Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Ach ano. Zapomenuto nedopatřením. Nicméně Kartézská rovina je součástí domény Matematika, která snad bude už zanedlouho zpřístupněna všem hráčům, tedy poznal jsi něco z připravovaných světů.
Super. Ale nezminils nic o jinych novinkach. Zrovna vcera jsem v Prazich videl v Dome blocek vstupenek, ktery cloveka transportoval na nekonecnou plan. Mam podezreni, ze to bylo opet neco s opickama, ale zda se, ze to byla opet akce jen pro opravdove studenty Lycea :-(.
Rozličné novinky
V Prazích jsme provedli velkou aktualizaci, po níž například bude možno, aby se vzhled krajin proměňoval podle ročních období. Tyhle proměny ovšem nepřijdou hned a samy od sebe, nýbrž budou záviset na tom, jak pilně je do oblastí své odpovědnosti budou zabudovávat různí andělé (zatím je můžete vidět jen na zahradě Lycea).

Nicméně, proč to sem hlavně píšu: Několik desítek docela zásadních programových modulů se nyní rozběhlo v nové verzi, kterou jsme sice před spuštěním testovali, ale která přesto může někde mít nějaké netušené vedlejší efekty. Proto prosím, kdykoli narazíte na nějakou podivnost v popisu místností a předmětů, tedy že třeba bude někde pod širým nebem chybět popis počasí, nebo bude v popisu napsáno dvakrát, jaká je denní doba, apod., tak to hned hlaste. Mohou to být také lokální chyby, napáchané jednotlivými anděly, ale mohou to být také chyby vzniklé touhle velkou aktualizací.

PS.: Ona již před delší dobou hlášená chyba, že při halucinacích po požití mandragory se nesprávně zobrazují sněhové popisy (vyskytovalo se to hlavně na anórienských pláních), by naopak nyní měla být opravena.
Musí se napsat "q" na samostatnou řádku a odentrovat.
rozepsaný dopis
Q jsem zkoušela, ale jen jsem ho napsala do dopisu. Nakonec zabralo zavřít okno s Prahy a znovu se přihlásit.
(To "q" je z anglického "quit", tedy je to jedna z těch tradičních fíčur, které jsme do češtiny nepřeváděli. Podobně "i" pro výpis "inventáře", byť se česky "inventář" v tomto významu jinak neříká -- je to anglické "inventory".)
Otazník je Tvůj přítel v takových situacích (vypíše nápovědu).

A z nápovědy se dozvíš, že k ukončení psaní/čtení funguje takřka univerzálně příkaz q (tedy napíšeš q a dáš Enter).

rozepsaný dopis
Začala jsem v Domě v podkroví psát dopis a nejde mi toho nechat, ani se odhlásit ze hry. Nevíte, co mám dělat?
Pak ještě existují různé přechodné neviditelnosti pomocí různých kouzel apod. Ale ty vyprchají zpravidla po několika minutách.
Neviditelnost pravděpodobně znamená, že jsi umřel. Aby zase obživl, jdi do kaple a "vtěl se".
Neviditelnost
Při odpojení jsem dal «konec město» a při opětovném přihlášení jsem se objevil domě u Jozefa. Největší problém je však, že nemůžu nic dělat, protože jsem neviditelný, nevíte jak se toho zbavit? Nemůžu vůbec nic dělat.
Tak pro pořádek doplňuji, že od dnešního rána už to zase běží, a že problém nebyl v místní síti, ale ve výpadcích u T-Mobile.
Abych snížil množství dotazů:

Výpadek, který se objevil včera v ranních hodinách, se řeší. Já nejsem schopen řešení nijak urychlit, čekám na odpověď od někoho z BI (psal jsem jim až večer, přes den jsem se k tomu nedostal, takže si to možná přečtou až ráno), nejspíš se jedná o nějakou změnu konfigurace jejich místní sítě.
Totéž platí pro tasené zbraně. Zkrátka všechno, co je nějak polohováno vůči tělu, se ve chvíli, kdy tělo zmizí (hráč se odhlásí a jeho věci se složí do pomyslné přihrádky v neviditelných oblastech hry), uvede do klidového stavu, tedy oblečení se svleče a zbraně se skloní.

Má. Po odhlášení se oblečení sundá. Pokud chceš, aby se ti zase automaticky obléklo, tak použij alias "login".

zkratka login oblékni všechno

Viz také "pomoc zkratka".

Po letech jsem opět objevil Prahy a rozhlížím se co je nového. Nevím zda je to chyba, ale když si v Domě seberu nějaké oblečení a obleču ho, po odhlášení a znovupřihlášení ho oblečené nemám. Má to tak být?
Aha. Díky, podívám se, jestli tam není nějaká díra, která by to umožnila.
Upřímně, já si už ani nepamatuju, že jsem ho tam potkal. Ale předpokládám, že jsem zkoušel jít kus na západ od Heráklových sloupů a loskuták prostě přiletěl i tam.
Předsevzal jsem si dořešení toho loskutáka létajícího i v éteru... a nedaří se mi zjistit, jak se v éteru mohl ocitnout.

Předpokládám správně, že po tom půlroce si už asi nepamatuješ, jak přesně k tomu došlo?

Dodatečná informace k tomu asi dvacetihodinovému výpadku, který se dnes před polednem podařilo úspěšně ukončit: Bylo to způsobeno stěhováním serveru a následnou konfigurací vnitřní sítě, jejíž je virtuální server s Prahy součástí (a při níž se nejdřív na Prahy zapomnělo).

Na vyrovnání všeho vašeho mrmlání přidávám veliký dík lidem z BeeInside, kteří nám Prahy jakožto neziskovou vzdělávací aktivitu zdarma hostují a kteří při podobných příležitostech věnují svůj čas řešení podobných provozních problémů.