je krásně modrobilej, na fotce moc nevidno), bulbulčík japonský x 2, strhaná sýkora japonská, otrhaný luňák hnědý se nachomejtl do revíru vrány tlustozobé a byl bez pardónu vykázán a nakonec strnad rákosní

 
Rotfleckiger Faulholzkäfer!
Reakce na | Vlákno  
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Já vždycky potkával jen ty tenké.

První letošní kněžice pásovaná.

Nějaká jiná neznámá kněžice.

Taky jsem viděl dub s nějakými záhadnými bobulemi. Myslel bych, že jsou to hálky, ale mátlo mě, že visí na šťopkách...
jj, tyhle broučíčti znám, bývají např. v pýchavkách a jiných choroších... imho by to mohl být tady pán (ale v téhle drobotině aby se někdojiný vyznal)
A hmotu máte pěknou, nechte ji fruktifikovat!