Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Aha, vlastně, proč ne? OPU sice znám, ale tak nějak mě nenapadlo ho zatěžovat věcmi, které s Okounem souvisí jen nepřímo.
(Jen sem odkládám, že jsme to už vyřešili onlajn: člověk musí konat dobré skutky, aby se do něho démoni nevešli, ale protože to při posedlosti nejde tak dobře, tak se jako nejlepší metoda pro začátečníka ukazuje použití konec zpět a pak modlení v kapli v domě. A samozřejmě, když je u toho člověk navíc mrtvý, tak by se měl nejprve vtělit.)
ocs sine ira et studio  OCSite
Asi už je to dávno passé, předlouho jsem sem nenahlédl; ale kdyby ne — OPU?
Prokletí
Momentálně jsem mrtvý a taky posedlý démonem který ovládá moje pohyby. Nevíte někdo jak se toho zbavit?
V zásadě jsou tři možnosti:

(1) Vyhýbat se Báruchovi.
(2) Bárucha zabít nebo nechat někým zabít, protože tím se vynuluje bojová paměť, takže nově vygenerovaný Báruch už nebude považovat Pišišvora za nepřítele. (Ale pozor, Báruch je navzdory svému šílenství svatý muž, takže jeho zabitím ztratí vrah hromadu duchovních bodů a snadno se stane kořistí démonů.)
(3) Zabít Pišišvora, tím by se to mělo vynulovat také. (Na to máme třeba jeden takový salát v Domě...)

Anebo ještě čtvrtá, taková trochu nesportovní možnost, že tam někdo z andělů nebo pokročilých měničů skočí a Bárucha resetuje.
Jak se omluvit Báruchovi?
Asi před třemi týdny lidského času jsem zaútočila na Bárucha, jelikož mi nechtěl vrátit prsten (a stále mi jej nevrací, nevím, jestli je tím pádem předpoklad, že jej mám dát jemu, špatný či správný), od té doby na mě i přes veškeré omlouvání se, objímání a uplácení (například opět prstenem), kdykoliv ho potkám, stále útočí. Co s tím? Pomoc pomoc.
RadolaGajda  
Ty mapky by nebyly prosím?
(Pardon, pořád ještě jsem nestihl to nikam nahrát...)
Nejjistejsi je ke nahrat na vice mist. Existuje docela dost stranek, ktere hostuji specialne pdf, ale uplne by stacilo neco jako Google Drive/Docs, Dropbox, Github, ...
Adoprdo mi právě dodal sérii map v PDF, kterou vyrobil v poslední době (Jeruzalém, Jaffa, Cesarea, Skythopolis, Gaza, Morie). Máte nápad, kam by bylo nejlepší je odložit, aby se neztratily?
Teď jsem si uvědomil, že bych vlastně i tady měl připomenout, že tento víkend máte jedinečnou možnost prohlédnout si reálný Dům.

V sobotu i v neděli od 10 do 18 nabízíme komentované prohlídky, možnost projít a prohlédnout si značnou část Modrého domu na vlastní pěst, a pro starší děti a hravé dospělé tu budeme mít i hledací hru po zajímavých zákoutích domu.

(Samozřejmě se také dá říci, že Ašpael to zařídí, ale ten je pro hráče přece jen trochu opruz.)
Hm, vidím, že s těmi několika novými měničskými mistry vyvstává nutnost, abych naprogramoval nějakého účinného uklízeče pro Středozemi.

Bridge je jen websockify, takže tam žádný vlastní kód nemám. Běží to na malé virtuálce a vypadá to, že na pár telnetových připojení to stačí.

Co se zvířat týče, tak je to určitě dílo nějakého Měniče. Jen jsem byl množstvím zvěře trochu zaskočen.

Vandrovec  
Dik. Podle me je to komentovane docela dobre, rozhodne lepe, nez kod u nas v praci. Ale koukam, ze je to React, takze asi moc neprispeju. Ale nevidim tam ten bridge/proxy mezi websocketem u tebe na serveru a telnetem s Prahy. Ten mas udelany jak?

Ohledne tech zvirat na Calenhadu, tipuju ze to ma na svedomi nejaky Menic, prirozene se tam nevyskytly, myslim, ze se jich ani vetsina ve Stredozemi nevyskytuje.
Asi nejméně očekávaná společnost na vrcholku věže.

Vylézáš nahoru po žebříku. Stojíš na nízké věži, kde máš jen pár metrů od vrcholu Calenhadu skvělý rozhled po krajině. Za jeho vrcholem se na západoseverozápadě tyčí Halifirien, opačným směrem pak za táhlým údolím ční Min-rimmon. Na severu se rozpínají pláně Anórienu, jižní obzor zabírají Bílé hory. Z okrouhlé plošiny vede žebřík dolů do útrob věže. Je hodina duchů. Dále: dolů. Levhart. Kozorožec. Stepní pelyněk. Vlk. Vlk. Vlk. Vlk. Vlk. Myš. Divoký osel. Lev. Kozorožec. Voňatka. Kozorožec. Divoký osel. Divoký osel. Divoký osel.

V domě se zeptej Josefa, ten by mohl vědět.

Jojo, kód mám na GitLabu: https://gitlab.com/janjaromirhorak/prahy-client

Kód jde určitě na hodně místech vylepšit (zkusím v dohledné době lépe okomentovat kritická místa), takže za případná vylepšení budu rád. Jen se bude hodně lišit, jak rychle je budu schopen mergovat a pouštět na produkci, tak v téhle oblasti prosím o strpení.

V současnosti k tomu přistupuju jako k odpočinku mezi školou a prací, takže nudnějšími věcmi jako readme jsem se zatím neobtěžoval, ale mám to v plánu.

Dotaz - moje postava zmira zizni. Kde v prvnim dome sezenu neco k jidlu a k piti, prosim?