Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníRodáci, hlaste seNové

Spravuje:

MaLerReklamaBuď tam spíte, pracujete nebo studujete. Kde se bavit, jíst a sportovat?

Když píšete své tipy, piště v nadpisu příspěvku čtvrť, případně rovnou přihoďte odkaz na mapku.

Městský obvod Praha 4 vzniklý roku 1960, se rozkládá na jihu Prahy na pravém břehu Vltavy, a zahrnuje městské části Praha 4, Praha 11, Praha 12, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Šeberov a Praha-Újezd.

A k....a
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Na Praze 11 se díky rezignaci spolustraníka reinkarnoval Mlejnský.
 
fukung. starý fukung s novým heslem 
Inu okoun
A tak, my reagujeme každý na něco jiného. Ty na Prahu 4, já s přihlédnutím na Chodov a okolí.
fukung. starý fukung s novým heslem 
11 to bude mít jinak než 4, ne?
Cituji: Hezký den, omlouváme se za technické komplikace. Ustavující zasedání zastupitelstva MČ Praha 11 bylo poměrně krátké, skončilo po necelé hodině - zastupitelé totiž po složení slibu neschválili program, na němž byla volba členů rady městské části a dalších orgánů. Důvodem jsou pokračující koaliční jednání.
fukung. starý fukung s novým heslem 
Jaké? Přímo stránky P4 jsem nekontroloval. Pirátský FB sleduju, jiné info nemám :-[
Jména tam nepíšou, já jen, že mám jiné informace.
fukung. starý fukung s novým heslem 
Pirátský FB

Proběhlo ustavující jednání zastupitelstva, byl zvolen starosta a ustavena rada - přesně podle koaliční smlouvy. Situaci na poslední chvíli zdramatizoval odchod paní Krajcové do klubu ANO (dříve STAN), nová koalice ale prokázala, že dokáže být jednotná i s těsnou většinou 23 hlasů.

Děkujeme za důvěru všem našim voličům - nyní je čas vám ji splatit dobře odvedenou prací.

Zajímavostí je, že nebyl zvolen předseda kontrolního výboru. Opozice neprojevila o tuto funkci zájem, ale koalice samozřejmě ctí zvyklost, že předsedu kontrolního výboru dostává opozice, takže nezbývá než vyčkat, dokud některá opoziční strana neprojeví zájem ujmout se této odpovědnosti.
 
Nemáte tušení, jak dopadlo ustavující zastupitelstvo? Děkuju.
 
Soudě podle té doby to spíš řeší meditační levitací.
fukung. starý fukung s novým heslem 
NTKV, dík za info
Columbo Vysočanům, Libni...  zdaleka se vyhni.
Pry to nejak provizorne podepreli a reseni odlozili na neurcito.
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Přesně, není třeba ze sebe dělat tydýta a pouštět se do vybájenejch nihilistickejch poloh. Úplně postačí ta racionální, věcná, přiměřená Kwangova.
fukung. starý fukung s novým heslem 
Btw, co se děje s Buďějovickou? Už tam opět jezdí eskalátory, ale žádné práce na rozpadajících se nadchodech jsem nezaregistroval.
 
MaLer Sex! Drogy!  Chrome OS!
Jiste. Kdyz by na to prislo, nemusim nikdy nikam jet nicim. Ani MHD. Ani pesky jit. Takze zase se nebudeme poustet do nihilistickejch poloh.
Rozumím tvým argumentům. Ale i z toho, co píšeš, se potvrzuje, že tím autem nemusíš, pouze chceš / je to pro tebe výhodné / pohodlné. Když budeš stěhovák, chápu, že musíš. Ty máš možnost volby.
MaLer Tak určitě! 
A kdyby mesto nejdriv vyresilo zachytna parkoviste kolem Prahy, a pak zacalo se zonama, tak by to bylo spravne poradi. Protoze kapacita P+R (zachytnych) parkovist je bohuzel uz nekolik let na urovni 3500 mist, letos snad pribyde 500 novych, ale to myslim rikali i loni. Coz s ohledem na to, kolik lidi dojizdi ze strednich cech, kde ne vzdy musi byt dobra infrastruktura/dopravni spojeni pro dojizdeni MHD, je vcelku malo.

BTW, usetril pul hodiny casu je pro me dost velky argument, proc pouzit auto, zvlast v pracovni dobe. Pokud jizdou autem po uzemi Prahy usetrim pul hodiny cisteho casu na jednu jizdu a mam sanci parkovani aspon nejak uspokojive vyresit, tak neni o cem. K tomu dobu v aute jsem schopen produktivne vyuzit pro telefonicke hovory, v MHD pracovat moc nemuzu (narozdil od vlaku). Nehlede na to, ze napriklad ve vecernich hodinach je kultura cestovani MHD o poznani horsi, a v metru se v deset vecer mackam jak ve spicce.

Vlastniho auta se v klidu vzdam (resp. prestanu ho pouzivat pro jizdy po Praze) v okamziku, kdy bude fungovat carsharing s autonomnim rizenim. Tzn. potrebuju auto, to prijede (ne ze ja ho jedu nekam hledat), dopravim se na misto presne kam potrebuju a pak zase zmizi za dalsim cestujicim. Tedy, taxi, jen odpadnou ridici, coz by mohlo naklady na jizdu snizit na rozumnou uroven pro rutinni pouzivani. Ale to se bavime o letech 2025-2030.

Zatim budu rad za garaz pod barakem.

 
MaLer Tak určitě! 
FYI, ono se da stat i na modrych a zaplatit to appkou, pokud je tam opravdu ta potreba.
 
igi mors ontologica  -
Praha je plná lidí a aut a už se to tam nevejde. To je to co komplikuje život.