Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Krásná práce. Respekt.
Klient teď umí klávesová makra, takže kdo preferujete pohyb pomocí numerické klávesnice, můžete si ho tam nakonfigurovat. :)
Díky veliké! (Už jsem Ti je vyslovoval po jiném kanálu, ale tady by měly stát také.)
Diky! Snad se konecne dostanu ven z baraku! :)
Prahy v prohlížeči

Kdo by chtěl hrát Prahy přímo v prohlížeči, vytvořil jsem webového klienta. Je to zatím hodně čerstvý projekt a určitě v něm bude ještě hodně chyb, ale základní věci by už měl zvládnout. Najdete ho tady: https://prahy.jenda.dev/.

Budu rád, když mi případné chyby nahlásíte, abych je mohl ve volné chvíli opravit. Budu se snažit kontrolovat i vzkazník, ale jistější je mejl (prahy@jenda.dev), pro pohodlnost je i přímo v klientovi tlačítko na nahlášení chyby.

Na mobilu to zatím funguje dost mizerně, a mám v plánu to doladit, ale chci aby nejdříve spolehlivě fungoval klient samotný.

Mudlet jsem tady už propagoval. Už nějakou dobu podporoval české znaky, ale až teď čerstvě podporuje s českými znaky i jejich správné zvýrazňování pomocí triggerů. Stahujte na https://www.mudlet.org/download/
Poslal jsem Ti nové heslo na mejl, který jsi své postavě nastavil.
Ztracené heslo
Ahoj, po nějakém víc než půl roce jsem si chtěl dnes zahrát, ale samozřejmě jsem zapomněl heslo. Je možné si ho nechat nějak obnovit? Díky! P.S.: Jméno bych měl mít stejné jako tu.
Ani jsem se o to zatim nesnazil, protoze Prahy jsou docela tezke jak na parsovani (opakujici se jmena mistnosti, menici se popisy podle mnoha ruznych parametru, jine zpravy se mohou dostat mezi popis a smery, ...), tak nasledne prevedeni do mapy (napriklad v Dome, se lze dostat o patro vys aniz by clovek sel nahoru a rozhrani mezi mistnostmi mesta a krajiny nejsou nekdy symetricke). Ale jestli se ti to nejak rozumne podari, tak se urcite podel.

Jinak jsem se chtel podelit o zajimavy nalez. Kdyz jsem zkousel klient "axmud" (ktery rozhodne nedoporucuji, je strasne zabugovany), tak jsem na jeho strankach nasel odkaz na mudstats.com. Byl jsem zvedavy, jestli jsou tam i Prahy jako zastupce mudu v Cesku, tak jsem dal hledat "czech".

Prahy to nenaslo, ale zato jsem objevil dva jine ceske mudy. Lost In Time (lit.klfree.cz:7680) a BrutusMUD (brutusmud.net:4444). Oba maji ovladac v anglictine, ale ceske hrace. Kupodivu ani jeden z nich neni mrtvy.

Lost In Time ma stejny zaklad jako Prahy tj. LPMud, takze se tam da docela rychle zorientovat a je tam vazne dobre udelany tutorial, ktery cloveka uvede do hry. Hrace jsem tam potkal jen jednoho, ktery prisel na server, zeptal se me jestli jsem bot a protoze jsem mu neodpovedel (to slo az od 2. levelu a ja byl na prvnim), tak zase odesel.

BrutusMUD je zalozeny na knihovne CircleMUD, ktera se mi moc nelibi, docela rezignuje na gramatiku. Narozdil od Prahu jsou tam jen ctyri smery a prestoze tam maji take tutorial, je videt, ze je delany lidmi, kteri ten mud uz znaji jako sve boty a zakladni veci vubec nevysvetli. Je tam napoveda podobne jako v Prazich, ale v helpu uplne chybi nektere polozky, ktere jsou v rozcestniku a podobne. Nastesti pokazde, kdyz jsem tam byl, tak tam byli 2-4 jini lide, kteri byli pratelsti a dokazali poradit (jak by ne, kdyz to hraji uz 17 az 19 let).
Mudlet mapper
Máte někdo rozjetý mapper v klientu mudlet?
Ach ano. Zapomenuto nedopatřením. Nicméně Kartézská rovina je součástí domény Matematika, která snad bude už zanedlouho zpřístupněna všem hráčům, tedy poznal jsi něco z připravovaných světů.
Super. Ale nezminils nic o jinych novinkach. Zrovna vcera jsem v Prazich videl v Dome blocek vstupenek, ktery cloveka transportoval na nekonecnou plan. Mam podezreni, ze to bylo opet neco s opickama, ale zda se, ze to byla opet akce jen pro opravdove studenty Lycea :-(.
Rozličné novinky
V Prazích jsme provedli velkou aktualizaci, po níž například bude možno, aby se vzhled krajin proměňoval podle ročních období. Tyhle proměny ovšem nepřijdou hned a samy od sebe, nýbrž budou záviset na tom, jak pilně je do oblastí své odpovědnosti budou zabudovávat různí andělé (zatím je můžete vidět jen na zahradě Lycea).

Nicméně, proč to sem hlavně píšu: Několik desítek docela zásadních programových modulů se nyní rozběhlo v nové verzi, kterou jsme sice před spuštěním testovali, ale která přesto může někde mít nějaké netušené vedlejší efekty. Proto prosím, kdykoli narazíte na nějakou podivnost v popisu místností a předmětů, tedy že třeba bude někde pod širým nebem chybět popis počasí, nebo bude v popisu napsáno dvakrát, jaká je denní doba, apod., tak to hned hlaste. Mohou to být také lokální chyby, napáchané jednotlivými anděly, ale mohou to být také chyby vzniklé touhle velkou aktualizací.

PS.: Ona již před delší dobou hlášená chyba, že při halucinacích po požití mandragory se nesprávně zobrazují sněhové popisy (vyskytovalo se to hlavně na anórienských pláních), by naopak nyní měla být opravena.
Musí se napsat "q" na samostatnou řádku a odentrovat.
rozepsaný dopis
Q jsem zkoušela, ale jen jsem ho napsala do dopisu. Nakonec zabralo zavřít okno s Prahy a znovu se přihlásit.
(To "q" je z anglického "quit", tedy je to jedna z těch tradičních fíčur, které jsme do češtiny nepřeváděli. Podobně "i" pro výpis "inventáře", byť se česky "inventář" v tomto významu jinak neříká -- je to anglické "inventory".)
Otazník je Tvůj přítel v takových situacích (vypíše nápovědu).

A z nápovědy se dozvíš, že k ukončení psaní/čtení funguje takřka univerzálně příkaz q (tedy napíšeš q a dáš Enter).

rozepsaný dopis
Začala jsem v Domě v podkroví psát dopis a nejde mi toho nechat, ani se odhlásit ze hry. Nevíte, co mám dělat?
Pak ještě existují různé přechodné neviditelnosti pomocí různých kouzel apod. Ale ty vyprchají zpravidla po několika minutách.
Neviditelnost pravděpodobně znamená, že jsi umřel. Aby zase obživl, jdi do kaple a "vtěl se".