Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Pokud se dobře pamatuji, brána Membelu nemá automatické otevírání podle denní doby, otevírá se ručně. Jen její výchozí stav může být "zavřeno", takže když tamtudy dlouho nikdo nejde, otevřená brána se sama zase zavře. Prostě Brano.

Dnes/vcera jsem mel na chyby stesti. Mimo jine jedna dost mozna souvisi s tim, co psal Sarnegarth. Vedel jsem o tom, ze v zavazadlech mohou byt oblecene/tasene predmety, ale vzdycky jsem myslel, ze je to jen kosmeticka chyba a ignoroval to. Proto me docela prekvapilo, kdyz se mi po loginu oblekl plast od Korinny, ktery byl v pytli a ze me byla "postava v cernem plasti". Nevim, jestli na tom Snek zrovna nedelal, protoze kdyz jsem to pozdeji chtel znovu vyzkouset nez to nahlasim, tak uz to primo me nemenilo, pro zmenu byla "postava v cernem plasti" z meho pytle. Tak jsem chtel vyzkouset jeste to same s prilbou. Pri vlozeni do pytle se sundala, sla ovsem nasadit (nevim jestli skutecne nebo jen vizualne) i v tom pytli. Zajimave to zaclo byt, kdyz jsem ji takto "nasazenou" vytahnul. "Nasazena" zustala, ale nesla uz ani nasadit ani sundat, zustavala "nasazena" at jsem ji strcil zpet do pytle a nasazoval/sundaval nebo polozil na zem nebo ji mel u sebe. Podle mista, ktere zabirala ale ve skutecnosti nasazena nebyla. (Sla do odpadkoveho kose.)

O dost zabavnejsi byla ale jina chybka. Asi se mi cerstve zmenily schopnosti, protoze jsem ve Stredozemi prestal byt ent a zacal byt trpaslik. V Membelu jsem si vyzvednul svou ochocenou kobylu a protoze brana byla zavrena, chtel jsem, nez se otevre, hledat mince na hradbach. Dostat se na ne pro meho kone nebyl problem. A co se nedozvim? Prahy asi nemaji nas velikostne indisponovane rady.

Chodnicek, na kterem stojis, je siroky asi na dve stopy a vzdaleny asi stopu
od koloveho hrazeni, aby se z neho dalo v pripade potreby dobre strilet na
utocniky. Je zhotoven z pricne polozenych loupanych kulatin, jejichz povrch je
opatren melkymi zaseky, nejspise aby za mokra neklouzaly... Pockat, co je to
tady v te skvire mezi kulatinami? Nevytrousil tady nekdo nejakeho trpaslika
Hledace?
(Ta brana zustala zavrena minimalne do pozdniho dopoledne, pak jsem to vzdal.)

Jinak jak jsem tu pred par dny psal o tom, ze si nevybavuju Entvu, spletl jsem se. Entva je totiz reka a pamatuju si na ni velice dobre.

Sarnegarth: Díky za připomenutí této chyby. Je už dávno v TODO, ale vždycky tam před ni vleze nějaká další věc.
abych se přiznal, tak opravdu netuším :(
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Aha, bylo u něj napsáno „tasený“, ale ve skutečnosti tasený nebyl. Vystoupit/nastoupit, resp. tasit a skonit, pomohlo.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Hm, můj perlík neztrácí svou „tasenost“, ani když ho položím.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Už jsem velmi dlouho nehrál a učím se vlastně spoustu věcí od základů. Tohle je OK?:

Stojíš na jihovýchodní hranici Horního města. Na východě vidíš synagogu.
Hlavní ulice pokračuje na sever Horním městem a na jih do Údolí. Na západ
odbočuje malá ulička.
Je dopoledne. Je teplo.
    Dále: sever, jih a západ.

> i -rdt

Tvou výstroj tvoří tyto předměty:
--= zbraně =--             Sušenka
Kleště                 Okousaný chléb
Tasený perlík             --= peníze =--
--= brnění =--             18 lept
Nasazená rezavá přílba         --= cennosti =--
--= odění =--             Stará olejová lampa
Oblečený vytahaný svetr        Trvalá vstupenka
Oblečená noční košile         --= jiné =--
--= potraviny =--           Svíčka
Moruše                 Loskutáčí pírko            

> schovej perlík

Perlík nemáš vůbec tasen!
Čím je způsobeno, pane Johnyk, že píšete všechno takhle dvojmo?
nejde projit plakatem do domu
Zdravím, vždycky když se snažím projít plakátem z lycea do domu, začne mě jen bolet hlava a mužu se jenom vrátit do calenhadu. Nevíte čím je to spůsobeno ??
Johnyk: Záleží na schopnostech hráče. Čím vyšší duševní síla a bystrost (a možná ještě nějaké další ukazatele, zpaměti nevím), tím je vyšší pravděpodobnost na úspěch. Při neúspěchu holt člověka rozbolí hlava a nějakou dobu musí počkat, než se zotaví.
Aha, ted to zniceho nic jde
nejde projit plakatem do domu
Zdravím, vždycky když se snažím projít plakátem z lycea do domu, začne mě jen bolet hlava a mužu se jenom vrátit do calenhadu. Nevíte čím je to spůsobeno ??
Ano, igelitka přibyla loni, PET lahev letos. (Kdy přibyl pytel od brambor, to už si přesně nevybavím. Zápalky jsou úplná novota.)

Jo, měli bychom se tím možná víc chlubit i v novinkách ve hře, ale tohle všechno jsou takové postupné drobnosti, u kterých si člověk (resp. anděl) říká, že to za nějaké velké zpravodajství ani nestojí.

Ja taky uplne ziram, co vsechno je v Prazich za novinky. A pritom v Novych ve hre je to zatajeno.
Dnes jsem si vsiml listku o slame, ted ctu o te ceste pres Morii, zadnou Entvu si taky nevybavuju.
Dokonce mam podezreni, ze se tajne pracuje i na Dome, protoze az loni jsem objevil igelitku a letos PET lahev. A nechce se mi verit, ze bych si jich drive nevsiml.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Pání, já si budu muset zase zahrát :-O
dekuji nejakou zkratku pres lyceum jsem hledal, ale nevedel jsem jak se dostat do domu bez vstupenky :)
dekuji nejakou zkratku pres lyceum jsem hledal, ale nevedel jsem jak se dostat do domu bez vstupenky :)
kudy kam
Poradil by mi někdo jak se dostat z calenhadu zpet do Jeruzalema, případně jak se dostat do Morie přez kterou to prý snad také jde...
Standardní cesta je na sever do bažin u Entvy, tam najít rákosovou chatrč, tou projít do bažin u Pelusia, a pak docapkat zpátky po římské silnici (nebo využít lodního spojení do Cesareje a capkat až odtamtud).

Přes Morii to jde tak, že člověk najde v Bílých horách orlí hnízdo, počká na orla, ukecá ho, aby ho přenesl do Mlžných hor (nejlépe na Celebdil), tam najde vchod do Durinovy věže, sleze po Nekonečných schodech, pak dost nebezpečnými cestami na jih a na západ projde (nebo se probojuje, je tam dost skřetů a balrog) do střední části Morie, a tam najde průchod do skalního bludiště u Jeruzaléma.

Měnič může projít Maticí do Lycea, odtamtud se přes plakát dostat do Domu, a sakristií pak do Jeruzaléma.

Poněkud poraženecké řešení je prodat všechno, co u sebe člověk má, peníze uložit do banky v Membelu, dát "konec zpět", po znovunalogování se ocitnout v Domě a sakristií projít do Jeruzaléma.
kudy kam
Poradil by mi někdo jak se dostat z calenhadu zpet do Jeruzalema, případně jak se dostat do Morie přez kterou to prý snad také jde...