Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

graham Nic nového nebo oblíbeného 
Ta sova! Takhle jsem ji viděl leda v ZOO.
 
taky, zvlášť v souvislosti s tou diskutovanou koňadrou
"vyrvavala" napálilo kudrlinku.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
jen si tak hověla
(ta to mela dost dobre na haku - chrnela na vetvi u pomerne frekventovane cesticky, pod vetvi se stridala hromada lidi, kolem hlavy ji litala a vyrvavala hromada sykorek a brhliku... bylo ji to uplne fuk)
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Nejlepší je sova!
 
Překrásné! Ta veverka ve skoku, ten pavouk s podivuhodným znakem...
asi letosni posledni hezky podzimni den

 
Díky moc za tipy, jak na druh, tak nahoubový klub.
 
jj, to bude s velkou pravděpodobností strmělka mlženka, s jistotou, jakou může dát takováhle jedna fotka bez dalších informací (zrovna pro mlženku je charakteristické, že roste na různých živinami bohatých místech, ve velkých skupinách - čarodějných kruzích - a má velmi intenzivní vůni, staré plodnice už spíš smrdí)
 
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
(doporučuji zkusit ve zdejším houboklubiku)
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
To by mohla být klidně strmělka mlženka, ale taky asi tisíc dalších jiných věcí, bez fotky zespoda těžko hádat.
Netuší někdo, co to je? Má to tvar jako hlíva královská, ale mate mě ten světlý klobouk. Nechal jsem to na místě, tak netuším, jestli to mělo lupeny.Kdyžtak díky předem za nápad.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Hle to že vytahuješ to co jsi napsal před pěti lety, na to už jsem si zvyknul, ale že vytáhneš něco z roku 1512, to už Troška přeháníš...
neprihlaseny_OC  
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Docela by mě zajímalo, kdy asi tak se to "konědra" pro pohodné používalo? Zabývám se mapování těchto snížených rodů, ale ještě jsem se s takovým označením nesetkal. (ale zato asi stovku jiných) Ale vycházím samozřejmě pouze z matričních záznamů, rámcově tedy asi od počátku 18. st. (jsou samozřejmě i nějaké starší, ale zřídkavě nesou nějaké označení profese, a pokud ano tak katovské a alternativy)
no jestli např. vykroužkoval modřinky a nahrál tím koňadrám, vůbec se tomu nedivím!
graham Nic nového nebo oblíbeného 
To asi není láskyplný pokřik :)
(prý si pamatují vědce, který je před lety kroužkoval, a když tento kráčí universitním kampusem, mezi stovkami lidí ho poznají a křičí na něj)
(z rasa pochází nejen konědra, ale i Kundera)