Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníRodáci, hlaste seNové

Spravuje:

MaLerReklamaBuď tam spíte, pracujete nebo studujete. Kde se bavit, jíst a sportovat?

Když píšete své tipy, piště v nadpisu příspěvku čtvrť, případně rovnou přihoďte odkaz na mapku.

Městský obvod Praha 4 vzniklý roku 1960, se rozkládá na jihu Prahy na pravém břehu Vltavy, a zahrnuje městské části Praha 4, Praha 11, Praha 12, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Šeberov a Praha-Újezd.

Koupaliště Lhotka, stručná recenze
Biotopové koupaliště, udávaná kapacita 600 lidí.
Vstupné 100/80 Kč, po 13. hodině 80/60 Kč, rodinné 1+1 130 Kč, 2+2 260 Kč.
Teplota vody mi přišla tak akorát, odhaduji ji na 23 stupňů.
Dno nádrže je vyloženo hladkou plastovou fólii, která v části pro plavce vzhledem ke sklonu dna klouže a nedá se po ní vylézt. Na to si asi bude stěžovat více lidí.
V části pro plavce jsou dvě dřevěná mola, každé se dvěma žebříky. V části pro neplavce jsou široké schody.
Okraj nádrže je kryt oblázky fixovanými epoxidem, které se bohužel už teď drolí.
Stánky s rybami, brambůrky, vínem a pivem (Kozel, Plzeň).
Celkový dojem: 1 minus, hlavní je voda a ta je příjemná.
 
Londo z geometrie nematuroval.
igi mors ontologica  -
To je zajimave nedorozumneni - ja nic zakazovat nechtel. Jen poukazuji na to, ze se vam tam ty auta nevejdou. To neni socialismus, to je geometrie.
No já vždycky večer zaparkoval tak na 30 % hned v ulici u baráku, jinak určitě do 2 bloků dál. A to bylo před zónou i po ní. Takže pravda, v téhle lokalitě (kousek od stanice metra Flora) žádný problém s parkováním, který by se musel řešit zónama.
Vojtas Sbíráme chaluhy,hnědý a červený  sbíráme chaluhy,jsme z toho zmatený!
Vojtas na to presvedcovani ostatnich rezignoval a moc se tesi na jejich narky. Sam to ma poresene.
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
No ano, to si rozumíme, jenže tady socialista pode mnou je chce zakázat.
A jinak teda, zrovna na Vinohradech afaik volných míst notně přibylo a zaparkovat se dá. Pro mě teda ne, nejsem s tama, ale vím jak se vždycky naseru, když kolem těch volných fleků projíždím při hledání návštěvnického stání.
 
no, ono to vypadá jako socialistické inženýrství (i mně), ale ve skutečnosti je to spíš aritmetika - je-li půdorysná plocha aut větší než půdorysná plocha parkovacích míst, můžeš buď jedno zmenšit, nebo druhé zvětšit, nebo obojí o půlku. Na to netřeba socialismu.
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Ano, takhle tenkrát ti socialističtí inženýři uvažovali. Štěstí, že už šli do prdele.
igi mors ontologica  -
To je zajimavy, ze kdyz si auto koupi kazdy trouba, tak se potom do mesta ty auta nevejdou. Bez ohledu na omalovanky na zemi. Resenim neni vice zon, ale mene aut.
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Mám parkovačku (P3) od začátku a světe, div se, nikdy jsem se zaparkováním problém neměl.
 
Proti modrým zónám neprotestovat!! Potřebuju zvýšit nájmy za parkovací stání.
 
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
Taková stromka se vyloženě kvůli modrým zónám stěhovala po Praze už několikrát, detaily byly kdysi v klubu Uber.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Jak říkám, je to nekoncepční.

Třebas u rodičů přes den na P11 nezaparkuješ ani koloběžku, protože ulici okupují a) smradi z Podnikatelské akademie, kteří musí do školy autem, jinak nebudou mít fame, b) rodiče děti ze základky, kteří pak odejdou na nedaleké metro, c) random lidi, co si to tam jen tak odloží a jdou na metro.

O víkendu jsou tam všude auta lidí sportujícich v tělocvičnách školy, často jsou tam turnaje.

Tlak na nutnost zajistit parkování na vlastních pozemcích podobných institucí je nulový, místa je tam všude na oranici plno.
Ještě bych dodal, že z těch Vinohrad jsme se odstěhovali na Prahu 11, parkovací zóna byla jeden z několika důvodů pro odchod.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ale jinak je to pro lidi starší 65 let nějakých 350.- ročně ne? Je pravda, že Praha se staví k tomu nekoncepčně a očividně se tím nikdo nějak do hloubky nezbýval, ale je to výsledek toho, že dlouhodobě je placené oarkování bráno jako největší zlo, o kterém se nediskutuje, prostě se uvalí a je to. Nikdo slušný by přece se přece o to neotřel.
J_H_: tak moje zkušenosti z parkovací zóny na Vinohradech:

- do roka a do dne po zavedení byla situace s ne/parkováním u baráku a v přilehlých ulicích stejná jako před zavedením zón
- co ovšem nově přibylo byly časté odtahy v ulici, šikulům z odtahovky to zavěšené auto občas spadlo, občas jím protáhli stromy, takže po takové akci tam zůstaly ještě polámané větve
- rušení nočního klidu, po desáté večer odtahovali taky, pokud to bylo přímo u baráku, tak ten vibroval, no a do toho houkání odtažených aut; když si člověk stěžoval, že mu to budí děti, tak se jen dozvěděl, že oni můžou

Já v tom teda žádná pozitiva nespatřuji, o to více mě leká, že se o se zónách uvažuje i v Praze 11. Nevím, jak by to zlepšilo nynější situaci, kdy člověk na sídlišti přes den v pohodě zaparkuje, problém je to ale večer; navíc by museli nově nalajnovat parkovací místa tak, aby se všude dostal i odtahovák, čímž by místa ještě ubylo.

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Trocha pondělního trollingu vždy zvedne náladu.
 
Problém s parkováním potvrzují i řidiči oslovení průzkumem, který zpracovala agentura STEM/MARK ve spolupráci se společností Uber. Celá třetina z nich tvrdí, že se jim pravidelně nedaří zaparkovat na rezidenčních stáních, přestože mají platné parkovací oprávnění. Také to následně přispívá k tomu, že motoristé odkládají auta, kde se dá, a ročně dostanou desítky tisíc pokut. Téměř 20 tisíc vozidel nechá policie odtáhnout.

https://praha.idnes.cz/praha-zpravy.aspx?c=A180516_122312_praha-zpravy_rsr

Modry zony jsou zlo, jen vybirani dalsich penez za nic. (sam mam kartu na P7) Situace se tim neresi, jen to drtivou vetsinu lidi vcetne prazaku sejri, protoze i ja s kartou na P7 nemuzu v jinych ctvrtich nic a kazda navsteva co jede za mnou odjinud nemuze u me zaparkovat. Takze mozna to 5% prazaku pomohlo, ale 95% to pridelalo pouze problemy, za ktere musi jeste platit.
 
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
!