Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Taky jsem platil sam. 1060 to tusim bylo.
DOTAZ:
Je mi 28 a jsem ještě stále student - interní doktorské, žádné protahování a opakování škol, aby bylo jasno:) Doteď jsem byla zaměstnaná, takže jsem pojištění nemusela řešit, teď už ale nebudu/nejsem. Mám nárok na příspěvek na placení zdravotního/sociálního od státu (resp. pracáku?), nebo si ho musím platit sama? Dostávám stipendium, ale všichni víme jak mrzký je to peníz... Dle drobné rešerše to vypadá, že mám dost smůlu, ale radši se ptám...
 
"Poskytování software" je taky volná živnost. V listopadu jsem si taky aktualizoval ŽL.
Reakce na | Vlákno  
Díky. Nezbývá než doufat.
 
Gratulace. Známej lepší než štruksáky.
To je pravda.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Hrozí nám odněkud pokuta

IMHO v našem prostředí hrozí jakékoli firmě či živnostníkovi pokuta prakticky neustále. Stačí, když ji bude někdo chtít udělit...

Reakce na | Vlákno  
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog...
Hm, začíná se u mě probouzet recidiva myšlenky "co to takhle zkusit v cizině?"...:-))
 
popcorp Zfetovaný židovský  negr
díky, to vypadá dobře.
moster.com a všechny jeho pobočky, careebuilder.com.
ader If you can't fix it, you'll have to stan 
souhlas s TCO, podle me je nejlepsi kvalifikace mit aspon na tri mesice finance, abys v klidu dojel a rozhledk se. kdyby byl zajem k hromadne emigraci, nabizim pracovni agenturu na Zelandu :))
Reakce na | Vlákno  
ader If you can't fix it, you'll have to stan 
ano, z hygieny
Reakce na | Vlákno  
Před časem se zde probíraly vstupní lékařské prohlídky, nutné k uzavření jakéhokoliv pracovněprávního vztahu. Hrozí nám odněkud pokuta, pokud vstupní prohlídka proběhne až v prvním týdnu pracovního poměru (PP na DU) a neprovede ji smluvní lékař zaměstnavatele, ale obvodní lékař zaměstnance?
 
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
A až za to dostane pokutu (až do 750.000 Kč), tak má úředníky odkázat na tebe, že jim to vysvětlíš? (BTW ty jsi z obliga, SW aplikace jsou stejně jako poradenství živnost volná.)
Reakce na | Vlákno  
Ze zkusenosti muzu rict, ze snazit se neco si domluvit v Londyne z Brna byla marnost. Jak nejses schopny prijit druhy den na pohovor je nutne trapeni po telefonu s tebou ukoncit co nejdriv.

Na ziskavani prace venku z Brna vidim nekolik zasadnich nevyhod (na prani muzu rozvest), ale muze to byt dobry odrazovy mustek - dostat se ven, rozkoukat se tam a yepee, tu mas kopanec do kouli, dobrodince, co si me dostal z toho pekla, vcil sa o sebe postaram uz sam!
ocs sine ira et studio  OCSite
Já se v této oblasti moc nevyznám, leč jako nejrozumnější by se mi osobně jevilo založit si živnost volnou "povrchovou úpravu kovů", a v jejím rámci pokojně smaltovat. Já už čtvrt století dělám zakázkové aplikace v rámci "poradenství", a co má být? Stejně státu velké kulové je do toho, co kdo dělá nebo nedělá.
popcorp Zfetovaný židovský  negr
Je mi to vcelku jedno, nijaké závazky v ČR nemám. Primárně asi něco v EU nebo anglicky mluvící zámoří.
Reakce na | Vlákno  
Ktery kout sveta poctis svoji pritomnosti?
popcorp Zfetovaný židovský  negr
Pravděpodobně si budu hledat začátkem příštího roku novou práci a přemýšlím, že bych se odjebal někam za kopečky. Máte někdo zkušenost s hledáním práce mimo obvious linkedIn a spamování potenciálních zaměstnavatelů životopisem? Nějaký zahraniční portál typu jobs.cz pro ty, co umí pouze anglicky?
 
malej Béééé 
(a hlavně už jsem do toho investoval 100 kKč do technologie)