Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

ziasystemsReklamaNa světě je vědecky popsáno přes 1,8 miliónu druhů rostlin, hub a živočichů. To by v tom byl čert aby se mezi nimi nenašlo nějaké zajímavé téma k diskuzi.

Tento klub je určen zejména pro dotazy týkající se různých organismů ("boha jeho co je tohle za neřáda a kouše to?" atp.) či biologie samotné, lze sem dávat odkazy na různé zajímavé články, postovat videa a obrázky. Rád bych se naopak vyhnul příliš politickým, náboženským a oteplovacím diskuzím, na ty tu jsou jiné kluby, děkuji. Nicméně není nutné být naprosto seriózní, že. Hrát s kamením si lze zde.

Tolik k tomu co by tady mělo být, trochu se bojím toho co tady ve skutečnosti bude.

Díky, mně googlení vytrvale házelo jen toho kluběnkového a s mobilem na mizerném signálu jsem nebyl schopen najít ty horské druhy.

Ale když už jsem se jich dle tvého nakopnutí dopátral, tak zase a znovu nechápu, jak je někdo schopný je rozeznávat, vždyť jsou všichni víceméně stejní :) Asi nejblíž teda byl podle fotek na biolibu ten černohnědý. Příště budu muset mít něco, co umí nějak rozumně fotit z větší vzdálenosti, ať si je neplaším.
pěkné. "Až donedávna nebyl přístupný veřejnosti..." - to vypadá, že teď přístupný je.
Reakce na | Vlákno  
Skôr na tom bolo zaujímavé, ako sa tie banánové klony rozšírili okolo celého rovníku. Aj s návodom na pestovanie a množenie. A to bez techniky ktorá by garantovala tak dlhé cesty.

Ostatne ten vyklonovaný cykas si tiež zacestoval, akurát mu nezobrali partnerku. Zaujímalo by ma, kedy sa toho chytí nejaký eugenik a reaktivuje samičie časti DNA aby už nebol osamelý. Jak cykas, tak eugenik...

Pár cykasů je i na Moravě, měl bych si udělat čas. http://www.cykasy.cz/Atlas/Hodonin.html
Z vyhynulého druhu Encephalartos woodii přežívá ve sklenících pouze několik samčích rostlin, všechny odebrané jako přírůstky jediného jihoafrického samčího stromu. Neexistují tedy semena.

(Tolik wiki)
 
jenže tohle není uměle vyšlechtěný. Zjevně existoval nejaký druh cykasu, který se rozmnožoval úplně normálně pohlavně, jak to cykasy dělají. Ten v podstatě vyhynul a zůstal v jediném exempláři a jeho klonech.

Jenom se dohaduju. Rád bych si o tom přečetl nějaký méně debilní článek.
Mne to pripomína obyčajné kultivované banány. Už dávno sa nerozmnožujú semenom, a boli rozšírené po celom svete ešte pred jeho oboplávaním. Tiež klony.
nicméně, když jsem odfiltroval kraviny, vyšlo mi, že existuje druh cykasu, který existuje v nejstarším exempláři v botanické zahradě v Británii a v řadě jeho klonů v jiných botanických zahradách.

A jinak nic, žádní geneticky odlišní jedinci téhož druhu ani ve volné přírodě ani člověkem pěstovaní.

To mi přijde docela zajímavé.
 
kultakutri molekularni ekologie!  
No, při troše snahy a spoustě stimulátorů se dá vyhnat kytka i z pylu. A takových klonálních věcí je víc, maně mě napadá nějaký keř v Tasmánii, který je buďto dvoudomý nebo triploidní, takže se taky může množit jenom klonálně.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Já myslím, že zajímavý je český název: píchoš Woodův
Otec Chura  
Autor tvrdí, že klony z botanického hlediska nejsou potomci stejného druhu. Těžko říct proč.
Ten článek se skládá hlavně z hovadin (autor se nemůže rozhodnout, jesti je Encephalartos woodii cykas nebo palma, jestli je to poslední cykas svého druhu, nebo poslední cykas vůbec, tvrdí se tam, že Země byla plná cykasů a dinosaurů před dvěma miliony let).
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Co je to za hovadinu? Klony jsou v botanických zahradách různě po světě, ale až umře tenhle exemplář, druh vyhyne?
operator304 i feel such rapture  and the comfort is so strong
šídla, šídlatky, šidélka, vážky, motýlice...
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Já jsem se chtěl naučit rozeznat vážku od šídla, ale pohledem na web vážkologů jsem nabyl dojmu, že je to nějaký složitý a nic pro entomologa-začátečníka.
Dvacet3 Právě teď lžu. 
Plácala se.
Istral lenin: ucte sa kurva ucte sa debili 
Ombu xixi...
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Chemii se natiraji kminky po prorezani.
Diky, no - fakt to roste jak pitome. Nejakou chemii by jsme predpoklada zabili i puvodni kere, ktere chceme aby zustali.
 
Jojo, je to bez černý.. Pokud nechcete variantu bezového plotu ku sběru květů a plodů ( velké dobro), je nutno trhat, trhat, řezat, trhat (Roundup jsem nezmínila, ale zabírá)...atd atd. Je velmi vitální a semeny se množí jak... jak...šlak.