Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Bridge je jen websockify, takže tam žádný vlastní kód nemám. Běží to na malé virtuálce a vypadá to, že na pár telnetových připojení to stačí.

Co se zvířat týče, tak je to určitě dílo nějakého Měniče. Jen jsem byl množstvím zvěře trochu zaskočen.

Vandrovec  
Dik. Podle me je to komentovane docela dobre, rozhodne lepe, nez kod u nas v praci. Ale koukam, ze je to React, takze asi moc neprispeju. Ale nevidim tam ten bridge/proxy mezi websocketem u tebe na serveru a telnetem s Prahy. Ten mas udelany jak?

Ohledne tech zvirat na Calenhadu, tipuju ze to ma na svedomi nejaky Menic, prirozene se tam nevyskytly, myslim, ze se jich ani vetsina ve Stredozemi nevyskytuje.

Jojo, kód mám na GitLabu: https://gitlab.com/janjaromirhorak/prahy-client

Kód jde určitě na hodně místech vylepšit (zkusím v dohledné době lépe okomentovat kritická místa), takže za případná vylepšení budu rád. Jen se bude hodně lišit, jak rychle je budu schopen mergovat a pouštět na produkci, tak v téhle oblasti prosím o strpení.

V současnosti k tomu přistupuju jako k odpočinku mezi školou a prací, takže nudnějšími věcmi jako readme jsem se zatím neobtěžoval, ale mám to v plánu.

Vandrovec  
Super. Myslim, ze neco takoveho by mohlo vazne pomoci prekonani prvni bariery pro vyzkouseni Prahu.

Jen tak pro zajimavost, mas nekde repozitar, ze bychom mohli mrknout na kod a pripadne i prispet nejakym vylepsenim?
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Krásná práce. Respekt.
Klient teď umí klávesová makra, takže kdo preferujete pohyb pomocí numerické klávesnice, můžete si ho tam nakonfigurovat. :)
Díky veliké! (Už jsem Ti je vyslovoval po jiném kanálu, ale tady by měly stát také.)
Diky! Snad se konecne dostanu ven z baraku! :)
Prahy v prohlížeči

Kdo by chtěl hrát Prahy přímo v prohlížeči, vytvořil jsem webového klienta. Je to zatím hodně čerstvý projekt a určitě v něm bude ještě hodně chyb, ale základní věci by už měl zvládnout. Najdete ho tady: https://prahy.jenda.dev/.

Budu rád, když mi případné chyby nahlásíte, abych je mohl ve volné chvíli opravit. Budu se snažit kontrolovat i vzkazník, ale jistější je mejl (prahy@jenda.dev), pro pohodlnost je i přímo v klientovi tlačítko na nahlášení chyby.

Na mobilu to zatím funguje dost mizerně, a mám v plánu to doladit, ale chci aby nejdříve spolehlivě fungoval klient samotný.