Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Sarnegarth i don't share your greed, the only  card i need is the ace of spades
ad citron: matlo me, ze rika "nic takoveho tu neni". ale vidim to spis na neschopnost formulovat spravne ty prikazy. "co mam delat?" mi taky trvalo docela dlouho...

jinak zasadni mi prijde to echo. neni videt co pisu, kdyz jsem prihlasen (standardni telnet klient na winxp), kdyz jsem host, tak je to ok.

Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Stromovous: Hm, musíš najít nějakého telnetového klienta. Ocs bude asi nejlepším rádcem.
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
poraďte, čím a jak se mohu připojit z maca...
Polecat ... a teď pokračujeme  > Bez Skrupulí <
trial zMUD zde
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Ghort: Mapu Prahy nepotřebuješ. Jakmile splníš první úkol a tím budeš moci opustit dům, otevře se Ti průchod do úplně jiných světů, než je Praha.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Sarnegarth: Půlka citrónu z lednice vzít nejde (to bys měl jako hlášku dostat, ne? mohu tam případně dát nějakou lepší hlášku, aby to bylo jasnější). Ale s Josefem se trochu pokecat dá. Pokud máš ovšem návrhy, na co by měl ještě Josef reagovat, a jak, pak sem s nimi.
Sarnegarth i don't share your greed, the only  card i need is the ace of spades
hm, pekne sem si s ghortem pokecal, ale zasadni mi prijde, ze ten telnet nema echo, kdyz jsem prihlasenej. jako host funguje... jinak jsem asi spatnej textovkar, ale nepovedlo se mi zaprist rozhovor s Josefem a nevzal jsem pulku citronu z lednice ;o)
ghort Zatracená ještěřice  !
hihi, prima, jen se tak neucit sebrat susenky ze stolu... Mno, mejte se a smejte se (btw, budu si muset sehnat nejakou prima mapu Prahy ;-)
ghort Zatracená ještěřice  !
Dobry, ted jsem jen nakouknul a zase jedu zpatky domu do pelechu vylezet anginu. Az se v pondeli vratim v plne sile do prace, poradne to prolezu! ;-)
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Aha. Tak tahle fíčura tuším stejně ještě pořádně nefunguje (nedořešené problémy s českými koncovkami atd.).
Yirkha — Dreams are true while they last,  can you say more of life?
Jména hráčů (nikoli jiných bytostí) se dají na vstupu zkracovat. Místo plného
jména se napíše jen začátek a koncovka, střed se nahradí znakem # (mřížka).
I když už jsem zjistil, že na # funguje taky RAlt+X, to bude tím, že češtinu normálně nepoužívám. V tom případě je to dobrý, i $ jde přes RAlt+;, stejně to asi budu většinou vypisovat celé.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Počkej, myslels místo $, ne?
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Jo, ten paragraf by snad šel. Otazník a vykřičník už mají jiné významy. Napíšu do tudůlistu. (Vidíš, na takovou věc potřebuji windowsáky, pro mne je # v Linuxu naprosto bez problémů.)
Yirkha — Dreams are true while they last,  can you say more of life?
Návrh
Něšlo by pro "zkracování jmen" používat (i) jiný znak než '#'? S českou klávesnicí to není moc pohodlné, co třeba '?','!' nebo '§'?
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
(Navíc doufám, že zmíněný Mudrc se brzy dostaví na Okouna, aby byla komunikace snazší.)
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Ocs: U té "pomoci s prohlížením" by to znamenalo ke každému textu nápovědy definovat vlastní gramatický objekt (jméno, rod, vzor), což je sice možné, ale nechal bych to na dobu, kdy jinak opravdu nebude do čeho píchnout.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Takže, než to Mudrc hodí na server, zde aktualizovaný seznam toho, co funguje (krom nápovědy k jednotlivým příkazům): cíl, pravidla, příkazy, syntaxe, stav, život, duch, smrt, schopnosti, zkušenosti, vzhled, vstup, nastavení, pohyb, boj, kouzla, andělé, cechy, démoni, úklid, city, peníze, zpravodaj

"Duše" jsou správně "city", "zkratky" jsou správně "vstup" (to je zmatek vzniklý mísením verzí), ostatní vynechané texty prostě nejsou a asi ani nebudou (není třeba).

ocs sine ira et studio  OCSite
Šnek
je to bráno jako prosté označení "nápověda zkratka"

Pak by, hádám, byl lepší otazník (nebo tak něco) než slovo "pomoc". Ale to je jen a jenom můj subjektivní dojem.

ocs sine ira et studio  OCSite
"Pomoc s prohlížením" či "s prohlédnutím", samozřejmě :) Ale to nevím, zda Tvá gramatika skousne :)

Ale možná jo, jestli zvládáš ty příkazy jako píšeš, to vypadá docela hezky. Já se na to časem juknu s chutí podrobněji, akorát že teď mám (hm, jako obvykle :( ) poněkud hodně chvat, takže Ti spíš vyzkouším případné technické věci co chodí nebo nechodí na Macu...

Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Yirkha: Aha, jsou to dva různé problémy. Jeden je s duší, kterážto se dělá úplně jiným způsobem (z objektu duše), a jiný s tím, že opravdu některé texty neexistují (čehož jsem si nebyl vědom). Inu což, zredukujeme zatím "pomoc prahy".