Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Altaroffilth  
Nebuďme krátkozrací a berme to jako známku uvolnění poměrů. Argumentovat výsledky kontroly a předloženými znaky švarcsystému jistě půjde vceklu dobře.
xxl A tak... 
Takže je hlavně důležité, aby ve smlouvě nebylo místo výkonu práce, protože tím by to připomínalo pracovní smlouvu... Aneb pokud to nebude přímo napsané ve smlouvě, tak se nic neděje? V tom případě švarcsystém neexistuje nikde.

(ale dle těchto argumentů třeba nebude švarcsystém ani OSVČ dělníci na stavbě: nemají stálé místo výkonu práce, pracují na stavbě, která nepatří tomu, pro koho práci vykonávají, nemají ve smlouvě určenou pracovní dobu, odměny nedostávají pravidelně, ale na fakturu, BOZP si řeší sami nebo jim pomůcky zadavatel pronajme/proplatí atd.)
 
Ted jeste nejakou soukromou firmu na stejne bazi, kde je za to budou pokutovat. Ostatne neni tady vetsina lidi zastanci nazoru, ze svarcsystem by mel byt v zasade legalni a melo by se snizit znevyhodneni zamestnavani lidi?
Ja toho cvoka (Hajzlera z peoplecomm) sleduju dyl, asi jako zvedavce a jine obskurnosti na netu. Nedavno se v podobnem duchu zacal v mediich zjevat (snad) Vaclavek a jeho reklama 2.0, probiralo se to v Ozivlem.
V podstate mi to prijde jako nejaka mirna obdoba letnicnich cirkvi nebo krishnovcu. Ze to nema zadny zazracny ekonomicky potencial a ani to firme nedava zadnou velkou vyhodu ukazuje ten link, co sem daval niz.

Nicmene svy kupce to najde a pokud tihle cvoci budou svoje ritualy provozovat nekde jinde nez sem ja, tak proc ne.
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Ach jo.
Švarcsystém se na sněmovní půdě nepraktikuje. Jednoznačný závěr vynesli státní kontroloři, kteří v dubnu zkoumali, zda asistenti poslanců neobcházejí zákony a neobírají tak stát na daních
Kontrola ukázala, že náplň práce asistentů nemá znaky závislé práce, a tedy není nutné uzavírat s nimi klasické pracovní smlouvy. "Dělají monitoring tisku, překlady, různé odborné práce, ale tyto činnosti neprovádí nutně v kanceláři poslance," uvedl Hahn jeden z důvodů, proč se o závislou práci nejedná.

Znaky závislé práce:
- vystupuje jménem zaměstnavatele, ne sám za sebe
- dostává pravidelné a stejné odměny
- pracuje s pomůckami zaměstnavatele (počítač ve firmě)
- má stanovenou pracovní dobu
- existuje vztah nadřízenosti a podřízenosti (plní příkazy)

Já tedy nevím, ale asistenti poslanců/senátorů běžně jménem poslance/senátora vystupují, dostávají pravidelné odměny, pracují s počítači od poslance/senátora, přijímají jeho instrukce a příkazy (i když často tvrdí, že ne, zvlášť když je jim vytčen pokus o korupci). Asi opravdu nemají stanovenu pracovní dobu - musejí být totiž k dispozici kdykoliv :)

 
ader If you can't fix it, you'll have to stan 
ten chlapik si na tom postavil zivnost, nicmene kdyz na tom blogu zavitas rekneme o patnact stranek dozadu, ma tam velice zajimave postrehy o fungovani sveta obecne, dobre se to cetlo a diky tomu sem narazil na www.ted.com, to by se ti taky mohlo libit
stromovous Už jsou zase vepři. 
Ach tak.
Myslím toho druhého.
stromovous Už jsou zase vepři. 
Oni hledají programátora a ne protokolárního robota :)
Android programátor:

(Pardon, bylo to silnější než já.)

Desese Muj nejvetsi konicek  kyticky
U nas ve firme hledame:

1. Product manager
2. Android programátor
3. Sales manager

Blizsi info u me ve vzkazniku :)
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Jasně, je to neekonomické. Zas auto mohu naložit až po střechu a odvést náklad na chalupu. Na chalupě pak třeba potřebuji jet do vedlejší vesnice na nákup - bůhví, kde je nejbližší taxík...
TL: Nezavrhoval bych taxiky. Ani ja obvykle neprojezdim vic jak 10kKc mesicne - to snad akorat kdyz dam v tom mesici dvakrat Praha-Brno.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Kdyz ja bych jim potreboval napalit do xichtu presne tech prvnich pet bodu, o kterych ty prednasky hovori.
ocs sine ira et studio  OCSite
"Princip svobody v práci I" hledej v josefínském patentu z 1. listopadu 1781.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
To je vazne zajimava sajta. Ale nedari se mi tam najit "Principy svobody v praci I.", to bych totiz vomlatil celymu nasemu managementu vo drzku naprosto s chuti.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Ach, samozřejmě Praha :) Konkrétně Praha 4.
Tigo Nesmím mít traktor,   musím být doktor.
Mozna by nebylo od veci upresnit, kde se ten byt nachazi.