Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

To je pravda.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Hrozí nám odněkud pokuta

IMHO v našem prostředí hrozí jakékoli firmě či živnostníkovi pokuta prakticky neustále. Stačí, když ji bude někdo chtít udělit...

Reakce na | Vlákno  
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog...
Hm, začíná se u mě probouzet recidiva myšlenky "co to takhle zkusit v cizině?"...:-))
 
popcorp Zfetovaný židovský  negr
díky, to vypadá dobře.
moster.com a všechny jeho pobočky, careebuilder.com.
ader If you can't fix it, you'll have to stan 
souhlas s TCO, podle me je nejlepsi kvalifikace mit aspon na tri mesice finance, abys v klidu dojel a rozhledk se. kdyby byl zajem k hromadne emigraci, nabizim pracovni agenturu na Zelandu :))
Reakce na | Vlákno  
ader If you can't fix it, you'll have to stan 
ano, z hygieny
Reakce na | Vlákno  
Před časem se zde probíraly vstupní lékařské prohlídky, nutné k uzavření jakéhokoliv pracovněprávního vztahu. Hrozí nám odněkud pokuta, pokud vstupní prohlídka proběhne až v prvním týdnu pracovního poměru (PP na DU) a neprovede ji smluvní lékař zaměstnavatele, ale obvodní lékař zaměstnance?
 
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
A až za to dostane pokutu (až do 750.000 Kč), tak má úředníky odkázat na tebe, že jim to vysvětlíš? (BTW ty jsi z obliga, SW aplikace jsou stejně jako poradenství živnost volná.)
Reakce na | Vlákno  
Ze zkusenosti muzu rict, ze snazit se neco si domluvit v Londyne z Brna byla marnost. Jak nejses schopny prijit druhy den na pohovor je nutne trapeni po telefonu s tebou ukoncit co nejdriv.

Na ziskavani prace venku z Brna vidim nekolik zasadnich nevyhod (na prani muzu rozvest), ale muze to byt dobry odrazovy mustek - dostat se ven, rozkoukat se tam a yepee, tu mas kopanec do kouli, dobrodince, co si me dostal z toho pekla, vcil sa o sebe postaram uz sam!
ocs sine ira et studio  OCSite
Já se v této oblasti moc nevyznám, leč jako nejrozumnější by se mi osobně jevilo založit si živnost volnou "povrchovou úpravu kovů", a v jejím rámci pokojně smaltovat. Já už čtvrt století dělám zakázkové aplikace v rámci "poradenství", a co má být? Stejně státu velké kulové je do toho, co kdo dělá nebo nedělá.
popcorp Zfetovaný židovský  negr
Je mi to vcelku jedno, nijaké závazky v ČR nemám. Primárně asi něco v EU nebo anglicky mluvící zámoří.
Reakce na | Vlákno  
Ktery kout sveta poctis svoji pritomnosti?
popcorp Zfetovaný židovský  negr
Pravděpodobně si budu hledat začátkem příštího roku novou práci a přemýšlím, že bych se odjebal někam za kopečky. Máte někdo zkušenost s hledáním práce mimo obvious linkedIn a spamování potenciálních zaměstnavatelů životopisem? Nějaký zahraniční portál typu jobs.cz pro ty, co umí pouze anglicky?
 
malej Béééé 
(a hlavně už jsem do toho investoval 100 kKč do technologie)
malej Béééé 
Já v to tajně doufám. Příští týden se jdu optat na magistrát (s rezavou lžící v kapse). Držte mi palce.
V tomhle státě fakt dělají všechno pro to, aby šel člověk raději na pracák…
Reakce na | Vlákno  
IMHO by ta tvoje maturita mela stacit

Odborná způsobilost
§ 21
(1) Odborná způsobilost pro řemeslné živnosti se prokazuje dokladem o
a) řádném ukončení středního vzdělání s výučním listem30) v příslušném oboru vzdělání,
b) řádném ukončení středního vzdělání s maturitní zkouškou31) v příslušném oboru vzdělání, nebo s předměty odborné přípravy v příslušném oboru,
c) řádném ukončení vyššího odborného vzdělání31) v příslušném oboru vzdělání,
d) řádném ukončení vysokoškolského vzdělání31a) v příslušné oblasti studijních programů a studijních oborů,
e) uznání odborné kvalifikace, vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace25c), nebo
f) ověření nebo uznání dosažené úplné kvalifikace pro příslušný obor na základě zákona o uznávání výsledků dalšího vzdělávání23q).
malej Béééé 
Netušíte někdo, jak striktní jsou úředníci při posuzování odborné způsobilosti k řemeslné živnosti? Jde mi o to, že já naivka jsem si myslel, že smaltérství spadá pod výrobu keramiky (velmi podobný technologický postup jako u glazování keramiky - živnost volná) nebo pod povrchovou úpravu kovů, a ono ejhle – Galvanizérství a smaltérství je živnost řemeslná (to že se jedná o dvě naprosto odlišné techniky necháme stranou).

je to popsáno takto – Chemická a elektrochemická úprava povrchu součástí strojů, užitkových předmětů, hudebních nástrojů a uměleckých předmětů individuální technikou nebo hromadným způsobem na linkách odmašťováním, mořením, elektrolytickým leštěním, fosfátováním a pokovováním v kovových lázních a žárovými a plasmovými nástřiky. Příprava lázní pro úpravu a příprava smaltovacích suspenzí, nanášení základních krycích vrstev na kovové díly, součásti a výrobky.

Tak mi jde o to, jestli bych to ukecal na chemickou průmyslovku - obor chemická technologie.
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Tak ještě je to trochu ve hvězdách, může se to zvrtnout na několik různých způsobů, ale já vím do čeho jdu (jak v pozitivním tak negativním smyslu).
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Tak to držím palce. Moskva (resp. Rusko) je co se týče práce na delší dobu docela dobrodrůžo, ovšem i s rodinou, to je o pár levelů jinde. Po mých (krátkodobých) zkušenostech bych si na to s rodinou netroufnul.