Yirkha: Jo, díky, to je chyba. Tuším, že tam místo "zkratky" má stát "vstup".
Teda mudy jsem neznal, ale podle toho, co jsem zatim zjistil, to musi byt strasne komplexni a rozsahle, takze docela obdivuji lidi, kteri to vymysli. Precetl jsem napovedu a jdu se vrhnout dal, docela me to laka. (Nevim jestli je to chyba nebo to jeste neni dodelane, ale nabizelo mi to, ze napovedu muzu vyvolat mj. slovy "duše, předměty, zkratky, smysly, konání, komunikace, obchod, chyby ", ale pri zadani napr. "pomoc zkratky" pry zadna napoveda nejestvuje.)
Děkuji i japkářům, kteří to prozkoušejí, a případně zjistí možné řešení.
Jen pro úplnost: Unicode mi v Macu/terminálu funguje pro čtení 100% OK , ale nemohu s diakritikou psát -- to bude, hádám, spíš chyba mého standardního telnetového klienta, než serveru. Nemám teď pokdy se v tom hrabat podrobněji, snad časem...
Pro vysvětlení: Jsem linuxář, windows nemám, takže to nemohu zkoušet přímo.
Notorius: Aha, díky. Bádal jsem nad tím, co za kódování to je, a ono je to zřejmě to staré (ne-ISO) Latin2, ne? Každopádně, Win-1250 by jít mělo, to jsme testovali.
Pokud někdo použije konzolový telnet ve Windows, tak mu čeština nepůjde, pokud si pro konzolu nenastaví kódování windows-1250 (protože defaultně jede v Latin2). V programu Hyperterminál je zase potřeba místo fontu Terminal nastavit nějaký středoevropský.
Vícero vás hlásilo, že jim nejde čeština. Prověřil jsem kódování Iso a Unicode, fungují (Win kódování nemám na čem prověřit). (1) Pokud to zlobí - jste si jisti, že váš klient nebo systém opravdu nějak nepřekódovává? (2) Je tu někdo, komu nechodí čeština, a kdo NEmá WinXP?
Obecně: Pokud vám někomu nejde čeština, hlašte mi to, protože to by neměl být tak velký problém k dořešení, pokud je chyba na straně Prahů. (Je také možné, že váš telnetový klient jede jen na sedm bitů a češtinu neumožňuje.)
Pokud mi někdo pošlete převodní tabulku mezi MacČeštinou a ISO-2, budete mít Maca coby dup.
Polecat: Teď seriozněji, jedeš z Maca?
nejde mi ani jedna čeština, znamená to, že jsem odsouzen k ascii?
Kdesi v tomto domě se nachází první Práh. Jakmile jej objevíš a překročíš,
vstoupíš do světa mnohem rozlehlejšího a barvitějšího, v němž budeš prožívat
mnohá dobrodružství, nalézat přátelství, poznávat a učit se, usilovat
a možná i bojovat. Je to svět sdostatek velký na to, aby bylo nad
tvé síly poznat jej celý. Jinak book.
V tuto chvili potřebujeme především, aby co nejvíce hráčů vyzkoušelo nováčkovskou oblast, tedy onen v záhlaví zmíněný pražský dům, a pokusilo se vyřešit první úkol, kterým se člověku otevře přístup do dalších oblastí. Musíme zjistit, zda je úkol dobře řešitelný a co by na něm případně bylo nutno změnit.
Možná ještě výslovně upozorním, že mud Prahy je ve výstavbě a není ještě technicky dořešen dálkový administrační přístup. Proto, když narazíte na chybu či překlep nebo budete chtít odeslat svůj nápad k vylepšení, pak to prosím pošlete mejlem mně, nebo to postněte sem do tohoto klubu.
Maftík: Vidím, že i oni vyvynuli to, co jsme si mysleli, že zatím nikdo nevyvinul: kompletně české jádro s podporou češtiny. Tedy, pokud to jejich funguje. :-)
zkusím sem odkázat svého bratrance, ten se podílel na vývoji a provozu
tohoto MUDu, takže by ho to mohlo zajímat (aspoň na podívání :)
Takže vás všechny vítám. Někteří z vás už do našich světů nakoukli, jiní ještě ne. Těm druhým bych doporučoval tak nejprve učinit, a pak nám zde povyprávět o svých dojmech.