Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


rozepsaný dopis
Začala jsem v Domě v podkroví psát dopis a nejde mi toho nechat, ani se odhlásit ze hry. Nevíte, co mám dělat?
Pak ještě existují různé přechodné neviditelnosti pomocí různých kouzel apod. Ale ty vyprchají zpravidla po několika minutách.
Neviditelnost pravděpodobně znamená, že jsi umřel. Aby zase obživl, jdi do kaple a "vtěl se".
Neviditelnost
Při odpojení jsem dal «konec město» a při opětovném přihlášení jsem se objevil domě u Jozefa. Největší problém je však, že nemůžu nic dělat, protože jsem neviditelný, nevíte jak se toho zbavit? Nemůžu vůbec nic dělat.
Tak pro pořádek doplňuji, že od dnešního rána už to zase běží, a že problém nebyl v místní síti, ale ve výpadcích u T-Mobile.
Abych snížil množství dotazů:

Výpadek, který se objevil včera v ranních hodinách, se řeší. Já nejsem schopen řešení nijak urychlit, čekám na odpověď od někoho z BI (psal jsem jim až večer, přes den jsem se k tomu nedostal, takže si to možná přečtou až ráno), nejspíš se jedná o nějakou změnu konfigurace jejich místní sítě.
Totéž platí pro tasené zbraně. Zkrátka všechno, co je nějak polohováno vůči tělu, se ve chvíli, kdy tělo zmizí (hráč se odhlásí a jeho věci se složí do pomyslné přihrádky v neviditelných oblastech hry), uvede do klidového stavu, tedy oblečení se svleče a zbraně se skloní.

Má. Po odhlášení se oblečení sundá. Pokud chceš, aby se ti zase automaticky obléklo, tak použij alias "login".

zkratka login oblékni všechno

Viz také "pomoc zkratka".

Po letech jsem opět objevil Prahy a rozhlížím se co je nového. Nevím zda je to chyba, ale když si v Domě seberu nějaké oblečení a obleču ho, po odhlášení a znovupřihlášení ho oblečené nemám. Má to tak být?
Aha. Díky, podívám se, jestli tam není nějaká díra, která by to umožnila.
Upřímně, já si už ani nepamatuju, že jsem ho tam potkal. Ale předpokládám, že jsem zkoušel jít kus na západ od Heráklových sloupů a loskuták prostě přiletěl i tam.
Předsevzal jsem si dořešení toho loskutáka létajícího i v éteru... a nedaří se mi zjistit, jak se v éteru mohl ocitnout.

Předpokládám správně, že po tom půlroce si už asi nepamatuješ, jak přesně k tomu došlo?

Dodatečná informace k tomu asi dvacetihodinovému výpadku, který se dnes před polednem podařilo úspěšně ukončit: Bylo to způsobeno stěhováním serveru a následnou konfigurací vnitřní sítě, jejíž je virtuální server s Prahy součástí (a při níž se nejdřív na Prahy zapomnělo).

Na vyrovnání všeho vašeho mrmlání přidávám veliký dík lidem z BeeInside, kteří nám Prahy jakožto neziskovou vzdělávací aktivitu zdarma hostují a kteří při podobných příležitostech věnují svůj čas řešení podobných provozních problémů.

Aha, díky za informaci. Myslím, že právě absence českých znaků byla důvodem, proč jsem mu svého času nevěnoval další pozornost.
Takhe ja mám na PC mudlet a ten funguje skvěle..

Tohle se píše na wikiverzitě:
"S využitím obdržených přístupových údajů se pomocí dvoupanelového správce souborů (např. FileZilla, WinSCP nebo Midnight Commander) připojte k hernímu serveru a v protějším panelu si otevřete svůj pracovní adresář na lokálním počítači. V tomto pracovním adresáři můžete zpracovávat soubory svým oblíbeným programátorským editorem (např. PSPad, Emacs nebo Kate) a pomocí správce souborů je přesouvat na server Prahů, kde se teprve mohou projevit ve hře."

a já nevím co jsi z toho ješte mám ztáhnout... respektive jen pár programů je vhodných i pro macOS a proto se raději ptám, jest-li neznáte někdo neco oveřenýcho.
Mudlet od letoška podporuje české znaky a je i pro macOS. Osobně mi příjde mnohem lepší i uživatelsky přívětivější než KildClient a dporučil bych ho i ostatním. V současnosti bych jako jediný nedostatek viděl rozhozené zvýrazňování neanglických znaků, to mi ale přijde spíš jako drobnost.
(A to ideálně mudovký klient, který si nebude muset sám kompilovat. KildClient by na MacOSu měl v pohodě běžet, ale asi se jinak než jako zdroják pro Mac nesežene.)
Protože AndK znám a ptal se mě, tak vím, že hledá něco jiného. Ten "pracovní adresář" má být "mudový klient".
pracovní adresář pro macOS
Dobrý večer,
neznáte někdo prosím nějaký zdarma pracovní adresář a správcu souborů pro macOS?
Děkuju. :)
Tak jsem už v Cúnifu vyzkoušel všechna piva a dokonce i zjistil, co s člověkem udělají a musím říct, že jsou fakt super. Nebudu to tady lidem vyzrazovat, ale určitě bych všem doporučil, aby co nejdřív zašli do Cúnifu a určitě se zastavili v pivovaru.