Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Ani jsem se o to zatim nesnazil, protoze Prahy jsou docela tezke jak na parsovani (opakujici se jmena mistnosti, menici se popisy podle mnoha ruznych parametru, jine zpravy se mohou dostat mezi popis a smery, ...), tak nasledne prevedeni do mapy (napriklad v Dome, se lze dostat o patro vys aniz by clovek sel nahoru a rozhrani mezi mistnostmi mesta a krajiny nejsou nekdy symetricke). Ale jestli se ti to nejak rozumne podari, tak se urcite podel.

Jinak jsem se chtel podelit o zajimavy nalez. Kdyz jsem zkousel klient "axmud" (ktery rozhodne nedoporucuji, je strasne zabugovany), tak jsem na jeho strankach nasel odkaz na mudstats.com. Byl jsem zvedavy, jestli jsou tam i Prahy jako zastupce mudu v Cesku, tak jsem dal hledat "czech".

Prahy to nenaslo, ale zato jsem objevil dva jine ceske mudy. Lost In Time (lit.klfree.cz:7680) a BrutusMUD (brutusmud.net:4444). Oba maji ovladac v anglictine, ale ceske hrace. Kupodivu ani jeden z nich neni mrtvy.

Lost In Time ma stejny zaklad jako Prahy tj. LPMud, takze se tam da docela rychle zorientovat a je tam vazne dobre udelany tutorial, ktery cloveka uvede do hry. Hrace jsem tam potkal jen jednoho, ktery prisel na server, zeptal se me jestli jsem bot a protoze jsem mu neodpovedel (to slo az od 2. levelu a ja byl na prvnim), tak zase odesel.

BrutusMUD je zalozeny na knihovne CircleMUD, ktera se mi moc nelibi, docela rezignuje na gramatiku. Narozdil od Prahu jsou tam jen ctyri smery a prestoze tam maji take tutorial, je videt, ze je delany lidmi, kteri ten mud uz znaji jako sve boty a zakladni veci vubec nevysvetli. Je tam napoveda podobne jako v Prazich, ale v helpu uplne chybi nektere polozky, ktere jsou v rozcestniku a podobne. Nastesti pokazde, kdyz jsem tam byl, tak tam byli 2-4 jini lide, kteri byli pratelsti a dokazali poradit (jak by ne, kdyz to hraji uz 17 az 19 let).
Mudlet mapper
Máte někdo rozjetý mapper v klientu mudlet?