Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Výše uvedený odkaz na hru by měl fungovat v každém prohlížeči. Komfortnější je však nainstalovat si nějaký mudový klient. Návod k tomu najdete v kurzu Programování pro hračičky na české Wikiverzitě.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Vandrovec  
Je pravda, ze ted s webovym rozhranim na https://prahy.jenda.dev/ se objevil dalsi uzel, kde muze nastat problem. Takze mozna to bylo zpusobeno vypadkem tam.

Ale pokud se zobrazuje obrazek se seznamem hracu, tak Prahy urcite jedou.
Aha, pardon, nějak jsem si tenhle klub odnovil nebo co, takže jsem přehlédl, že je tu už měsíc nějaký dotaz.

Prahy běží od posledního (nedlouhého) výpadku už 177 dní nepřetržitě, takže to musel být nějaký přechodný problém někde cestou.
?
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli Prahy aktuálně fungují. Při pokusu o připojení dostávám hlášku Unable to resolve host name for "prahy.mmh.cz:3333", code = 11001 (Host not found)
Vandrovec  
Sneku, nabizim se jako dobrovolnik na moderovani. Kontroluju to tady docela casto, takze muzu mazat takovato individua.
Sarnegarth: Nezkoumal jsem. Jak jste mi to kdo dodali, tak jsem to aploudoval.
Zda se, ze jediny rozdil je ze "updatovana" mapa zabira 3x vic mista na disku. A porad tam chybi becvar a druhy kovar.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Ty dva Jeruzalémy se v něčem liší?
ocs sine ira et studio  OCSite
Zkusils napsat Luciferovi?
Mapy

Tak jsem ty mapy hodil aspoň na Ulož.to, což sice asi znamená, že po čase nebudou fungovat přímé odkazy, ale bude se to muset podle názvu znovu dohledat, ale v tuto chvíli nemám chytřejší možnost:

Ocs: Tak jsem to zkusil, a nejde to, OPU nebere PDFka.
Nástěnka má myslím při prvních pokusech asi 5% pravděpodobnost úspěchu, a ta se zvyšuje se zvyšující se bystrostí a dalšími zkušenostmi hráče. Takže je zcela normální, že se člověk v průměru ze 20 úspěchů jednou přenese, a jinak má jen bolení hlavy.
Nástěnka v lyceu
Soustředím se na nástěnku seč můžu (asi 8 pokusů) a pořád se nemůžu přesunout do domu, přestože jsem soustředěný na správnou nástěnku...nevíte, kde by mohla být chyba?
Časoprostorová díra u velekněze

Milí všichni, kdo se nyní snažíte řešit úkol s velekněžským prstenem: je to rozbité, a já pořád nevím, kde přesně. Bude to podobný případ jako ta fiškuntálie, tedy že byly aktualizovány knihovny, a velekněz, který už ve hře bydlí docela dlouho, v sobě má nějaké kousky, které nevyužívají jen běžné funkční rozhraní, ale počítají s nějakou interní drobností, co se vyskytovala ve staré verzi.

Takže doporučuji se zatím věnovat jiným úkolům. Až bude velekněz v pořádku, dám vědět.
Není to součást úkolu, ale hubený legionář je očividně lakomec.

Tedy, vážení hráči, smiřte se s tím, že občas něco dáte někomu nesprávnému, a on vám to nevrátí. C'est la vie.

Fiškuntálie opravena.
Prsten
Dala jsem prsten hubenému legionáři a ten mi jej také nevrací. Je to chyba, či součást úkolu?
Je to chyba, jak už ve hře zvěstovalo mé andělské já.

Nejspíš to vzniklo nějakou aktualizací knihoven (za poslední dva roky jsem výrazně rozšířil možnosti popisů předmětů, například tam máme zprovozněny různé popisy podle ročního období — těmi se můžete pokochat třeba v Lyceu — nebo možnost vypnutí ASCII grafiky), kde fiškuntálie nepočítá s nějakou z nových fíčur.

Epesní fiskuntalie
Právě si hraji s epesní fiškuntálií a při prohlížení vždy vyvolám časoprostorovou díru... Je to chyba jako u ostatních věcí, nebo se jedná o "schopnost" epesní fiškuntálie?
Aha, vlastně, proč ne? OPU sice znám, ale tak nějak mě nenapadlo ho zatěžovat věcmi, které s Okounem souvisí jen nepřímo.
(Jen sem odkládám, že jsme to už vyřešili onlajn: člověk musí konat dobré skutky, aby se do něho démoni nevešli, ale protože to při posedlosti nejde tak dobře, tak se jako nejlepší metoda pro začátečníka ukazuje použití konec zpět a pak modlení v kapli v domě. A samozřejmě, když je u toho člověk navíc mrtvý, tak by se měl nejprve vtělit.)