Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

To je hodně pohádková představa :) Ono v přírodě těch hodných a milých zviřátek moc není. Tyhle včely jsou ploskočelky (Halictus), do druhu bych musel otravovat jiného kolegu a myslím, že je zrovna pryč.
Dík všem, od mala mi vtloukali představu o mírumilovných pracovitých včelách :)
Hetero toho pešek toho pešek toho pešek toho pe 
Případně sameček samičku normálně vyplácí na holou.
Určitě samotářky. Tipnul bych si, že je tam nějaký to šukání. Odkud to je? Možná kolega dodá určení druhu.
ty se žlutejma nohama určitě nejsou včely z úlu. A ty hnědé asi taky ne.

Taky by mě zajímalo, co tam dělají. Třeba jsou to samečci a samičky nějakých samotářských blanokřídlých a normálně mrdaj.
Ať to tady nezasíráme svými názory nanesmrtelnost chrousta.

Pokračuju v debatě tady:

https://www.okoun.cz/boards/evoluce?contextId=1068729370#article-1068729370
Hetero toho pešek toho pešek toho pešek toho pe 
Úkol zněl jasně: Donést domů pyl. Nebyl čas zjišťovat, s kým kooperuju a kdo byl z jakého úlu.
+1
Lorandel pochybné individuum 
Kdysi na jednom chatu jsem viděl fascinující názor od jednoho kreacionisty. Prý to, že se pořád nacházejí nové druhy živočichů, je důkaz existence boží. Že bůh asi někde sedí za bukem a vyrábí si nová zvířátka na hraní. Tehdy jsem se málem potrhal smíchy :-D
 
Nejrozšířenější jsou ti, kterým podmínky v dnešním světě nejlépe vyhovují, což neznamená, že při první malé změně nevyhynou.

mně připadá, že je to totéž, ti, kterým podmínky v dnešním světě nejlépe vyhovují, jsou v jistém smyslu nejlepší a jestli měli kliku a měli to od začátku při nějakém kataklysmatu, které ostatní nevydejchali, nebo k tomu dospěli přirozenou selekcí nijak nerozbíjí darwinovské paradigma, možná ho zpřesňuje, doplňuje, rozvíjí, ale tak prostě funguje věda.
Proc si vcely davaji "po cuni"? To maj tech kytek tak malo, ze se o ne musi hadat ? dneska jsem to videl snad poprve. Puvodne jsem myslel, ze jedno z toho je vosa. 
Původní darwinismus říkal: Přežívají ti nejschopnější, nejlépe přizpůsobení, zkrátka nejlepší.

Dneska se říká: Přežívají ti, kteří dosud nikdy nevyhynuli (často protože měli jenom kliku). Nejrozšířenější jsou ti, kterým podmínky v dnešním světě nejlépe vyhovují, což neznamená, že při první malé změně nevyhynou.
a jak přesně je v rozporu "katastrofa, která vyhubí skoro celou populaci" s tím primitivním darwinismem? v té evoluci je samozřejmě taky prvek náhody, ty mutace nejsou cílené, jen se některé hodí lépe, některé hůře. mezi ty náhody můžeš počítat i tu katastrofu třeba.
K postupnému zvětvičkovávání pod selekčním tlakem asi docházelo, ale obecně bych zrovna tenhle mechanismus nepřeceňoval. Jsou i jiné machanismy, např. několik typů vnitrodruhové selekce, katastrofa, která vyhubí skoro celou populaci a náhodou se vyhne několika jedincům, kteří mají náhodou nějakou anomálii.

Takové to primitivně darwinovské: přežívají ti nejlépe přizpůsobeni a z nich zase ti nejlépe přizpůsobení, imho moc neplatí. Lepší je, že vymírají ti, kteří se nedokázali třeba jen jednou jedinkrát něčemu (třeba neobvyklému) přizpůsobit, nebo ti, kteří měli prostě smůlu. A přežívají i ti, kteří měli kliku i když někdy nijak zvlášť dobře přizpůsobení nejsou.
tak jinak, připusťme, že třeba strašilce se náhodou, nebo zásahem inteligentního designéra vyvinul tvar těla připomínající nějakou větvičku. Vzhledem k tomu, že ten tvar ji chrání před predátory (snad, nebo jí umožňuje lépe lovit, nevím) je ta větvičkovitost důležitá pro její přežití. jak víme, nově narození jedinci jakéhokoliv druhu nejsou identičtí, někteří, budou, v tomto kontextu víc větvičkovití, někteří méně. Ti více větvičkovití budou patrně v populaci úspěšnější, zatímco méně podíl méně větvičkovitých se bude v populaci zmenšovat.

můžete tohle připustit?

pokud ano, od kdy míru větvičkovitosti určuje náhoda, nebo inteligentní designér a od kdy už nastupují mechanismy evoluce?

připadá vám tak neuvěřitelné, že přes generace replikují úspěšné mutace? samozřejmě je to komplikovanější, organismy mají spoustu variabilních vlastností, některé se replikují, jiné ne, predátoři, nebo jejich kořist se také mění, ale stále mi to připadá jako mechanismus, který nejlépe odolává occamově břitvě.

s těmi kraby jsem to četl, být to tak nemusí, nebo v mnohem menší míře, kdy více práce odvedla lidská imaginace...
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
No dobrá, tak alespoň viry, které vyrážku na vašem těle uspořádají do nápisu Coca-cola. Ty se dají pěstovat rychleji.
!!!
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Jinak krabi jsou cool. Kdo to dá do "víte,že"?
 
jo,a za těch pár desítek/set let, než toho docílíte, vám coca cola zkrachuje.
Mně se na těch krabech líbí, jak moc odpovídají japonské výtvarné stylizaci...