Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Zase jednou jsem navstivil Prahy a v Dome i v Jeruzaleme jsem nasel nekolik vytrousenych prirucek o chovu opicek, nekolik voditek pro opicky a jeden specialni opici obojek, ale zadnou opicku. Smim vedet kde se da nejaka sehnat?

A kdyz uz jsem v tom ptani, tak pokud to tedy neni tajemstvi/(zatim jen v testovani), tak by me zajimalo, kde se da sehnat nejaka slama, z ktere by slo neco vyrobit, pripadne nize zmineny nudlovy nakyp, kterym bych se mohl taky otravit.
Týjo! Nudle s čalamádou! To zabuduju do Mordoru!
ocs sine ira et studio  OCSite
Existuje nudlový koleslav? Pokud ano, je to výborný nápad!
ocs sine ira et studio  OCSite
(Coleslaw. Pardon.)
Aha. Asi tam místo nákypu patří salát. Opravíme.
Vsudybud mám svůj  svět
Moment, do nudlového nákypu se dává majonéza?
Vsudybud mám svůj  svět
Pardon, nudlový nákyp...
Vsudybud mám svůj  svět
Tak jsem si dal jeden postarší salát

Hlava se ti točí a útroby se ti svíjejí v křečích. 16 ŽB, 62 DB, 26 DhB. Cítíš, že ležení ti dodává sil. 20 ŽB, 62 DB, 26 DhB. Máš pocit, že asi brzo umřeš. Cítíš se trapně při pomyšlení, že jako příčinu smrti lékař stanoví nudlový nákyp. 10 ŽB, 62 DB, 26 DhB. 12 ŽB, 62 DB, 26 DhB. Cítíš, že ležení ti dodává sil. 14 ŽB, 62 DB, 26 DhB. 16 ŽB, 62 DB, 26 DhB. Ach ano. Stará majonéza, ta dokáže člověka otrávit. 6 ŽB, 62 DB, 26 DhB. Cítíš, že ležení ti dodává sil. 10 ŽB, 62 DB, 26 DhB. Botulotoxin je prý nejjedovatější látka vůbec. Jestlipak vzniká i ve stárnoucí majonéze? Právě jsi zemřel.

Cechovní vývěsky
Všem členům cechů: nezapomínejte občas zkontrolovat cechovní nástěnky. Najdete je většinou u NPC mistrů daného cechu a můžete je využít např. i ke komunikaci s těmi členy daného cechu, kteří se přihlašují v jinou dobu než vy. Když Rastiel viděla, že měničskou nástěnku zatím nikdo nevyužívá, začala tam psát souhrny větších změn, jež se týkají Bratrstva změny. Budou-li tam psát i jiní, může ty souhrny přesunout jinam.
Tak se ukázalo, že to skutečně spadlo všechno sakumprdum. Všemi světy tedy proběhl Ašpael, a hráči nyní najdou všechny místnosti i předměty hezky obnovené.
Zdá se, že po více jak 300 dnech bez restartu jsou aktuálně Prahy nedostupné.
No, měl by se tam zobrazovat ten místně vygenerovaný objekt, ne první skrytý. Juknu na to.
Ta brána byla moje blbost a už jsem to tady nechtěl rozmazávat, ale díky :-)
A ten vytroušený trpaslík nebyl měněním, ale tím, že jsem jel na těch hradbách na koni. (Jestli jsem to dobře pochopil, tak objekty hráče i koně se přejmenují na "X jedoucí na koni" a kůň samotný se v popisu místnosti schová. Při prohlédnutí chodníku se pak zobrazí jméno prvního skrytého objektu, což už není obvyklá mince, ale ten kůň. Nebo tak nějak.)
Takže vyřešen je i problém s branami. Kdo to teď nepochopí, tomu není pomoci. (Zároveň jsem konečně spravil ty problémy se světlem, co tam byly. Nyní prochází branami do tunelu světlo, pokud tedy venku nějaké je.)
(Samozřejmě nemusíte všichni tři najednou, ale to je snad jasné, i když jsem to naformuloval blbě.)
Jinak tedy, plášť je aktualizován, ale staré pláště u sebe mají ještě hráči Hledač, Olďásek a Všudybud. Takže až budete vy tři onlajn a bude onlajn i svatý Michael, zvěstujte mu, ať vám vymění plášť.
Aha. Podívám se i na to.
Vsudybud mám svůj  svět
K tomu bych dodal, že tam ale nejsou vůbec moc dobré popisy, tedy že když je brána zavřená, tak myslím z popisu není moc jasné, že se může otevřít brána. Nepamatuju si to přesně, ale vím, že jednou jsem tam uvízl, a teprve náhodný překlep mi vrátil "Chceš projít zavřenou branou?" a já pochopil, že můžu nějakou otevřít.
Takže chyba s pláštěm odhalena. Někdy během večera nahraji na server opravenou verzi. Protože ovšem nechci zničit výbavu hráčům, budou starší pláště (případně též některé další kusy oblečení) zlobit i nadále, dokaváde jednou nedojde k restartu serveru, při kterém ovšem beztak všichni přijdou o své vybavení.

(Mimochodem, teď už běžíme 304 dní bez restartu, takže po hře se potuluje vícero předmětů s chybami, které byly mezitím opraveny.)