Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

ocs sine ira et studio  OCSite
Ano, jistěže mají. Pokud si založíš půjčovnu aut a projdeš všemi byrokratickými opičárnami, budeš to mít vyřešeno také. Ale zde mluvíme o normální neformální půjčce mezi Pepou a Frantou.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
předběžná, nezávazná nabídka "práce"
Pojedeme, zdá se, že to nic nenaruší, v srpnu na 3 týdny pryč (cca od 8. do 30.) a potřeboval bych do bytu nějakého spolehlivého "nájemníka", který by se staral o naše 4 kočky, aby nehladověly a netrpěly nedostatkem péče... Kdyby to byl student nějakého "knihovnictví" a při té příležitosti nám urovnal a zkatalogizoval knihovnu, bylo by to ještě lepší :) (případně nějaký kutil, který by kupříkladu vymaloval jednu místnost...).

Hlavní požadavky jsou tedy slušné chování (i když naše předsedkyně družstva na patře to určitě ohlídá), abychom nalezli po návratu byt a nikoli kůlničku na dříví, a láska ke zvířatům, zejména kočkám. K dispozici byt, internet a případně i auto k zapůjčení :) Zájemci a tipy s cenovými představami do vzkazníku, prosím.

 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Co je s tím za problém? Půjčoval jsem si v posledních 2 letech několikrát dodávku a přišlo mi to naprosto pohodové... Vyzvednutí včetně papírování asi 5 minut, vrácení stylem "zaparkujte ho před vratama a klíčky nám dejte do schránky".
Zajímavý je vozík za auto, používám ho tak třikrát ročně. Půjčuji si ho u příbuzných nebo v půjčovně - obojí je docela voser. Jediný důvod, proč už dávno nemám svůj, je že nemám kde bych ho parkoval.
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Tak to asi mají půjčovny nějak vyřešené, ne?
ocs sine ira et studio  OCSite
Hlavně by musel stát přestat do vlastnictví a užívání automobilů strkat pracky.

Dokud je to tak, že když nějaký Franta, jemuž auto půjčím, blbě zaparkuje (neřkuli dokonce nabourá), tak já s tím budu mít přinejmenším spoustu problémů, a dokonce vůbec nelze vyloučit, že budu povinen zaplatit za toho Frantu pokutu, hodně důkladně si to půjčování rozmyslím.

Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Taky mám svoje auto. Celkové náklady na jeho pořízení a provoz jsou něco k 10 tisícům měsíčně. Když by bylo možné vyběhnout na ulici a sednout do nějakého auta na požádání, tak bych to klidně vyměnil.
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
(Ale to vlastně asi nejsme ve při.)
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Hlavně tady máme příliš mnoho lidí, kteří mají na svoje auto fetiš u vůbec je nezajíma, kolik pěněz, času a nervů je vození Hitlera přes město stojí.
Ne. Já mám svoje auto. Ale mohlo by to fungovat uvnitř Prahy, kde stejně nejde parkovat, to jo.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Jo, taky doufám, že se to jednou víc rozšíří... Ale myslím, že ještě nemáme dost velkou kupní sílu.
Gusto77 jsem náchylný k zahálce... 
To by bylo neco pro me.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Tohle znáš: http://www.zipcar.com/ ?
Tomu sdílení vozů nevěřím.
vlad_tepes občas dělá  kravinki
problém není v tom, že společnost nevyprodukuje dostatek statků, problém je, jak je rozdělit...
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
..daří rozvíjet terciární sektor (služby, kultura) a též úřednictvo je jednou z forem umělé zaměstnanosti.

Takové smíchání hrušek s jabkama jsem už dlouho neviděl.

Anabel Lee pubertalni, nevzdelana a vasnemi  zmitana chamrad a mrzka luza
ja bych se toho nebala, lidi se zaprahnou do zentouru na tahani nedostatkove pitne vody, pripadne se jim daji motycky a pujdou okopavat brambor, neb nebude co jist :) technologie je fajn, ale jaksi potrebuje ropu a elektrinu a obe imho levnejsi nebude, jejich vlastnici/producenti si urcite dobrovolne zivotni standard snizovat nebudou...
Barclay: Měli bychom asi tu debatu přestěhovat do Společnosti, protože tak jednoduché to není. Ono se sice dá vypočítat, že stačí XY % práceschopného obyvatelstva, jenže v praxi to jaksi nefunguje. Obyvatelstva máme zaměstnáno mnohem více, a ani ty základní potřeby (v českých podmínkách například bydlení) zajistit nedokážeme. Je poptávka po mnohem více pracovních místech v některých oblastech služeb, které dost těsně souvisí se samotným přežitím (například pečovatelství), ale není, kdo by je zaplatil.

(Krom toho si tedy vzpomínám na takové ty předpovědi, že v roce 2000 už budeme mít globálně jen desetihodinový pracovní týden a všeho dostatek atd.)

Tak vzhledem k tomu, že už dneska i díky technologiím by mělo stačit cca 16 % práceschopného obyvatelstva na obstarání všech základních potřeb, jako potraviny, stavby obydlí, bezpečnost, nejdůležitější průmyslové zboží, tak nevynalezl Frey nic nového. Naopak se s tím politici potýkají už přes 50 let. Zatím se daří rozvíjet terciární sektor (služby, kultura) a též úřednictvo je jednou z forem umělé zaměstnanosti.
drinker ... 
No, to si vždycky vzpomenu na Mechanické piano od Vonneguta... a začínám se těšit.