Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Navíc zrovna Membel obsahuje opravdu hodně různých průchodů a průlezů (případně i průhledů), které nejsou vidět na první pohled.
Jak podotkl Rastien, ne všechno je vidět na první pohled. Ty dvě uličky jsou tak malé, že je člověk při prvním rozhlédnutí po tržišti nevidí.
Ne vše bývá uvedeno v hlavním popisu místnosti, mj. proto, aby nebyl přes půlku obrazovky. Všech takových nezmíněných věcí (mezi něž mohou patřit i východy z místnosti) by ale mělo být možné si všimnout zkoumáním detailů dané místnosti. Zde si např. lze prohlédnout ulice.
Už jsem to našel, čistě náhodně, ale přece. V popisu tržiště totiž nebylo přímo napsáno, že dvě uličky z něj vedou na severovýchod a severozápad...
Snažím se doplnit si své vybavení v Membelu, kde jsem už prohledal několik krát všechny ulice a domy, ale nemůžu najít Mablungovou prodejnu, nevíte kde se nachází? Měla být na východním okraji, no tam jsem ji nenašel.
Jednak je to taková drobnost, že bychom se uoznamovali, kdybychom každou měli oznamovat (za posledních několika dní jsem opravil cca 200 drobných chyb a hráči ohlášených nedostatků, k nimž patřila mj. skutečnost, že v Getsemanech je sice k vidění kamenná lavička, ale nedá se na ni sednout, protože je jen součástí popisu), jednak konkrétně ta lavička není na serveru ještě ani den.

Takže gratuluji k rychlému objevení lavičky. (Ono záleží na tom, kde se kdo zrovna nachází, jiní asi objeví zase jiné drobnosti.)

Vsudybud mám svůj  svět
Tývole, v Getsemanech je opravdová lavička! Jaktože o tom nevíme?
(Botulismus je svinstvo.)
Kdybyste měli dojem, že je to moc, mohu ho trochu oslabit. Ale dosavadní zemřelí všechni přiznávali, že do toho šli přes důkladná varování a následně zanedbali vhodnou terapii (přísun tekutin, odpočinek na lůžku, případně i nějaký ten lék).
Tak ten salat uz me taky dostal. Chtel jsem ho vyzkouset a vzapeti jsem musel na par minut odbehnout. A kdyz jsem se vratil, tak uz jsem nebyl... mezi zivymi. Slo to rychleji, nez jsem cekal.
Po Domě ty věci už, zdá se, mezitím všechny vysbírala Lída (neb je to jejím úkolem). V Jeruzalémě podobného sběrače nemáme, ale hráči to mohou sbírat a prodávat na tržištích, pár šupů se za to utrží.
Vandrovec: Opičku zatím není možno jen tak sehnat, jednalo se o testovací provoz, do něhož jsem jednak zařadil 32 svých studentů (ti to měli jako povinnou součást výuky), jednak asi tři další hráče, kteří si o to řekli, když začali potkávat zmíněné studenty s opičkami. Do budoucna ale opičku bude možno získat podobně, jako je nyní možno získat koně.

Sláma by se měla pro všechny hráče přístupně objevit během tohoto léta. Ta, kterou bylo možno najít dosud, byla jen testovací a nevznikala automaticky, ale jen přímým andělským zásahem.

Nudlový nákyp už není nákyp, nýbrž salát (viz diskusi níže). Najít se dá v Domě.

Ano, poslední kurz byl opičkový, do dalšího resetu tak bude v Prazích trochu více pohozených věcí než obvykle. Pokud se dobře pamatuji, pro opičky by měl existovat podobný obchod jako pro koně. O slámě ani nudlovém nákypu nic nevím.
Zase jednou jsem navstivil Prahy a v Dome i v Jeruzaleme jsem nasel nekolik vytrousenych prirucek o chovu opicek, nekolik voditek pro opicky a jeden specialni opici obojek, ale zadnou opicku. Smim vedet kde se da nejaka sehnat?

A kdyz uz jsem v tom ptani, tak pokud to tedy neni tajemstvi/(zatim jen v testovani), tak by me zajimalo, kde se da sehnat nejaka slama, z ktere by slo neco vyrobit, pripadne nize zmineny nudlovy nakyp, kterym bych se mohl taky otravit.
Týjo! Nudle s čalamádou! To zabuduju do Mordoru!
ocs sine ira et studio  OCSite
Existuje nudlový koleslav? Pokud ano, je to výborný nápad!
ocs sine ira et studio  OCSite
(Coleslaw. Pardon.)
Aha. Asi tam místo nákypu patří salát. Opravíme.
Vsudybud mám svůj  svět
Moment, do nudlového nákypu se dává majonéza?