Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Notorius: Aha, díky. Bádal jsem nad tím, co za kódování to je, a ono je to zřejmě to staré (ne-ISO) Latin2, ne? Každopádně, Win-1250 by jít mělo, to jsme testovali.
notorius nebuď mrzutý,  buď šťastný!
Pokud někdo použije konzolový telnet ve Windows, tak mu čeština nepůjde, pokud si pro konzolu nenastaví kódování windows-1250 (protože defaultně jede v Latin2). V programu Hyperterminál je zase potřeba místo fontu Terminal nastavit nějaký středoevropský.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Vícero vás hlásilo, že jim nejde čeština. Prověřil jsem kódování Iso a Unicode, fungují (Win kódování nemám na čem prověřit). (1) Pokud to zlobí - jste si jisti, že váš klient nebo systém opravdu nějak nepřekódovává? (2) Je tu někdo, komu nechodí čeština, a kdo NEmá WinXP?
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Obecně: Pokud vám někomu nejde čeština, hlašte mi to, protože to by neměl být tak velký problém k dořešení, pokud je chyba na straně Prahů. (Je také možné, že váš telnetový klient jede jen na sedm bitů a češtinu neumožňuje.)
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Pokud mi někdo pošlete převodní tabulku mezi MacČeštinou a ISO-2, budete mít Maca coby dup.
captainn to houká kápo  sýček
Polecat: Teď seriozněji, jedeš z Maca?
captainn to houká kápo  sýček
Něco proti ascii?
Polecat ... a teď pokračujeme  > Bez Skrupulí <
nejde mi ani jedna čeština, znamená to, že jsem odsouzen k ascii?
Polecat ... a teď pokračujeme  > Bez Skrupulí <
Kdesi v tomto domě se nachází první Práh. Jakmile jej objevíš a překročíš, vstoupíš do světa mnohem rozlehlejšího a barvitějšího, v němž budeš prožívat mnohá dobrodružství, nalézat přátelství, poznávat a učit se, usilovat a možná i bojovat. Je to svět sdostatek velký na to, aby bylo nad tvé síly poznat jej celý.

Jinak book.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
V tuto chvili potřebujeme především, aby co nejvíce hráčů vyzkoušelo nováčkovskou oblast, tedy onen v záhlaví zmíněný pražský dům, a pokusilo se vyřešit první úkol, kterým se člověku otevře přístup do dalších oblastí. Musíme zjistit, zda je úkol dobře řešitelný a co by na něm případně bylo nutno změnit.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Možná ještě výslovně upozorním, že mud Prahy je ve výstavbě a není ještě technicky dořešen dálkový administrační přístup. Proto, když narazíte na chybu či překlep nebo budete chtít odeslat svůj nápad k vylepšení, pak to prosím pošlete mejlem mně, nebo to postněte sem do tohoto klubu.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Maftík: Vidím, že i oni vyvynuli to, co jsme si mysleli, že zatím nikdo nevyvinul: kompletně české jádro s podporou češtiny. Tedy, pokud to jejich funguje. :-)
zkusím sem odkázat svého bratrance, ten se podílel na vývoji a provozu tohoto MUDu, takže by ho to mohlo zajímat (aspoň na podívání :)
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Takže vás všechny vítám. Někteří z vás už do našich světů nakoukli, jiní ještě ne. Těm druhým bych doporučoval tak nejprve učinit, a pak nám zde povyprávět o svých dojmech.