Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

spsch May the bridges I burn light the way (馬鹿  **
nabídky
Je tu leden a s ním update: QA Engineer: 3-5 let praxe případně podobná kombinace vzdělání a praxe (kupř. 3 roky na FIT + 2 roky klikání v KBC IT je ok), znalost defect tracking systémů (nejlépe Atlassian), znalost testování web UI aplikací, aspoň obecná znalost skriptování v jakémkoliv skriptovacím jazyce, základy SQL a HTML5. Další znalosti nad rámec jsou bonus. Když tak vzkazniki.
 
jabedeiah Nepřijímejte nic od kontaktu pete_ivan @  Jak balit ženy pomocí hypnózy
U komplexní péče čerpá klient léčbu v rámci pracovní neschopnosti. Vypisuje ji před příjezdem do lázní obvodní lékař pacienta či sestra v lázních po příjezdu.
rionka rionkeria  chalumnae
odkud pls přišel tento inzertní humor a kdy to přejde?
a nemáte na to někdo překladač? dík

(začíná se mi dělat selektivní slepota, jakmile vidím popisky práce v tomto formátu. obvykle nevím, jak měřitelně dojít k závěru, že vykazuji tyto hodnoty... sociálně humorná nejsu, tak mám asi instantně mínus bot, co nadělám.)


- Našlápnutý Key Account Manager pro blabla-fůůů
- Bleble developer s nadšením pro agilní vývoj
- Správce XYXY se smyslem pro humor a pro tým
- Online obchodník a guru v jednom
o_O
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
A tu neschopenku mi vystaví lékař v lázních?
jabedeiah Nepřijímejte nic od kontaktu pete_ivan @  Jak balit ženy pomocí hypnózy
Po dobu pobytu v lázních jsi v pracovní neschopnosti („neschopenka“).
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Nevíte někdo, co se předkládá zaměstnavateli, jedu-li do lázní na komplexní péči?
 
dexter666  
Ano.
vysmatej_kuauik  
Platí stále, že update CV na Jobsu vyvolá zájem různých těch pracovních agentur a zvýšenou frekvenci jejich telefonátů?
Saggy I am the beast I  worship
Diky vsem, jdu updatovat CV.
 
Halef Méně závisti,  více prestiže.
Z pohledu nové firmy - 90% lidí co k nám přichází na pohovor je v situaci "mám práci, výpověď dosud nepodána, nástup po výpovědní době". Bereme to jako standardní stav.

Z pohledu stávajícího zaměstnavatele - ocenil bych vyložení karet na stůl nejpozději v bodě "dostal jsem jinou nabídku, a ještě jsem se nerozhodl".

A rozhodně bych to doporučil udělat předtím, než je akceptována nabídka nové firmy. Pár lidí, co mi přijali nabídku, a pak zavolali že nenastoupí, protože stávající zaměstnavatel je přemluvil, jsem tu poslední dobou měl. Nemyslel jsem si o nich nic pěkného.
 
Na pohovoru typicky padne otázka kdy bys případně mohl nastoupit, na což řekneš žes ještě nepodal výpověď a tudíž nejspíše v dubnu. Pokud tě budou chtít tak to překousnou. A jak píše dexter666, je celkem normální když si případnou nabídku ještě budeš chtít rozmyslet.
dexter666  
Nikdo ti nemůže bránit hledat novou práci, takže odpovědět na inzerát je OK (pokud nebudeš pak vyloženě lhát, že nehledáš, když se tě zeptají u tebe v práci).

Nová firma jasně uvidí, že v současné době zaměstnání máš, takže poznámky o "nezávaznosti" si nech od cesty, nebo tě ani nepozvou. Když mám 5 jiných vážných uchazečů, tak bys musel být o třídu lepší než všichni ostatních, abych vůbec uvažoval, že budu ztrácet čas s někým "nezávazným".

Mno a nikdo tě nebude nutit podepsat pracovní smlouvu hned, takže po "chceme vás" klidně může z tvé strany přijít "děkuji, dejte mi prosím týden na rozmyšlenou", ve kterém se můžeš bavit zpátky se svým současným zaměstnavatelem, zda o tebe hodně stojí, a co by případně bylo z jeho strany nutné udělat, abys zůstal. Pokud máte opravdu velmi dobré vztahy, tak to u sebe v práci můžeš říct hned na začátku, že se chystáš na pohovor jinam.
Najdi si novou práci a pak až to oznam zaměstnavateli. Jestli tě bude chtít udržet, dostaneš protinabídku.
IMHO AFAIK teda.
Saggy I am the beast I  worship
Studuji třetím rokem bakaláře a loni jsem si našel práci na půl úvazku jako defacto programátorská lopata. Teď tam dělám cca šestý měsíc. Není to vyloženě špatná práce, ale že bych to chtěl dělat pořád, to ne. Teď jsem se dostal k dost zajímavému inzerátu, na který z velké části plním požadavky. Jak mám teď postupovat tak, abych zbytečně nepálil mosty se stávající a potenciálním zaměstnavatelem? Mám napsat na inzerát, že mě to zaujalo a že bych si rád dohodl nezávaznou schůzku a pokud by o mě byl projeven zájem, zkusit případně vyjednávat se stávajícím šéfem, že jsem dostal lepší nabídku a že pokud nedá o XXX víc, tak sbohem a šáteček? Sice mi to přijde tak trochu jako vydírání, ale že by na mě stávající firma kriticky závisela, to ne. Jak se vůbec vlastně v IT mění práce?
 
rionka rionkeria  chalumnae
granulujeme :)
Chytáš se po třech dnech?
recept!!!

(gratulki)
Třetí den v nové práci. Po dvou dnech naprosté frustrace z toho, že pracuju s novou codebase, ve které se vůbec nevyznám, jsem se dneska aspoň trochu začal chytat. Kolegové vypadají fajn. V kanceláři je dost světla zvenku, což je super.
 
To nevychytal, no... mel ty stroje nastelovat, zalezt si na hale nekde do slepeho uhlu mimo kamery a tam si cist casopis Cesky rybar (takhle to delaji chlapi u nas).
Lucky you... z podobnych openspacu mam tiky v oku. Staci mi uz jen to, kdyz nas vzdycky na zimu prestehujou ze stavajicich prostor do mrnaveho kancliku, kde jsme sice jen 3, ale i to staci aby jsme si po par mesicich zacali lezt na nervy (ten ma radsi svetlo, ten tmu, ten si zas nasteluje radiator takhle, ten jinak.... je to naprd).
S dovolením jen upřesním ... u dodavatelů energii je rozdíl u smluv,kde je přesná specifikace na smlouvě, nebo OPD. Bacha na kalendářní rok a rok... mizím ....