Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


(Teď vidím, že tam dvakrát používám slovo "úkol", ale pokaždé v jiném významu. To první jsou úkoly NPC Lída, to druhé je první hráčský úkol, jehož splněním hráč přestane být nováčkem a otevře si cestu do dalších světů.)
Lída má v zásadě dva úkoly: sbírat po Domě odložené věci (jinak by tam byl brzy děsivý binec odložených lístků, hmoždířů, klíčů, kousků jmelí, huspenin atd.) a rozhazovat vybrané nápovědy k prvnímu úkolu.
Co umí Lída mě neodpovídá na otázky a jenom si prohlíží věci říká něco o strace
Doporučuji vstoupit do Bratrstva změny, to je zamýšleno právě jako takový přípravný kurs pro hráče.
Svatý trpaslík Michael je hlavní anděl. Je skoro pořád onlajn, i když jako člověk onlajn není (andělům nenarůstá hlad a žízeň).

Trpaslík je tehdy, když je ve Středozemi. Jinak je prostě svatý Michael.

a kdyz se chce nekdo pridat mate neco jako "nastupni kurz"nebo se to da nekde doucit(programovani)
takze "svaty trpaslik Michael" co je porad online je andel nebo podivny mpc?
Celkem je jich jedenáct, ale krom těch pěti zmíněných jsou ostatní neaktivní.
kolik je momentalne andelu?
V současnosti jsou z andělů ponejvíce aktivní Michael a Rastiel, občas pár písmenek přidají Kareves, Milarepa a Slenderman, zbytek jsou víceméně neaktivní pozůstatky jednoho kroužku programování (ale je možné, že někdo z nich se zase zapojí).
Standardně se předpokládá, že na přijetí mezi anděly by měl člověk získat 100% zkušenost ve hře (což nemá znamenat projít úplně všechno, nýbrž dosáhnou jakési laťky ostříleného hráče), ovšem v současné hře to asi ještě nepůjde (myslím, že nyní to nejzkušenější dotáhnou tak na 50 %).

Všichni současní andělé se anděly stali nestandardně, prostě seznámením s kolektivem andělů a následně zapojením do budování hry.

to bude nejspis klientem normale pisu s diakritikou a mobil nema zadny problem.
Jak je to s andeli musis nejdriv projit celou hru nebo se da pridat i driv?
Nepodporuje to ani windowsové kódování?

Jinak ale, pokud tam máš jakoukoliv češtinu, pak určitě jde udělat kódování (a nebude ani velký problém přidat toto další kódování mezi ta nyní nabízená, pokud mi pošleš nějakou tabulku písmen).

kdyzbudou nejake dotazy ohledne hrani z mobilu tak je klidne zkusim vyresit ja hraju z mobilu a po par upravach a jine klavesnici se hraje celkem dobre jenom mi to nepodporuje utf-8 ani iso-8859-2 takze hraju bez diakritiky na ascii
Určitě jsou někteří, kteří přes mobil hrají, ale musel bych si vzpomenout, kdo, a cíleně se vyptávat, co mají za klienty.

Každopádně v některých případech to bude nepříjemné kvůli tomu, že člověk nemá osmdesát znaků na řádku (třeba ty různé ASCII mapy jsou pak dost nečitelné). Ale předpokládám, že opravdu chytrý telefon bude umět využít displej na šířku, takže tento problém odpadne.

hrani pres mobil
staci si stahnou telnet klienta z google play do "host" zadat "prahy.mmh.cz" a do "port" "3333" je to sice trochu dost horsi nez z pocitace ale pokud ti to nevadi tak se to da ja osobne nemam pocitac na kterym bych mohl vice hrat takze pouzivam mobil
Ahoj, osobně ne, ale vím, že asi před rokem v Prazích jeden takový byl, co se nejdříve připojil z práce telnetem a pak z domova přes telefon.

Měl trochu problém s tím, že si stáhl nějakou anglickojazyčnou MUD klientí aplikaci a nemohl pak psát středníky, protože ten program je bral jako oddělovač jednotlivých příkazů. Tedy, když zadal "rci s; v; j" tak místo toho, aby jeho postava řekla "s; v; j", řekla jen "s" a pokusila se odejít směrem na východ a pak na jih. Aplikace byla dost chytrá na to, aby takovéto věci uměla, ne ale na to, aby se to dalo přenastavit na jiný znak. Myslím, že výsledkem bylo, že se tenhle hráč připojoval přes telnet v práci, když, ehm, potřeboval někde použít středníky...

P.S.: Pokud chceš v Prazích zadat vícero úkonů najednou, použij příkaz "konej" a pak sadu příkazů oddělenou čárkami. Více viz "pomoc konej".
Ahoj, zkoušel jste se někdo do Prahů připojit přes chytrý telefon? Koukal jsem, že pro android existují telnety a na wiki se u Prahů uvádí, že je možné se připojit i webovým prohlížečem?
Cech kouzelníků ne, ale Bratrstvo změny jistá "kouzla" provádět může. Jejich hlavní pobočka je ale ve Středozemi, tedy z Jeruzalému asi tak jako nahoru a pak dál na jihovýchod. Kol a kolem, i členové cechu kovářů dokáží kouzlit, jen s kovem, vodou a ohněm. Jakékoli dostatečně rozvinuté řemeslo je pro nečleny daného cechu nerozlišitelné od magie.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Inu, mezi prahy by to musel být anděl.