Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

No právě.
Strudelwurm Neúnavně vlci vyli, nejvíc vyl však Džug 
Neměl byste k zapůjčení kobaltový zářič?
jestli to máte jak vyhřát v celém objemu nad 40 °C, postačí i metody fyzikální... (mně se červotoči pustili do hoblice a přilehlého dřeva v garáži... bohužel málo frekventované, takže jsem si toho dlouho nevšiml, jen mi bylo divné, co tam všichni ti pavouci, kterých bylo neurekom, žerou. No, zjevně ty červotoče. Impregnoval jsem nakonec lignofixem, hoblice ovšem dávno na jedné straně nabyla konzistence perníku, a kam se všude rozlezli, bůh suď... btw žerou i překližku)
Strudelwurm Neúnavně vlci vyli, nejvíc vyl však Džug 
Hm, že bych červotočí populaci vyhubil biologickými metodami?
imho jo
To je takto fonendoskopom počuť aj žravé larvy? O vábení dospelcov ktoré tiká ako umrlčie hodiny viem.
(a jinak teda pokud jim budete dávat žrát, nejspíš nebudou cítit potřebu simulovat datly a napuštěné dřevo pro ně nebude míti nijakou přitažlivosť)
 
Máte fonendoskop? (ale jinak slípky by jistě ocenily čerstvě vylíhlá šťavnatá červotočí imaga)
FarsaiD They have to go back 
Ano. Použij tradiční entomologickoumetodu: Kus napadených dveří umísti do terária a obhlížej nekolikrát týdně, jestli se nějací nevylíhli. Jestli se nic nevyklube ani za tři roky, prohlásil bych červotoče za neaktivní.
Strudelwurm Neúnavně vlci vyli, nejvíc vyl však Džug 
Dá se nějak zjistit, zda jsou červotoči ve dřevě aktivní? Dostal jsem staré dírkované dveře od sousedů a chci je použít na kurník. Nevím, jestli by slípky docenily řádnou koupel červostopem.
 
Mám ze sebe radost. Když jsem chtěla zamáčknou rušníka, seděl za závěsem pokoutník. Dřív bych omdlela. Zaječela a utekla. Zaječela a donesla biolit. Teď jsem jen zaječela, proč nežere ty blbý rušníky. Poté jsem začala přemýšlet, že asi na toho rušníka čekal za tím závěsem a já mu vlastně zamáčkla jídlo... Příště ho snad půjdu odprosit.
 
Tak jsem pana kuloštítníka vypustil... ale asi jsem ho tou cukrovou vodou rozmazlil a domestikoval, neboť se mu z mé ruky ne a nechtít odletět: vyndal jsem ho z kelímku, kde spořádaně seděl na špejli, přešel k otevřenému oknu; ochotně si přelezl na prst, a nic. Tak jsem mu ještě ukápl na prst kapičku cukrové vody - způsobně ji vypil. A nic. Jen si tak pobíhal z prstu na prst. Nakonec jsem ho musel setřepat.
 
Tichá závisť, v obidvoch prípadoch.

Som len človek.

mám takovej sen, že jednou reintrodukuju jasně červenooké na Šumavě. Na těch kůrovcovějch holinách, co tam vznikly díky blbému hospodaření NPŠ, by to mohlo jít.

Když to šlo na Kotouči, tak proč ne někde na Šumavě.
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Mimochodem nedávno v nějakém dokumentu bylo, že babočka bodláková migruje ze severu evropy, přes moře a Saharu až do střední Afriky. Kdo by to do toho motýla, který vypadá, že uletí jen pár metrů, řekl...

A sameček babočky kopřivové, když sbalí samičku, přisedne k ní a kopuluje celou noc! - praví wiki.
 
Mmchdm k těm jasoňům.
Viděl jsem desítky, možná stovky jasoňů červenookých asi před dvaceti lety v Tureckém pohoří Ala Daglari. Zajímavý je, že jsem podobných vápencových pohoří na Balkánu navštívil víc, ale jasoně jsem viděl pouze tam (nikdy jsem je ale nijak nehledal).
Pozoroval jsem je jen jeden den ve výšce asi 2500m, když bylo chladno, vlhko a údolím se hnal mrak. Motýli seděli na zemi a čekali až se oteplí. Bohužel jsem měl jen starý analogový kompakt, tak z fotek nic nebylo. Myslím, že tam budou pořád, kdyby se někomu chtělo na Turecké hory. V těch holých skalnatých kopcích bude ten biotop asi furt stejnej.
vida, o těch dvou dalších jsem nevěděl... jednoho mám docela zblízka nafoceného, příležitostn dohledám
FarsaiD They have to go back 
Zkrmujte ho ropuše.
Zdobenci (Trichius sp.) jsou u nás 3 a špatně se poznávají. Na spolehlivé určení je potřeba dobrou fotku břišní strany (nebo dokladový kus, že). S určením podle googlu a wiki je mnohé mrzení, páč to obvykle vyplivne jenom T. fasciatus.
 
Hromadu dříví chválím! Jestli máte poblíž nějakou šípkovou růži, můžete ji zusit obětovat.