Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Vandrovec  

Tak jsem v posledních dnech zase pohyboval mezi Prahy a rozhodl jsem se, že se s vámí podělím o své zážitky a objevy.

Začněme tím nejemotivnějším. Vykračuju si takhle Jeruzalémem, když tu najednou na ulici vidím Tuula, Stepova bělouše. Vypadal hladově, ale jinak docela zdravě, takže jsem si řekl, že se projedu na koni a potrénuji zacházení se zvířaty. Vyskočil jsem na Tuula a vzápětí jsem byl shozen a znova. A znova. A pak najednou

Tuul umírá hladem. Tuul pod tebou padá a ty padáš s ním. Tuul zemřel.

Zdá se, že ten hlad jenom nepředstíral. Proto jsem se rozhodl, že ho alespoň uctím náhrobkem od vyhlášeného kameníka Efraima ben Josefa. Určitě by se mu líbil, no posuďte sami.

-------------------- ZDE ODPOČÍVÁ TUUL, STEPŮV VĚRNÝ OŘ. PADL HLADEM, LEŽÍ LADEM. --------------------

Ten epitaf se mi úplně nepovedl, ale nic lepšího mě nenapadlo. Náhrobek můžete vidět a památku věrného koně uctít na místě Tuulova skonu, v úzké uličce poblíž pekařství. Stepovi jsem se už omluvil a nabídl mu monetární kompenzaci, on ale peníze odmítl, řka, že oddaného přítele mu stejně nenahradí. Jaké z toho plyne ponaučení? Osud je vrtkavý a smrt může rozdělit i ta nejlepší přátelství (zvlášť když se o své přátele pořádně nestaráte, že, Stepe).

Mé další zážitky jsou už oproti tomu nicotné, ale stejně. Trénoval jsem vrhání nožů a nevěřili byste jakou to dá práci. Jeden takový nůž váží jako kovadlina, proto jich moc nepoberete, pak když jimi hodíte po vlkovi, tak se do něj zapíchnou a on si stále vesele poskakuje a protože zbraně už jste nepobrali, tak ho nakonec musíte zardousit holýma rukama, abyste z něj ty nože zase vytáhli.

Když jsem si chtěl v natěžit zlato a stříbro, tak jsem zjistil, že západní část Morie, kde se nacházely, se vypařila. Prostě zmizela. Nikde nic. Nada.

Dále jsem objevil důležitost svobodného trhu a škodlivost monopolu. Chci prodat zlatý solitér a když ho na tržišti ocením, tak zjišťuju, že si namastím kapsu, protože má cenu 64 denárů. Ale na trhu ho prodat nemůžu, musím ho prodat zlatníkovi. A co byste řekli? Aurelius, ten zloděj, mi za něj zaplatil jen 50.

Na zahradě lycea se povalují postele. Bez komentáře.

Loskuták létá i v Éteru.

Inspirován starým tipem tady v klubu, jsem se rozhodl, že zkusím kácet stromy. Pokácet strom, na kterém sedím, se mi sice nepovedlo, ale za to jsem pokácel každý strom, na který jsem přišel. Zvlášť v lyceu to bylo zajímavé, protože strom, na který se normálně přeskakuje, tam už nebyl. Bohužel se místnosti restartují, takže tam už nikdo neuvízne, ale bylo to pěkné, dokud to trvalo.

Vandrovec  
Tak jsem se dnes poprvé proletěl na orlovi. A kdyz uz jsem byl ve Středozemi, tak jsem zjistil, že Elendilova mohyla je už zase přístupná.
Ach ano, všude jinde než v ruce se po chvíli (řádově minutách) rozpadnou. Je možno si je na chvilku odložit při přerovnávání věcí, ale právě jen na tu chvilku.

Problém je akorát, že z toho pytle pravděpodobně nedostaneš hlášku o rozpadnutí, a že by pak také neměl vítr rozfoukat slámu, nýbrž tam zůstat nějaké slamněné drtivo.

Inu, popřemýšlím, jak to udělat co nejkonzistentněji. (Klidně přispěte s dalšími nápady.)

Vandrovec  
Jeste k tomu, ze slamene veci zustavaji v inventari, tak jsem asi narazil na bug. Uz nekolik slamenych veci (vcetne te klicky) mi zmizelo z hadroveho pytle. Hned po tom, co je tam dam, tam jsou, ale po chvili se vypari. Teda jestli to neni umysl, ze jsou ty slamene veci tak krehke, ze se v pytli rozpadnou.
Udělej si zkratku pvsvo (= posbírej všechnu slámu v okolí), a občas ji spusť.
Vandrovec  
No, nevim. Ze bych se tak strasne nudil a zaroven se mi chtelo travit hodiny sbiranim slamy v MUDu se nestava tak casto.
Ocs: Ty v Prazích jsou mnohem menší (největší z nich by v reálu měla cca půl kila). Sice by bylo zajímavé nechat hráče sestavovat i slamníky, terčovnice apod., ale zase takový sadista nejsem, abych úkol se slámou protahoval až do takovýchto rozměrů.
ocs sine ira et studio  OCSite
Slaměné věci ... jsou lehoučké

Až/pokud se u nás někdy stavíš, nechám Tě odnést slaměnou terčovnici :)

Vandrovec: Slaměné věci zůstávají ve Tvém inventáři i po odhlášení, ba i po případném pádu systému, a jsou lehoučké, takže si můžeš klícku nějakou dobu nosit s sebou, a příležitostně skládat zase dál.
Vandrovec  
Ta slama sadisticky zneuziva zvedavosti hracu. Dostal jsem se az ke klicce a dal uz odmitam jit. Pokud se nekdo dostanete az na konec, pochlubte se, co to bylo.
Ale aspon jsem behem chozeni po polich nasel misto, odkud se da dostat k trojuhelnikovemu soliteru.
Děkuji
Poslal jsem Ti nové heslo na adresu, kterou jsi měl u své postavy nastavenu. (Heslo si můžeš v nastavení změnit.)
Zapomenuté heslo
Zdravím, asi po roce a půl bych se chtěl zase přihlásit mezi prahy. Bohužel jsem zapomněl heslo, šlo by heslo nějak obnovit, nebo si musím založit novou postavu?
Sláma
Leckdo už si všiml herních upozornění na slámu, která se válí na polích, ovšem krom krátkého testovacího období už kdysi dávno nebyla žádná sláma nikde k nalezení.

Nyní se věci konečně změnily. Přinejmenším v Oikúmené můžete napříště nalézat na polích slámu a určitým způsobem ji zpracovávat.
Tak mi něco odpoledního odpadlo, tudíž jsem to zvládl spravit už teď.
Pozor, pozor!
Po nedávné aktualizaci se projevila nečekaná vezájemná nekonzistence některých starších a novějších modulů, takže se najednou vyrojila spousta nečekaných časoprostorových děr zejména při dívání. V některých případech je nedokončen popis okolí ("Na severu vidíš" a dál nic). Víme o tom, víme i přesně, kde je chyba, ale zvládneme to opravit až večer.
Navíc zrovna Membel obsahuje opravdu hodně různých průchodů a průlezů (případně i průhledů), které nejsou vidět na první pohled.
Jak podotkl Rastien, ne všechno je vidět na první pohled. Ty dvě uličky jsou tak malé, že je člověk při prvním rozhlédnutí po tržišti nevidí.
Ne vše bývá uvedeno v hlavním popisu místnosti, mj. proto, aby nebyl přes půlku obrazovky. Všech takových nezmíněných věcí (mezi něž mohou patřit i východy z místnosti) by ale mělo být možné si všimnout zkoumáním detailů dané místnosti. Zde si např. lze prohlédnout ulice.
Už jsem to našel, čistě náhodně, ale přece. V popisu tržiště totiž nebylo přímo napsáno, že dvě uličky z něj vedou na severovýchod a severozápad...