Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


ne pokud zde nekdo neumrel a nezanechal
Nevite jestli je v dome batoh?
Samozřejmě, aby byla magická průpověď účinná, musí se říci nahlas. Tedy třeba příkazem "řekni". Nebo, když se člověku blbě říká zpaměti, může ji nahlas přečíst z toho papírku.
Jak je to s tou průpovědi u vaření lektvaru v domě, mě se nepovedlo najít správný příkaz, aby ji to řeklo, takže mi to řeklo, že se nic nestalo.
To jsme myslím už vyřešili onlajn: Když majitel na koně zahřímá jeho jménem (proto je důležité si ho hned pojmenovat), tak uslyší odněkud jeho zaržání.

Tohle, stejně jako řadu jiných rad k zacházení s koňmi, je možno najít v příručce, která je k dostání v jezdecké prodejně v Cesareji.

Aniž bych se v problematice vyznal, tak jsem schválně nainstaloval prvního telnet klienta, do Prahů se dostanu, ale když zadám své jméno, tak mi to "nějak" samo vyplní heslo (prázdné) a dostanu error. Zkusím ještě jiného klienta, možná i nějaké MUDové.
Koně
Zdravím koupil jsem si kone v pelusii ale musel sem se odlogovat a po nalogovani tam kun neni kde ho muzu najit ??? dik
Zkus ji vysypat. (Problém je v tom, že příkazy musí být vždy vázány na určitý objekt, a kvůli některým kolizím například není tu a tam možno použít některé běžné sloveso.)
Akorát jsem na to taky přišel(nemůžeš přece projít zavřenými dveřmi)ale ted prozměnu nemůžu vyndat tu směs z hmoždíře...
Jsou-li otevřené dveře kupříkladu na sever, zpravidla je v popisu místnosti vidět v seznamu "Dále:" mj. "sever", a pouhým "s" nebo "sever" se tam člověk přemístí.
Neni nejaky figl na to jak projit dvermi co jsi prave otevrel me totiz nejde projit at delam co delam

"projdi dvermi, <strana> "řika buď chceš projít zamčenými dvermi nebo Prosím?
Asi tak.
Mockrat dik takze hmozdir je za zamcenyma dverma a prikaz je odemkni dvere?
Aha, něco se zase rozbilo v Okounu, protože hledání "hmoždíř" a "hmozdir" dává zcela jiné výsledky. Třeba tady se člověk dočte, že hmoždíř je za nějakým oknem, atd.

Ten starý rezavý klíč už jsi našel?

Jediny co tu je je dotaz kde ten hmozdir je a problemy s vodou a hmozdirem(kuchynka)
Ohledně hmoždíře si nejprve prohledej tento klub na výskyt slova "hmoždíř", možná to bude stačit.
kdyz uz sme u odlozenych veci neni nejaka napoveda k hmozdiri ja sem prolez snad cely dum a porad ho namuzu najit

vim ze bych si o pomoc rikad nemel ale ja sem z toho uz trochu sileny
(Teď vidím, že tam dvakrát používám slovo "úkol", ale pokaždé v jiném významu. To první jsou úkoly NPC Lída, to druhé je první hráčský úkol, jehož splněním hráč přestane být nováčkem a otevře si cestu do dalších světů.)
Lída má v zásadě dva úkoly: sbírat po Domě odložené věci (jinak by tam byl brzy děsivý binec odložených lístků, hmoždířů, klíčů, kousků jmelí, huspenin atd.) a rozhazovat vybrané nápovědy k prvnímu úkolu.
Co umí Lída mě neodpovídá na otázky a jenom si prohlíží věci říká něco o strace