Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

stromkaReklamaVítány jsou jak dobré rady a tipy ohledně genealogie a vytváření rodokmenů, tak fotogafie dvojctihodných předků, jejich rodných chalup či naskenovaných vysvědčení, vojenských knížek, novinových ústřižků apod.

Ancestry: freewarový program na vytváření rodokmenů
geni.com


V pořádku, každá rada dobrá...
gotreg Heim ims Reich 
jasně, promiň :-)
Děkuju, tam jsem jako doma...Aktuálně se ještě chystám zahájít korespondenci se "sesterskou" organizací v Blavě, tak jsem na to zvědavý.
gotreg Heim ims Reich 
Dodatek: jestli hledáš nějaké rodinné historie z období protektorátu, tak je vojenský archiv na invalidovně ta správná volba...
Úžasný přístup...Zkus ještě inzerát do jejich plátku - Národní osvobození. Jinak děkuju za zmínku badatelny..do dneška jsem o ničem takovém netušil...Sice nevím, jestli mi to k něčemu bude, ale pořádně to prolezu.
gotreg Heim ims Reich 
Ale jo. Praděd byl celkem dost dlouho a aktivně činnej v R3. Inu napsal jsem, jestli o jeho skupině nemají informace a kam bych se mohl obrátit atd.... Obratem zavolal nějaký dědek, nejdřív mě seřval že R3 byla velká (já vím) a nemůže vědět všechno, pak mi zmatečně oznámil že po válce nebyl ani internet ani televize a nakonec požádal, abych mu dal vědět, když něco najdu.
Vlastně mi prokázal dobrodiní, bo jsem hned ten den vzal dovolenou a šel si zamluvit nějaké písemnosti do vojenského archivu, pomalu dal dohromady list příbuznejch jeho spolupracovníků (naštěstí jsou interneti) abych si je kontaktoval a dostal se k nějakému dokumentu z badatelna.cz (zprávy německého ministerstva) kde je alespoň protokol přestřelky při pokusu o zatčení atd...
Nebyly by, čistě ze zvědavosti, podrobnosti? (Moc mne to nepřekvapuje)...
gotreg Heim ims Reich 
s božími bojovníky (ČSBS) jsem mluvil, z úcty k jejim šedinám neřeknu, že je to banda debilů. Ale díky vzteku po našem rozhovoru jsem se pustil do festovního pátrání na vlastní pěst.
Nemám...ale myslím, že nějací spolubojovníci by mohli být sdružení v ČsOL nebo Československém svazu bojovníků za svobodu.
gotreg Heim ims Reich 
prosba - dotaz
Přátelé, snažím se vystopovat cos o činnosti předka, chtěl bych se zeptat, nemáte-li někdo ve svém P.T. příbuzenstvu člověka, který byl činný v některé z těchto odbojových skupin
- rada tří (přípravný revoluční výbor / jaro)
- avala
- alex

Děkuji převelice