Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Sarnegarth ih ∂Ψ(r,t)/∂t = −h²/2m ∇²Ψ(r,t) +  V(r)Ψ(r,t)
chapu. ja jen poznamenavam, ze se muzes dozvidat pekny hovadiny a dokonce je vazne sdelovat na okounu. pri pristich nejasnostech, ktere u tebe vyvolavaji smich (ci vysmech), zkus prispevek sem koncipovat jako otazku, jestli to tak opravdu je.
Trofozoit I...  live
Kam bych došla, kdybych četla český zákony.
 
Sarnegarth ih ∂Ψ(r,t)/∂t = −h²/2m ∇²Ψ(r,t) +  V(r)Ψ(r,t)
tak necti letacky, ale primo zakon.
Trofozoit I...  live
Letáček co jsem četla psal, že musí, žádný umožnění.
Altaroffilth  
Ano a ne, jak to obvykle chodí. Pokud to takovýmto způsobem konstituuješ v zákoně, vezme to část zaměstnavatelů jako hotovou věc a prostě se tomu přizpůsobí, než by si způsobovala potenciální problémy. Zaměstnanci (pochopitelně jen ti, kteří jsou si této zákonné úpravy vědomi) navíc určitým způsobem tlačí na zaměstnavatele ostatní. Faktem je, že v praxi to má efekt spíš jen psychologický, na druhou stranu s tím zaměstnavatelé musí kalkulovat a dávat najevo, jestli tuhle úpravu hodlají respektovat či nikoli (což snižuje šanci na případné nepříjemné překvapení nového zaměstnance i zaměstnavatele při první žádosti o delší dovolenou). Na druhou stranu nemá smysl si nalhávat, že v určitých odvětvích je to jen další teoreticko-komická vložka do vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec, jako většina zbytku zákoníku práce.
"...zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne..."
To je v důsledku totéž, jako "Změstnavatel zaměstnanci nedohodne", že jo.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Tam ale preci nejde o to, ze si musis vzit ctrnact dni dovoleny v kuse, ale ze ti to zamestnavatel musi umoznit, pokud si ctrnact dni vzit chces.
ader If you can't fix it, you'll have to stan 
stat do toho keca, protoze existuji podnikatele kokoti, kteri ti toho neposkytnou, pokud nemas v ruce paragraf, kterej rika, ze musi
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Tak zákoník práce taky nevymysleli žádní libertariání, jestli mi jako rozumíš :-)
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Ehm: "Poskytuje-li se zaměstnanci dovolená v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny vcelku, pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce čerpané dovolené."
 
asskymo Asskymo Wlezl 
To je přece pro tvoje dobro, ty hloupá!
Trofozoit I...  live
O to se nepřu. Ale proč mi má stát kecat do toho jestli pojedu pětkrát ročně na týden nebo musím jet jednou na dva týdny v kuse. Například jsem předloni neměla dovolenou žádnou a státu do toho vůbec nic není.
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Jezdit na dovolenou je fajn!
istaed ještě furt se potkávám i se   živýma lidma
nevím, ale tady okolo se to moc nenosí. (krom velkých podniků a ano, ještě jich tady pár funguje, kde na přelomu července a srpna mají ty dva týdny. A pak učitelé. )
Trofozoit I...  live
Dneska jsem prošla kolem zákoníku práce a zasmála jsem se. Několikrát. OK, chápu že maximální pracovní dobu za týden většina normálních lidí asi dodržuje, ale nutnost vzít si aspoň jednou za rok dovolenou aspoň dva týdny v kuse? To někdo dělá? (jako z nutnosti, že jede někdo na měsíc na Fiji a vezme si to najednou je jasný)
 
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
jen nezapomeň, že budeš mít nárok na 5/12 z 20 (nebo 25 podle toho, jaký máš roční úvazek) dní dovolené...
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Ale zasejc bude moct jezdit do prace metrem a to neprebijes, protoze metro je pod zemi!
Ale už nebudeš jezdit společně s pohlednými lupičkami ze Safiny..
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Prebral bude pracovat v Lindleyove cisticce?
Přebral Needles  to say.
Aha :-) Teď jsem etnolog a kurátor v muzeu, obecně mám hlavní kvalifikaci právě na to muzejnictví (etnologie, archeologie, částečně historie). Teoreticky bych mohl dělat i archeologa s větším důrazem na tu terénní složku práce, ale tam mám sice diplom, ale relativně málo praxe.