Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
(samozřejmě vím, že většina tesaříků je chráněných a lovit se nesmí)
 
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Slušná řádka tesaříků. Sběratelé mají co dělat.

Otec Chura: Máte pěkná zvířátka. Chtěl bych to někdy potkat.
a kdybyste chtěl čmeláčka, nabídne vám sluchátko nejmedvítkovatějšího: zdobence skvrnitého
Otec Chura  
Taky třeba motýli, pilatky nebo tiplice. Žlutočerná aposematika je velmi oblíbená.
No ten po tom kousku hajzlpapíru (vata nenalezena) nasáklém cukrovou vodou šel jak husa po flusu!
FarsaiD They have to go back 
No a hlavně, kolik těch vosích tesaříků jen u nás je. Si proklikej Clitini:
http://www.cerambycidae-hrbek.cz/menu/tesarikoviti_Ceske_republiky.htm
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Fiha. Jsem myslel, že vosy napodobují pestřenky a ne tesaříci.
 
zas tak krátkověcí nejsou - taky jsem toho názoru. Zvlášť když je venku chladno, to stárnou pomaleji.
FarsaiD They have to go back 
Když o tom uvažuju, kvůli pár dnům není třeba zpomalovat v chladničce, zas tak krátkověcí nejsou.

Takže zavřít, nabídnout něco k jídlu (možná i přezrálé ovoce by mohlo mít úspěch, ale spíš nebude mít úspěch nic) a vypustit.
Reakce na | Vlákno  
jé, toho znám od vidění. Ale jméno "kulošítník beraní" jsem v životě neslyšel. Ti půristé, co v 19. století vymýšleli české názvy hmyzu, museli být pod vlivem.
Reakce na | Vlákno  
čili - uložit do chladničky (asi k zelenině) - jak dlouho to snese? dva dny, nebo aspoň přes noc? - a potom nechat ohřát a dát kousek vatičky napuštěné cukrovou vodou? (s kapkami cukrové vody bez nosiče mám špatné zkušenosti, oni jak jančí, tak se blbečci celí upatlají)
FarsaiD They have to go back 
Vypustil bych i tak. Asi přežije, ale zřejmě byl oproti plně outdoorovým kuloštítníkům urychlen, takže se s nimi nepotká.

Můžeš se pokusit ho opět zpomalit v chladničce a nabídnout mu cukrovou vodu.
Reakce na | Vlákno  
matka z balkónu (zaskleného) halasí - jé vosa -... no, tak batesovské mimikri minimálně na matku fungují, byť ne tak, jak se to plánovalo, naštěstí jsem doběhl včas: on to kuloštítník beraní var. ňuňu; odchycen, však co teď s ním? Vypustit do vánice se mi ho nechce :-( Jak případně udržet naživu do víkendu, kdy se má oteplit?
(asi se vylíhl z těch pár kousků porůznu zpuchřelého a jiného zajímavého dřeva, co tam mám dlouhodobě uskladněného pro výtvarné účely, výletový otvor ovšem zatím nelokalizován)
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Jasoň holt nevydržel, nutno vysadit Drsoně...
Každopadně je to přihlý:

"V posledních letech jasoň z obory téměř vymizel, v r. 2017 byl při cíleném, velmi intenzivním průzkumu celého komplexu Milovického lesa nalezen jen na dvou mikrolokalitách v počtech několika málo jedinců (Plátek 2017). Rozsáhlý průzkum v r. 2019 vedl k nálezu už jen jediné malé kolonie s desítkami, maximálně dvěma stovkami jedinců (Florián 2019, obr. 1). Početnost jasoně se tak propadla zhruba na jednu dvacetinu počtů oproti stavu kolem r. 2005. Bude-li tento negativní trend pokračovat, v nejbližších letech je pravděpodobné úplné vymření jasoně dymnivkového v Milovickém lese. "

Decentně vynecháno, že v roce 2020 díky zásahům LČR populace jasoně trochu vzrostla:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vzacnych-jasonu-u-bulhar-na-breclavsku-pribyva-40325539

doc All generalizations are false, including 
Dík, ušetřil jsi mi reakci.
Boha jeho, přečti si ty články. Je to tam včetně průzkumů, monitoringů, publikovaných studií, fotek a veškeré další dokumentace.
 
A jak vlastně vědí, že tam vyhynul? Loni tam ještě byl, letos motýli ještě nevyletěli, lítají až koncem dubna a v květnu. Podle přefrézovanách pasek, kde byla dymnivka?

Škoda by ho byla, to jo.
 
Ještě před rokem tam lesáci dělali průseky, aby mělo jasoňovo krmení dymnivka kde růst. Všíchni si pochvalovali, jak spolupráce funguje a populace jasoně rostla. A najednou ho lesníci schválně vyhubili.

Trestní oznámení má tu výhodu, že je zadarmo, páč úkony platí stát. A může ho podat kdokoli na kohokoli za cokoli. Klidně na tebe můžu podat trestní oznámení, že si po večerech čteš knížka Karla Čapka.

Je to účinný PR, působí to na veřejnost, jakoby lesníci byli zločinci.

Jo, kdyby podali civilní žalobu, kde náklady na dokazování a souzení platí strana, která prohrála, to by byli větší frajeři.
Reakce na | Vlákno