Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

vysmatej_kuauik  
Platí stále, že update CV na Jobsu vyvolá zájem různých těch pracovních agentur a zvýšenou frekvenci jejich telefonátů?
Saggy I am the beast I  worship
Diky vsem, jdu updatovat CV.
 
Halef Méně závisti,  více prestiže.
Z pohledu nové firmy - 90% lidí co k nám přichází na pohovor je v situaci "mám práci, výpověď dosud nepodána, nástup po výpovědní době". Bereme to jako standardní stav.

Z pohledu stávajícího zaměstnavatele - ocenil bych vyložení karet na stůl nejpozději v bodě "dostal jsem jinou nabídku, a ještě jsem se nerozhodl".

A rozhodně bych to doporučil udělat předtím, než je akceptována nabídka nové firmy. Pár lidí, co mi přijali nabídku, a pak zavolali že nenastoupí, protože stávající zaměstnavatel je přemluvil, jsem tu poslední dobou měl. Nemyslel jsem si o nich nic pěkného.
 
Na pohovoru typicky padne otázka kdy bys případně mohl nastoupit, na což řekneš žes ještě nepodal výpověď a tudíž nejspíše v dubnu. Pokud tě budou chtít tak to překousnou. A jak píše dexter666, je celkem normální když si případnou nabídku ještě budeš chtít rozmyslet.
dexter666  
Nikdo ti nemůže bránit hledat novou práci, takže odpovědět na inzerát je OK (pokud nebudeš pak vyloženě lhát, že nehledáš, když se tě zeptají u tebe v práci).

Nová firma jasně uvidí, že v současné době zaměstnání máš, takže poznámky o "nezávaznosti" si nech od cesty, nebo tě ani nepozvou. Když mám 5 jiných vážných uchazečů, tak bys musel být o třídu lepší než všichni ostatních, abych vůbec uvažoval, že budu ztrácet čas s někým "nezávazným".

Mno a nikdo tě nebude nutit podepsat pracovní smlouvu hned, takže po "chceme vás" klidně může z tvé strany přijít "děkuji, dejte mi prosím týden na rozmyšlenou", ve kterém se můžeš bavit zpátky se svým současným zaměstnavatelem, zda o tebe hodně stojí, a co by případně bylo z jeho strany nutné udělat, abys zůstal. Pokud máte opravdu velmi dobré vztahy, tak to u sebe v práci můžeš říct hned na začátku, že se chystáš na pohovor jinam.
Najdi si novou práci a pak až to oznam zaměstnavateli. Jestli tě bude chtít udržet, dostaneš protinabídku.
IMHO AFAIK teda.
Saggy I am the beast I  worship
Studuji třetím rokem bakaláře a loni jsem si našel práci na půl úvazku jako defacto programátorská lopata. Teď tam dělám cca šestý měsíc. Není to vyloženě špatná práce, ale že bych to chtěl dělat pořád, to ne. Teď jsem se dostal k dost zajímavému inzerátu, na který z velké části plním požadavky. Jak mám teď postupovat tak, abych zbytečně nepálil mosty se stávající a potenciálním zaměstnavatelem? Mám napsat na inzerát, že mě to zaujalo a že bych si rád dohodl nezávaznou schůzku a pokud by o mě byl projeven zájem, zkusit případně vyjednávat se stávajícím šéfem, že jsem dostal lepší nabídku a že pokud nedá o XXX víc, tak sbohem a šáteček? Sice mi to přijde tak trochu jako vydírání, ale že by na mě stávající firma kriticky závisela, to ne. Jak se vůbec vlastně v IT mění práce?
 
rionka rionkeria  chalumnae
granulujeme :)
Chytáš se po třech dnech?
recept!!!

(gratulki)
Třetí den v nové práci. Po dvou dnech naprosté frustrace z toho, že pracuju s novou codebase, ve které se vůbec nevyznám, jsem se dneska aspoň trochu začal chytat. Kolegové vypadají fajn. V kanceláři je dost světla zvenku, což je super.
 
To nevychytal, no... mel ty stroje nastelovat, zalezt si na hale nekde do slepeho uhlu mimo kamery a tam si cist casopis Cesky rybar (takhle to delaji chlapi u nas).
Lucky you... z podobnych openspacu mam tiky v oku. Staci mi uz jen to, kdyz nas vzdycky na zimu prestehujou ze stavajicich prostor do mrnaveho kancliku, kde jsme sice jen 3, ale i to staci aby jsme si po par mesicich zacali lezt na nervy (ten ma radsi svetlo, ten tmu, ten si zas nasteluje radiator takhle, ten jinak.... je to naprd).
S dovolením jen upřesním ... u dodavatelů energii je rozdíl u smluv,kde je přesná specifikace na smlouvě, nebo OPD. Bacha na kalendářní rok a rok... mizím ....
Uff, to se mi ulevilo. Nejde sice o mou ale o kamarádovu firmu, nicméně tuhle sílu jsem mu tam před lety nasadil já a teď je mi to líto. Díky.
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Na Brno dobrý, ehm, i na Brno nahovno plat. Nebo je to na půl úvazku?
tos měl fakt dobrou intuici změnit vzduch, wtz
DadB jsem zralý na šrotovné 
OLOL
Truhlářská a stolařská firma Creative Wood Company s.r.o. hledá šikovného parťáka do týmu na pozici junior grafik na HPP.
Požadavky:
• ovládáš grafické editory: Adobe Illusrator a Adobe Photoshop, Adobe Indesign
Náplň práce:
• 3D modelování, rendering interiérů i exteriérů
Mzda/plat: dle zkušeností, 17 000 Kč
 
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
§ 50 odst. 5 ZP: Výpověď může být odvolána pouze se souhlasem druhé smluvní strany; odvolání výpovědi i souhlas s jejím odvoláním musí být písemné.
dotaz
Když zaměstnanec dá sám výpověď s klasickou dvouměsíční lhůtou a v průběhu té lhůty si to rozmyslí, může ji jen tak jakoby nic stáhnout i když na jeho místo již byl vybrán nový uchazeč, který se začal zaučovat? Zamestnavatel musí vyhodit nováčka a nechat si původního zaměstnance?
 
To se nám tenkrát chlubil tchán, jak sehnal super práci jako mechanik na CNC stroji, kde ráno stroj nastavil a ono to jelo samo až do oběda. Pak to stačilo poštelovat a jelo to dál. A on si jako pán vykračoval napříč areálem a na všechny dveře mu fungovala super magická kartička. Za dva měsíce brečel, že ho vyhodili za to, že se prej furt někde fláká. Jak na to jen mohli přijít?

Každopádně mi to taky přijde jako peklo.