Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Funkce dan() generuje podle rodu "dán"/"dána"/"dáno". Pro správné přivlastnění se dá použít buď funkce jeho(), která vybere zájmeno podle rodu udaného objektu, anebo funkce gender(), která vybere obdobně z vícera obecných řetězců.

Popis funkcí se získá buď v Matici ("imaginuj jeho", "imaginuj gender"), anebo v 8. lekci měničského kurzu na WV.

Přivlastňování předmětu, který není součástí inventáře
Prosím, nemůžete někdo napovědět, jak mám hráči pomocí přivlastňovacího zájmena přivlastnit něco, co není součástí jeho inventáře, ani součástí inventáře místnosti? Chtěla jsem změnit zápach místnosti tak, aby se hráč, který ji očichal (zde např. Pískle), dozvěděl toto: Něco tady smrdí. Zdá se, že by to mohlo být Pískle a jeho ponožky, které nevypadají zrovna nejčerstvěji. Časování slovesa i dosazení jména hráče se mi podařilo, problém je se zájmenem jeho. Nejblíže bylo, když jsem zadala toto:

Něco tady smrdí. Zdá se, že by to $dan(mohl,OBJ_TP) být $ten(1,OBJ_TP) a $dan(jeho,OBJ_TP) ponožky, které nevypadají zrovna nejčerstvěji.

Jenže jsem dostala u zájmena dvě o – jehoo:

Něco tady smrdí. Zdá se, že by to mohlo být Pískle a jehoo ponožky, které nevypadají zrovna nejčerstvěji.

Za případné rady děkuji.