Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Kontryhejl
Jste prostě hejl.
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Včera v KV viděno několikero hýlů obecných. Krásný červený ptáčci. Vzal jsem foťák, ale zapomněl jsem zrcadlovku nastavenou na prioritu času a fotil je na dlouhou expozici. Takže mám akorát rozmazané šmouhy.
 
Nepomohlo by mít dalekohled připravený u okna s výhledem na krmítko? Mně takhle většinou končí pokusy o fotku nějakého zajímavého ptáka.
Reakce na | Vlákno  
Myslím, že nemáte patřičnou trpělivost přírodozpytce a stejně s tím dalekohledem skončíte u holých bab za závěsem.
Reakce na | Vlákno  
ja jsem dostal nedavno dalekohled k narozeninam a ptaci odmitani apatickeho sezeni me tolik frustrovalo, dalo by se dokonce rict sralo, ze jsem presel na pozorovani rybizu, zaparkovanych aut a jinych hromad kameni. nezridkava je taky scena, kdy se ozve kodovy poplach "dlask na krmitku!", kteremu nasleduje zbesily uprk pro dalekohled, snaha otrhat z nej vsechny krytky a sestelovat si to na svoje oci, sprint na odpovidajici pozorovaci pozici a zaverecne konstatovani "dlask v prdeli".
deight About eleven,  sir.
Hm, rousné má rousy? A lesní rousy nemá? Má les?
Rousné je hodně světlé. To je vše co vím a asi to pro rozeznání není dostačující.
A poznáte káně lesní od rousné?
BTW pohřešování kapesního koukátka Olympus (o váze tak 1/4 kila, možná míň) jsem stále ještě nepustil k vodě.
Ale poštolku od káněte nerozezná jen ignorant.
jo?
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Já si po vzoru pana Farsaida zakoupil dalekohled - jen levný a malý, aby se dal snadno nosit. Takže teď se pokouším určit pohlaví sýkor koňader, které očumují na stromě za mým oknem.
Problém je, že odmítají vystrčit pupek, abych viděl, jestli na něm mají široký černý proužek, nebo tenký. Taky bych uvítal, kdyby apaticky nehybně seděly na větvích, což nedělají.
 
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme  požadovaného nastavení
Při silnějším protivětru umí stát na místě i káňata.
taky bych řekl. Neznám žádného jiného dravce, co by uměl stát na místě.

A navíc poštolka už není dravec ale sokol, potažmo papoušek. :-)
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Aha, taky by to mohla bejt paní poštolková, jsouť prý o poznání větší než pánové
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Pozoroval jsem dnes dravce, jak několik minut visí ve vzduchu na místě, neplachtil, mával křídly a měl výrazný ocas do vějíře. Opticky mi přišel větší než poštolka; kdo by to mohl být (pokud se to podle takovýho popisu dá aspoň hádat)? Střední Čechy, zemědělský industriál.
 
To je velmi pěkné! Já našel při výjezdech akorát toho Cucujuse, který na vhodných lokalitách je fakt všude. A 1 lokalitu s páchníkem, leč tam mám od něj jenom hovna. Ale na cucujusí lokalitě zase byla Verpa bohemica, se kterou jsem doma provedl zkoušku máslem a dopadlo to velmi pozitivně. Píšete ty nálezy někam? A kde se pohybujete? Klidně do vzkazniki. Já se pohybuji v rámci Ústeckého kraje a Českého středohoří. Jsem tu nový (stěhování) a mnohdy se nestačím divit. Zajímavý kraj (po všech stránkách).
jezdit po maloplošných ch. ú. je hezký koníček. Taky by se mi to líbilo.
FarsaiD They have to go back 
Jasná kosice.
arnost Snad zas nechci tak  moks
Taky by klidne mohla byt.