Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravují:

jaaja,
Barclay

Může vás zajímatReklamaChci postupně sestavovat žebříček pražských hospod a dávat tam nějaké hvězdičky. Takže pokud vám nějaká vysloveně udělala radost, neváhejte a popište ji (nejlépe včetně adresy).

multak12345  
pizza v Manu Praga vynikajici!
 
Včera navštíven Vinohradský Parlament. A dojmy rozpačité, těšil jsem se na knedlíky s rakem, ale byť na internetu byly, tak na místě nám sdělili, že řeky zamrzly a raci jsou pryč (žoviální vrchní, ale nikterak vlezle). Pořád mě překvapuje, že byť v jídelním lístku propagují své knedlíky, tak ve stále nabídce nemají ani jedno jídlo s knedlíkem, zvláštní. Ale mají sezónní nabídku, kde byla sněz co chceš jelení kýta, ke které si člověk může dát tři druhy knedlíků a tři omáčky. A to je jediné jídlo s těmi knedlíky, které si člověk může dát. Pak tam měli:

BRAMBOROVÝ KLUZÁK S DIVOČÁKEM – trhaný bok z divočáka s červeným vínem, kluzký bramborový knedlík, pyré z pečené dýně a kaštanová drobenka

KYNUTÝ KNEDLÍK S HOVĚZÍM HRUDÍM – Plněný kynutý knedlík s vyzrálým hrudím, krémová omáčka z čerstvého kopru, koprový prach a strouhané vejce

a

BRAMBOROVÝ KNEDLÍK S HUSOU - husí konfit, kedlubnové zelí, silná šťáva a kmínová drobenka.

Takže jsem si nevybral a dal si španělského ptáčka v bránici s rýží a kamarádka ty kluzáky s divočákem.

Kupodivu jídlo bylo rychlejší než v mekáči, do dvou minut od objednávky jsme jedli. Každé jídlo přinesli odjinud. Můj španělský ptáček nebyl špatný, velmi slušná klasika. Kluzáky neklouzaly, byly to kousky rohlíků obalené bramborovým těstem, do toho trhaný divočák bez chuti, pyré z dýně nerozpoznatelné a jestli byla drobenka kaštanová nebo jiná, chuťově nepoznatelné, jídlu chyběla zkrátka jakákoliv chuť, knedlík rozhodně neklouzal.

Jinak i přes plný lokál to obsluha dobře stíhala, akorát na pivo se čekalo déle než na jídlo, ale to jídlo bylo fakt bleskově.

Nějak nechápu koncept založený na knedlících, které si člověk může dát vlastně jenom k jednomu jídlu. Ale pořád lepší než Červený jelen.
 
marin72 marin 
aha, jasně
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
V 5 zavírá původní woker, tedy "to go" - ne ta nová restaurace vedle
marin72 marin 
tak to už je lepší - já to viděl jen na hlavní stránce google a přišlo mi to divný....
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Vidím to jinak
marin72 marin 
až na tu provozní dobu (11-17, so+ne closed), jestli je to na internetech uvedeno správně...
multak12345  
dekuju, to zkusim!
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Urxova 436/10
multak12345  
kde presne plz
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Woker v Urxově otevřel bistro a cokoli z menu je jedním slovem skvělé, prostě skvělé.
 
Dejvicka 34 s byvalym sefkucharem La Finestra sice neni levna, ba i porce jsou spis mensi, ale kvalita je, myslim, vysoka vc. vizualniho zazitku z pokrmu. Je asi lepsi mit rezervaci.
 
Dobra zprava je, jak moc se uroven restauraci u nas zvedla za poslednich par (deset?) let.
A s tim holt souvisi, ze +/- na stejne urovni jako to, co hodnotitelete dostanou do top10, je dalsich dvacet-tricet podniku. A to je strasne fajn!
Ze muj osobni zebricek by taky vypadal jinak je jasne, ale je to uplne jedno.
Mne potesil, ze tam je Yamato.
Bellevue nejlepšejší reštyka v Česku? Mno...

Taky U Labutě, Praha v Top 10 cena/výkon mě notně vytriggerovala, dokud jsem to nerozklikl a nezjistil, že maj špatně nadpis a fskužečnosťy je to někde v Přerově.
 
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Dobrý nápad, jdu na to
Tak mu to napis na Tripadvisor, jak klade casto pri odchodu na srdce. Myslim, ze je to tam vynikajici i cenove.
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Včera po dlouhé době v Curry Palace v Jirečkově a stále si drží svou výbornou úroveň.
 
Jsem teď na obědě ve Wings Point na Letné hned u zastávky Kamenická. Takový příjemný krcálek se třema stolama pro dokupy 15 lidí a další dva na stojáka.

Budu srovnávat s Winghouse na Vinohradské, protože je to velmu podobné. Oproti Winghouse na tam mají podstatně míň olejově načuzíno, protože kuchyň je za pultem vzadu. To hlavní jsou ale křídla - ve Wing Pointu mi všechno přišlo o stupínek lepší. Křídla jsou stejně křupavě usmažená, ale cítím v nich o kus víc chuti a šťavnatosti, hranolky se mi zdají taky lepší.

Dal jsem si namíchaná Buffalo a Tsunami - z 10 úrovní ostrosti to je č. 6 a 10. Výborně vychucená Buffalo, která se mi zdají spíš ostřejší (možná mě ale jen pálil jazyk od druhých) a nejpálivější Tsunami měla oproti Nuclear Wings ve WH pořád nějakou chuť, která se dá vychutnat. Byla sice dost pálivá, ale pořád hlavně k jídlu než předvádění se, co zvládnu sníst.

No a sice nemaj hajzly, ale je tam umyvadlo, kde si můžete umýt paprče aj hubu od krakenkrak krakatitovej omáčky.

Takže za mě lze Wings Point jednoznačně doporučit a vyhrává bitvu na křídle s WH.